سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بحث و جدل هایی در عراق بر سر انتصاب یک زن در راس وزارت دفاع این کشور آغاز شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یک زن وزیر دفاع عراق؟


بحث و جدل هایی در عراق بر سر انتصاب یک زن در راس وزارت دفاع این کشور آغاز شده است.

عتاب الدوری

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری ها، فراکسیون پارلمانی العراقیه به ریاست ایاد علاوی نخست وزیر اسبق قصد دارد خانم "عتاب الدوری"، نماینده فعلی پارلمان را به عنوان گزینه تصدی مسئولیت وزارت دفاع به نخست وزیر معرفی کند.

خانم "عتاب الدوری" نیز در این باره ضمن اعلام آمادگی برای پذیرش تصدی پست وزیر دفاع گفته است: موضوع اداره وزارت دفاع در وضعیت کنونی بسیار مهم است و همه سیاستمداران می بایست برای پر کردن سمت خالی وزیر دفاع تلاش کنند.

وی همچنین از سران فراکسیون های پارلمانی خواست تا اختلافات خود را به کناری نهند و افرادی شایسته و بالیاقت را برای پر کردن سمت های خالی، معرفی کنند تا بتوان در زمنیه امنیتی به پیشرفت دست یافت.

او همچنین گفته است که از شایستگی حرفه ای و لیاقت وتوانمندی لازم برای مدیریت وزارت دفاع به بهترین شکل برخوردار است.

براساس توافقات گذشته میان فراکسیون های پارلمانی، وزارت دفاع، سهم فراکسیون العراقیه است.

وزارت دفاع عراق از حدود یک سال پیش تاکنون وزیر ندارد و با سرپرستی شخص نخست وزیر اداره می شود.

پیش از این هم شماری از زنان نماینده در پارلمان عراق از نخست وزیر خواستند مسئولیت وزارت دفاع را به خانم عتاب الدوری بسپارد.

خانم "عتاب الدوری" نیز در این باره ضمن اعلام آمادگی برای پذیرش تصدی پست وزیر دفاع گفته است: موضوع اداره وزارت دفاع در وضعیت کنونی بسیار مهم است و همه سیاستمداران می بایست برای پر کردن سمت خالی وزیر دفاع تلاش کنند

این در حالی است که یکی از نزدیکان نوری مالکی نخست وزیر عراق با رد این گزینه گفته است می بایست شخصیت نظامی مستقل دارای شایستگی و قدرت لازم برای مدیریت وزارت دفاع معرفی شود.

معرفی گزینه ای برای تصدی پست وزیر دفاع در عراق زمانی اهمیت بیشتری می یابد که ارتش آمریکا قصد دارد تمامی نظامیان خود را تا قبل از پایان سال جاری میلادی، از خاک عراق خارج کند.

بخش سیاست تبیان


منبع :دیپلماسی ایرانی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین