وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
زبان فرانسوی که به عنوان عاشقانه‌ترین زبان دنیا هم مشهور است، در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود. از جمله در بلژیک، کانادا، رواندا، کامرون، هائیتی و البته فرانسه. این از شانس ماست که زبان فرانسوی این‌قدر محبوب است؛ وگرنه زبان آلمانی جای آن را می‌گرفت!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ده زبان نخست دنیا

10. فرانسوی

پاریس

تعداد افرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 129میلیون نفر

زبان فرانسوی که به عنوان عاشقانه‌ترین زبان دنیا هم مشهور است، در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود. از جمله در بلژیک، کانادا، رواندا، کامرون، هائیتی و البته فرانسه. این از شانس ماست که زبان فرانسوی این‌قدر محبوب است؛ وگرنه زبان آلمانی جای آن را می‌گرفت!

برای گفتن سلام به زبان فرانسوی بگویید: بُن ژوق (bone-JOOR)

 

 

9. مالایی- اندونزیایی

ده زبان نخست دنیا

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 159میلیون نفر

مردم کشورهای مالزی و اندونزی به زبان مالایی- اندونزیایی صحبت می‌کنند.

درواقع زبان مالایی به لهجه‌های بسیار متفاوتی صحبت می‌شود. اما همه آنها از ریشه یک زبان هستند كه مهم‌ترین آنها لهجه اندونزیایی است. کشور اندونزی، كشور بسیار جالبی است! از سیزده‌هزار جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده و ششمین کشور پرجمعیت جهان است. کشور مالزی از دو طرف با اندونزی مرز مشترک دارد و بیشتر به خاطر شهر کوالالامپور که پایتخت این کشور است، مشهور است.

برای گفتن سلام به زبان اندونزیایی بگویید: سِلامت پاگی (se-LA-maht PA-gee)

8. پرتغالی

تیم فاطیما سمبل مقدس فوتبال پرتغال

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 191میلیون نفر

در قرن دوازدهم میلادی، کشور پرتغال از اسپانیا جدا شد و کشور مستقلی را تشکیل داد و به لطف جهان‌گردان مشهوری چون "واسکو دا گاما" و "پرنس هنری" دریانورد، وسعت پیدا کرد. از آن‌جایی که کشور پرتغال به سرعت در امر اکتشاف سرزمین‌های جدید وارد شد، زبان این کشور هم جای خود را در میان کشورهای جدید یافت و در سراسر دنیا، از جمله در برزیل (جایی که در آن زبان رسمی است)، ماکائو، آنگولا، ونزوئلا و موزامبیک استقرار یافت.

برای گفتن سلام به زبان پرتغالی بگویید: بُن دی آ (bohn DEE-ah)

 

 

 

 

7. بنگالی

ده زبان نخست دنیا

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 211میلیون نفر

در کشور بنگلادش با بیش از 120ملیون نفر جمعیت، تقریباً همه افراد به زبان بنگالی صحبت می‌کنند؛ از آن‌جایی که بنگلادش با کشور هندوستان محصور شده و به خاطر رشد سریع جمعیت در این منطقه، تعداد کسانی که به این زبان صحبت می‌کنند بسیار بیشتر از حد تصور است.

برای گفتن سلام به زبان بنگالی بگویید: آی جِی (EYE-jay)

 

 

 

6. عربی

مکه

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 246میلیون نفر

زبان عربی که یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های دنیاست، در خاورمیانه و در کشورهایی مثل عربستان سعودی، کویت، عراق، سوریه، اردن، لبنان و مصر مورد استفاده است. از آن‌جایی که زبان عربی زبان قرآن نیز هست، میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان و در کشورهای دیگر، با این زبان آشنا هستند یا با آن تكلم می‌كنند. بسیاری از مردم نیز قوائد نحوی این زبان را می‌دانند. در سال 1975 زبان عربی به عنوان ششمین زبان رسمی سازمان ملل متحد انتخاب شد.

برای گفتن سلام به زبان عربی بگویید: السلام علیکم

5. زبان روسی

ده زبان نخست دنیا

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 277میلیون نفر

زبان روسی هم که یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است، علاوه بر کشور مادر (یعنی روسیه) در کشورهای بلاروس، برخی كشورهای اروپای شرقی، آسیای میانه، قفقاز و حتی آمریکا هم برای صحبت‌کردن استفاده می‌شود.

برای گفتن سلام به زبان روسی بگویید: زدراست وت یا (ZDRAST-vet-yah)

 

 

 

4. اسپانیایی

ده زبان نخست دنیا

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 392میلیون نفر

علاوه بر همه دانش‌آموزانی که در دبیرستان زبان اسپانیایی را انتخاب می‌کنند، تقریباً در همه‌جای آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی مردم به این زبان صحبت می‌کنند. علاوه بر اینها، در کشورهای اسپانیا، کوبا و آمریکا هم از این زبان استفاده می‌شود. مردم آمریکا علاقه زیادی به این زبان دارند و بسیاری از لغات انگلیسی از زبان اسپانیایی وام گرفته شده‌اند.

برای گفتن سلام به زبان اسپانیایی بگویید: او لا (OH-la)

 

3. زبان هندی

ده زبان نخست دنیا

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 497میلیون نفر

زبان هندی، زبان اصلی کشور پرجمعیت هندوستان است و به لهجه‌های مختلف تکلم می‌شود. بسیاری از متخصصان عقیده دارند که جمعیت هندوستان به زودی از چین هم بیشتر خواهد شد؛ اما از آن‌جایی که زبان انگلیسی هم در کشور هندوستان اهمیت زیادی دارد و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، زبان هندی اولین زبان جهان نخواهد شد. اگر دوست دارید با این زبان آشنا شوید، یک فیلم هندی اجاره و تماشا كنید! صنعت فیلم‌سازی در کشور هند ـ بالیوود ـ بسیار پرقدرت است و سالانه صدها فیلم حادثه‌ای، عاشقانه و موزیکال را روانه بازار می‌کند.

برای گفتن سلام به زبان هندی بگویید: نَماسته (Nah-MAH-stay)

2. انگلیسی

موزه لندن

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: 508میلیون نفر

با وجودی که زبان انگلیسی دراین لیست اول نیست، اما زبان رسمی بسیاری از کشورهاست. مردم در تمام دنیا به این زبان صحبت می‌کنند: از جمله نیوزیلند، آمریکا، استرالیا، بریتانیا، زیمبابوه، جزایر کارائیب، هنگ‌کنگ، آفریقای جنوبی و کانادا.

برای گفتن سلام به زبان انگلیسی بگویید: هِلو (Hello)

 

 

1. چینی مندرین

دیوار چین

تعدادافرادی که به این زبان صحبت می‌کنند: یک میلیارد نفر

اولین زبان که مردم بیشتری به وسیله آن با هم ارتباط برقرار می‌کنند، مربوط به پرجمعیت‌ترین کشور جهان است. زبان چینی مندرین دوبرابر بیشتر از زبان انگلیسی که در مقام دوم است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما فکر نکنید یاد گرفتن این زبان ساده است. صحبت کردن به این زبان می‌تواند بسیار هم مشکل باشد! چون هر کلمه به چهار روش یا آوای مختلف تلفظ می‌شود و برای افراد مبتدی، تشخیص دادن این آواهای مختلف مشکل است. اما اگر بیش از یک میلیارد نفر توانسته‌اند به این زبان صحبت کنند، حتماً شما هم می‌توانید. پس تلاش کنید به زبان چینی مندرین بگویید سلام!

برای گفتن سلام به زبان مندرین بگویید: نی هائو(Nee HaOW) بخش هائو را باید به عنوان یک هجا تلفظ کنید؛ اما به طوری که در وسط بخش، صدای شما اصطلاحاً پایین بیاید و در انتها دوباره بالا رود.


باشگاه كاربران تبیان ـ‌ ارسالی از: rohi1346

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین