سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هر روز واقعیت‌های بیشتری از خانواده آل‌سعود فاش می‌شود. به طوری كه یكی از بزرگ‌ترین رسانه‌های جهانی كه یهودیان اروپا و آمریكا بر آن تسلط دارند، از واقعیت‌های این خانواده سلطنتی، اسراف و فساد آنها پرده برداشته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گوشه‌هایی از فساد خانواده سلطنتی عربستان

ملک عبدالله


هر روز واقعیت‌های بیشتری از خانواده آل‌سعود فاش می‌شود. به طوری كه یكی از بزرگ‌ترین رسانه‌های جهانی كه یهودیان اروپا و آمریكا بر آن تسلط دارند، از واقعیت‌های این خانواده سلطنتی، اسراف و فساد آنها پرده برداشته است.


خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی در خصوص سیاست‌های آل‌سعود جزئیاتی را از اموال و دارایی‌های كشور عربستان و نیز فساد مالی و اخلاقی خانواده سلطنتی فاش می‌كند.

در خلاصه این گزارش آمده است: آنها باغ‌هایی دارند كه با آب‌های قطره‌ای كه از فاصله سی‌صد مایلی از خلیج فارس كشیده‌اند، باغ‌هایشان را آبیاری می‌كنند.

آنها با خودروهای "كادیلاك"، "رولزرویس(rolls Royce)" در خیابان‌ها حركت می‌كنند و در فاصله نزدیكی این خودروها هواپیماهای اختصاصی این خانواده سلطنتی در فرودگاه آماده هستند تا آنها را به هر نقطه‌ای ببرند.

یكی از مسئولان آمریكایی نسبت به خطر این مساله هشدار داده و گفته است: همبستگی قدیمی در این خانواده رو به نابودی است؛ چرا كه تعداد شاهزادگان زیاد شده و درگیری بین آنها حتمی است

مراكز تجاری جده و دیگر شهرهای عربستان متعلق به این خانواده سلطنتی است و فرزندان این خانواده سلطنتی و نزدیكانشان ریاست 520 شركت عربستانی را برعهده دارند. در ریاض، پایتخت عربستان، فرزندان این خانواده سلطنتی تمامی پست‌های اصلی در دولت از جمله پست وزارت دفاع، كشور، سازمان اطلاعات و دیگر پست‌های وزارتی را برعهده گرفته‌اند و هر منطقه به یك شاهزاده اعطا و بین اعضای این خانواده تقسیم شده است.

همچنین تمامی پست‌های حساس در ارتش تحت كنترل شاهزادگان است. آنها همگی همانند نمایندگان استالین بر كشور حكومت می‌كنند.

به گفته سازمان حقوق بشریِ "خانه آزادی" عربستان، گویی كه كشور ملك شخصی خانواده سلطنتی است و بر آن تسلط دارند.

یك مقام رسمی دولت عربستان گفته است: تعداد شاهزادگان این خانواده 2700 نفر است؛ در حالی كه یكی از نشریه‌های رسمی آمریكایی تعداد آنها را چهارهزار تن برآورد كرده بود!

اما سعید ابوالریش در یك بررسی جدید اعلام كرده است كه تعداد این شاهزادگان هفت‌هزار نفر است. برخی از نوادگان عبدالعزیز وجهه جهانی دارند؛ اما هزاران تن دیگر كه لقب شاهزاده دارند، زندگی آرامی در خفا دارند كه با بهره‌مندی از نفت این كشور زندگی راحتی را می‌گذرانند.

یكی از زنان عربستانی كه با شاهزادگان زن زندگی كرده است، می‌گوید: آنها ساعت‌های طولانی را صرف مشاهده فیلم‌های ویدئویی و استراحت و مسافرت در اروپا برای خرید می‌كنند.

این زن عربستانی می‌گوید: آنها پشت دیوارهای قصر كارهای غیر اخلاقی انجام می‌دهند؛ مانند مصرف مواد مخدر و نوشیدن شراب! در حالی كه ممكن است اگر كس دیگری غیر از خانواده سلطنتی این كار را بكند، به خاطر آن با شدیدترین مجازات روبه‌رو و حتی كشته شود.

این زن عربستانی می‌گوید كه آنها كوكائین مصرف می‌كنند و عاشق حشیش هستند. این شاهزادگان از زمان تولد از خدمات مجانی تلفن و خدمات دیگر مثل استفاده از برق، آب و پروازهای مجانی برخوردارند و از همان روز اول تولدِ این شاهزادگان، هزینه‌های سنگینی صرف این مسائل می‌شود. كمترین حقوقی كه یك شیرخواره در این خانواده سلطنتی می‌گیرد ده‌هزار دلار در ماه است!

به گفته یكی از منابع آگاه به حساب‌های خانواده سلطنتیِ حاكم، تعداد زیادی از این شاهزادگان، به خاطر این‌كه فرزندان این خانواده سلطنتی هستند، به غیر از حقوقشان از مزایای دیگری هم برخوردارند! اما درآمدهای نفتی نیز به شیوه‌های دیگر به این خانواده سلطنتی می‌رسد. به طوری كه ملك فیصل تمامی زمین‌های عربستان را به نام فرزندان خود كرده بود.

یكی از دیپلمات‌های سابق آمریكا در این باره می‌گوید: هزینه‌های هواپیمای "تورنادو" 25 میلیون دلار در بازارهای جهانی است؛ اما عربستانی‌ها در مقابل هر هواپیمایی از این نوع بین 65 تا 75 میلیون دلار هزینه می‌كنند.

در یك پیام تلگرافی محرمانه به یكی از سفارتخانه‌های غربی آمده است كه یك‌سوم درآمدهای كشور، به زیرمجموعه بودجه عربستانی‌ها اختصاص پیدا نمی‌كند؛ بلكه به جیب خانواده سلطنتی می‌رود!

خانواده سلطنتی، این درآمدها را صرف فرزندان خود می‌كند و در حال حاضر بسیاری از شاهزادگان كم‌سن‌و‌سال نیز صاحب شركت‌های مهمی هستند.

آنها با خودروهای "كادیلاك"، "رولزرویس(rolls Royce)" در خیابان‌ها حركت می‌كنند و در فاصله نزدیكی این خودروها هواپیماهای اختصاصی این خانواده سلطنتی در فرودگاه آماده هستند تا آنها را به هر نقطه‌ای ببرند

یكی از مسئولان آمریكایی نسبت به خطر این مساله هشدار داده و گفته است: همبستگی قدیمی در این خانواده رو به نابودی است؛ چرا كه تعداد شاهزادگان زیاد شده و درگیری بین آنها حتمی است و این زندگی مرفه شاهزادگان، احساسات مردم را كه شدیدا از مشكلات اقتصادی رنج می‌برند، برانگیخته‌ است. چرا كه مردم نیز اخباری را درباره اجاره یك هواپیما در مقابل 25 میلیون دلار می‌شنوند و عصبانی می‌شوند. همچنین مردم عربستان اخباری را از كاخ بندر بن سلطان در كولورادو می‌شنوند كه 55 اتاق دارد و مراسم‌های ازدواج با شكوهی در آن برگزار می‌شود.

بعضی از دوستان قدیمی خانواده سلطنتی معتقدند كه شرایط به نفع این خانواده نیست. چرا كه تفاوت فاحشی بین زندگی خانواده سلطنتی و مردم وجود دارد. مردم بیدار شده‌اند و می‌دانند كه این همه اسراف در شرایط كنونی قابل قبول نیست. این فساد، اسراف و این افزایش تعداد فرزندان خانواده سلطنتی، موجب تحریك مخالفان شده است كه این خانواده سلطنتی را مافیایی توصیف می‌كنند.

یكی از دیپلمات‌های آمریكایی معتقد است كه این خانواده نیازمند نظارت جدی با هزینه‌ بالاست. یك دانشمند اسرائیلی كه در زمینه خانواده آل‌سعود تحقیق می‌كند، گفته است: آنها از روزی كه اوضاع به هم بریزد، می‌ترسند و آرزو می‌كنند كه اوضاع كنونی را تا مدت‌ها به همین شكل نگه دارند.

منبع: ایسنا


باشگاه كاربران تبیان ـ‌ ارسالی از: moradyzade

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین