تبیان، دستیار زندگی
رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان ابراز امیدواری کرد با کسب مدال‌های فوق سنگین در شب پایانی رقابت‌های جهانی وزنه برداری در پاریس، بهترین نتیجه تاریخ برای کشورمان رقم بخورد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران در آستانه نایب قهرمانی جهان


 تیم ملی وزنه برداری چین در فاصله یک روز تا آغاز رقابت‌های دسته سنگین وزن به عنوان قهرمانی مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در پاریس دست پیدا کرد.


تیم وزنه برداری کشورمان که تا قبل از رقابت‌های دسته 94 و 105 کیلوگرم هفتاد و نهمین دوره مسابقات جهانی وزنه برداری، در رده بندی امتیازی در مکان شانزدهم قرار داشت شب گذشته با یک صعود 13 پله‌ای، بعد از تیم‌های مدعی چین و روسیه در مکان سوم جدول رده بندی این رقابت‌ها قرار گرفت.

کیانوش رستمی-وزنه بردای

وزنه برداران کشورمان هم اکنون با 338 امتیاز بعد از چین و روسیه که به ترتیب 568 و 479 امتیاز به دست آورده‌اند در مکان سوم دنیا قرار دارند و این درحالی است که هنوز 2 وزنه بردار پرامید کشورمان یعنی بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی روی تخته نرفته‌اند.

این در حالی است که تیم ملی وزنه برداری چین در فاصله یک روز تا پایان هفتاد و نهمین دوره رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جهان، قهرمانی خود را مسجل کرده و روس‌ها حتی در صورت کسب مدال طلای آخرین نماینده‌شان در فوق سنگین، شانسی برای قهرمانی نخواهند داشت. در عین حال اگر "چنگیز موگوشکوف" روس از گردونه رقابت‌های فوق سنگین حذف شود این شانس برای ما وجود دارد که حتی به عنوان باارزش نایب قهرمانی دنیا دست پیدا کنیم.

رده بندی 12 تیم برتر مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان تا قبل از آغاز رقابت‌های دسته فوق سنگین به شرح زیر است:

1- چین با  568 امتیاز

2- روسیه با 479 امتیاز

3- ایران با 338 امتیاز

4- کره جنوبی با 294 امتیاز

5- لهستان با 286 امتیاز

6- آذربایجان با 269 امتیاز

7- کره شمالی با 267 امتیاز

8- قزاقستان با 263 امتیاز

9- ترکیه با 232 امتیاز

10- فرانسه با 226 امتیاز

11- اوکراین با 224 امتیاز

12- مصر با 223 امتیاز

حشمت بهادری
بخش ورزشی تبیان


منبع : مهر