تبیان، دستیار زندگی
چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، محیط کار، محیطی است که شما دست‌کم نیمی از روز خود را در آن سپری می‌کنید. زندگی با کسانی است که آنها را هم‌کار می‌خوانید هم مثل زندگی با اعضای خانواده می‌تواند شیرین و لذت‌بخش باشد، البته به شرطی كه برخی مسائل رفتاری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کارهایی که باعث تنفر هم‌کاران‌تان از شما می‌شود!

همکار

چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، محیط کار، محیطی است که شما دست‌کم نیمی از روز خود را در آن سپری می‌کنید. زندگی با کسانی است که آنها را هم‌کار می‌خوانید هم مثل زندگی با اعضای خانواده می‌تواند شیرین و لذت‌بخش باشد، البته به شرطی كه برخی مسائل رفتاری و اخلاقی را رعایت كنید.

اگر می‌خواهید هم‌کاران‌تان از دست شما در آسایش باشند و به جای دوری از شما، جذب‌تان شوند، کارهایی را که در این گزارش به آنها اشاره می‌کنیم، انجام ندهید:

1.لاف زدن

سعی کنید خود واقعی‌تان را به دیگران نشان دهید و تا می‌توانید از لاف زدن و اغراق کردن بپرهیزید، چون همان‌طور که صداقت قدرت یک آهن‌ربا را دارد، لاف زدن و اغراق هم خیلی راحت می‌تواند فاصله شما را با دیگران چندبرابر کند.

2. زیاد حرف زدن

حرف زدن زیاد به ویژه در محیط‌هایی که نیاز به تمرکز بالایی دارد، مثل پیاده‌روی روی اعصاب دیگران است! تلاش کنید به‌جا، مختصر و مفید صحبت کنید و از پرسیدن سؤالات بی‌اساس یا تعریف کردن ماجراهایی که سودی به کسی نمی‌رساند، پرهیز کنید.

3. چاپلوسی کردن

انجام کار صرفا برای خوش‌آمد مدیر و مقام بالادست، شاید بتواند در مقطعی کار شما را پیش ببرد و کلا همه چیز در محیط کار به‌کام‌تان شود، اما به یاد داشته باشید که این موضوع کم‌کم به موضوعی برای آزار هم‌کاران‌تان تبدیل می‌شود و باعث می‌شود تا آنها هر چه بیشتر از شما دوری کنند. پس به خودشیرینی حتی فکر هم نکنید!

4. اعلام عمومی پاداش‌ها

باور کنید نیازی نیست که برای همه هم‌کاران، هم‌قطاران و هم‌ردیف‌های خود اعلام کنید که بابت فلان کار چه‌قدر پاداش گرفته‌اید یا چگونه تشویق شده‌اید. سعی کنید حتی‌الامکان اولا با فروتنی با دیگران درباره این موضوع صحبت کنید و دوم این‌که خوشحالی خود را با خانواده قسمت کنید.

5. قلدر مآبی

این روزها برای بسیاری از کسانی که ریاست بخش یا مدیریت قسمتی را برعهده دارند، باید یادآوری کرد که مدیریت هم برای خود اصولی دارد و برای جذبه داشتن غیر از فریاد کشیدن و عصبانی شدن راه‌های دیگری هم هست. می‌توانید هم مهربان باشید و هم مقتدر.

6. حرکت‌های اضافی

حرکت زیاد دست‌ها، راه رفتن بی‌جهت و کارهایی از این دست، می‌تواند به راحتی هم‌کاران شما را عصبی کند و باعث شود که هم‌کاران‌تان به جای هم‌کار، شما را به چشم یک مزاحم ببینند. پس سعی کنید، حرکت‌هایتان کنترل‌شده باشد.

7. خنجر زدن از پشت

این شاید بدترین کاری باشد که می‌تواند خیلی راحت شما را از چشم هم‌کاران‌تان بیندازد. کسانی که در ظاهر از هم‌کاران‌شان حمایت می‌کنندو به قول معروف پشت‌شان را خالی نمی‌کنند، اما در باطن از هر کاری برای ضربه زدن به آنها استفاده می‌کنند، به حق شایسته تنفر هستند!

منبع: بانكی‌دات‌آی‌آر


باشگاه كاربران تبیان ـ ‌ارسالی از: 309mzd