تبیان، دستیار زندگی
مرکز تحقیقات لنز و اپتیک ایران با توجه به شیوع اعمال جراحی رفراکتیو چشم در میان افراد ، بویژه جوانان اعلام کرد: براساس بررسی های علمی ، انجام چنین اعمال جراحی برای افراد زیر 18 سال به دلیل تغییر شماره چشم آنان ممنوع است. اعم...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ممنوعیت عمل جراحی لیزر چشم برای افراد زیر 18 سال


مرکز تحقیقات لنز و اپتیک ایران با توجه به شیوع اعمال جراحی رفراکتیو چشم در میان افراد ، بویژه جوانان اعلام کرد: براساس بررسی های علمی ، انجام چنین اعمال جراحی برای افراد زیر 18 سال به دلیل تغییر شماره چشم آنان ممنوع است.

اعمال جراحی چشم برای افراد مبتلا به قوز قرنیه ،کسانی که شماره چشم آنان متغیر است و گروهی که ضخامت قرنیه ی آنان کم می باشد ، ممنوع است.

دکتر پرویز زرین بخش ، رئیس این مرکز با اعلام این خبر گفت : با وجود مزایای اعمال جراحی اصلاح عیوب انکساری چشم ، این قبیل اعمال جراحی برای کسانی که شماره چشم آنان متغیر است و افراد مبتلا به قوز قرنیه و گروهی که ضخامت قرنیه آنان کم می باشد ، ممنوع است.

وی با ابراز خرسندی از این که اعمال جراحی عیب های انکساری چشم (نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم) و جراحی های لنز داخل چشمی طی سال های اخیر در کشور موفقیت آمیز بوده است ، افزود: اما در مواردی شاهد هستیم به دلیل انتخاب غلط بیمار، چنین اعمال جراحی با عارضه نیز همراه بوده است.

به گفته این چشم پزشک متخصص ، تجربه ی جراحان ایرانی به ویژه طی سال های اخیر در زمینه جراحی های رفراکتیو بسیار زیاد بوده و میزان عوارض این جراحی ها با امکانات و فناوری های جدید بسیار محدود شده تا جایی که این جراحی ها به صورت اعمال سرپایی درآمده است.

*مطالب مرتبط :

- مراقب چشمان خود باشید

- آستیگماتیسم چیست؟

- استرابیسم (انحراف چشم یا لوچی)

- آیا چشم های شما نفس می کشند؟!

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.