سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دیدار رده‌بندی رقابت‌های هندبال انتخابی المپیك با برتری تیم ملی ایران مقابل عربستان به پایان رسید و ملی‌پوشان ایران در رتبه سوم این رقابت‌ها جای گرفتند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هندبال سوم شد


دیدار رده‌بندی رقابت‌های هندبال انتخابی المپیك با برتری تیم ملی ایران مقابل عربستان به پایان رسید و ملی‌پوشان ایران در رتبه سوم این رقابت‌ها جای گرفتند.

تیم ملی هندبال ایران در مرحله رده بندی رقابت‌های انتخابی المپیك لندن به مصاف تیم ملی عربستان رفت. ملی‌پوشان هندبال ایران پیش از این در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها در یك دیدار نزدیك مقابل سعودی‌ها مغلوب شده بودند. همچنین در سال 2008 نیز در اصفهان به عربستان باخته بودند، به همین دلیل در این دیدار انگیزه زیادی برای پیروزی بر حریف داشتند.

تیم ملی ایران در این مسابقه برخورداری، سجاد استیكی، ساداتی ، بیجاری ، ظهرابی ، كیانی ، رجبی و مسائلی را در تركیب داشت.

هندبال

بازیكنان تیم ایران این بازی را خیلی خوب آغاز نكردند و همین موضوع موجب شد كه در ابتدا از حریف عقب بیافتند. اما ملی‌پوشان ایران كه نمی‌خواستند یكبار دیگر تسلیم حریف شوند رفته رفته با پاس‌كاری های هماهنگ و سریع فاصله امتیازها را با حریف كاهش دادند تا دو تیم در امتیاز هشت برابر شوند.

خط دفاعی تیم ایران كه در طول این دیدارها با انتقادهای زیادی مواجه شده بود در نیمه اول این دیدار بارها خطرناكترین توپ‌های حریف را جمع كرد و خیلی خوب مهاجمان سریع ایران یعنی استكی و بیجاری را تغذیه می‌كرد.

تیم عربستان در این دیدار بارها سعی می‌كرد تا قلب دفاعی تیم ایران را بشكافد. در مقابل شاگردان ریمانیچ سعی می‌كردند تا بازی را به كناره‌های میدان ببرند و از گوشه‌ها دروازه سعودی‌ها را آماج حملات خود قرار دهند. بازی تا دقایق پایانی نیمه اول پایاپای پیش می‌رفت. اما این عربستان بود كه در پایان نیمه اول نتیجه را 11-10 به سود خود تمام كرد.

تیم ایران بازی را در نیمه دوم سرعتی آغاز كرد. در مقابل، بازیكنان عربستان سعی می‌كردند با گرفتن خطا از ملی‌پوشان ایران از سرعت بازی بكاهند كه اتفاقا این تاكتیك نتیجه هم داد و موجب شد سعودی‌ها در دقایق ابتدایی نیمه دوم تا 4گل از ایران پیش بیافتند. ریمانیچ درخواست وقت استراحت كرد تا شاید بتواند در روند بازی تغییر ایجاد كند. دروازه بان عربستان در این دیدار نمایش فوق‌العاده‌ای داشت و بارها توپ‌های رجبی و بیجاری را مهار می‌كرد. با این حال بازیكنان با غیرت ایران موفق شدند فاصله امتیاز‌ها را كاهش دهند و با حركات نمایشی و زیبا خط دفاعی حریف را در هم بكوبند. سجاد استكی با پرش‌های خیره‌كننده سد دفاعی‌حریف را پشت سر می‌گذاشت تا ایران و عربستان در امتیاز 16 به تساوی برسند.

مصطفی ساداتی نیز بارها با به ثمر رساندن گل‌های زیبا تحسین حاضران را بر انگیخت.

تیم ایران با امتیاز 21-19 از حریف جلو بود كه سعید برخورداری یك پنالتی حریف را دفع كرد

بازیكنان تیم ملی ایران با ارائه یك بازی زیبا و هماهنگ در دقایق پایانی این دیدار موفق شدند از حریف پیش بیافتند. برخورداری چند بار توپ‌های خطرناك حریف را جمع كرد تا سعودی‌ها راهی برای جبران نداشته‌باشند. تیم ایران با امتیاز 21-19 از حریف جلو بود كه سعید برخورداری یك پنالتی حریف را دفع كرد.

بازیكنان تیم ایران با پاس‌كاری‌های پی در پی عربستان را كاملا مقهور قدرت خود كرده بودند. با این حال عربستان اختلاف را به یگ گل رساند. ثانیه‌های پایانی بازی با هیجان زیادی دنبال می‌شد. ریمانیچ تقاضای وقت استراحت كرد تا جریان بازی را آرام كند. برخورداری بارها ناجی تیم ایران شد. بدین ترتیب تیم ملی هندبال ایران با نتیجه 21-20 عربستان را شكست داد و به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت.

دیدار فینال این رقابت‌ها نیز بین دو تیم كره‌جنوبی و ژاپن برگزار می‌شود و تیم قهرمان جواز حضور در رقابت‌های انتخابی المپیك را كسب می‌كند.

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین