سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پس از مدت‌ها انتظار و حدس و گمان درباره سومین پروژه سینمایی با محوریت کلاه قرمزی بالاخره پیش تولید این پروژه آغاز شد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : محمد صابری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازگشت «کلاه قرمزی»


پس از مدت‌ها انتظار و حدس و گمان درباره سومین پروژه سینمایی با حضور کلاه قرمزی، بالاخره پیش تولید این پروژه آغاز شد.


بازگشت «کلاه قرمزی»

پیش تولید سومین فیلم سینمایی «کلاه قرمزی» آغاز شده است و گویا قرار است به زودی کلید می خورد. این فیلم که دو سال پیاپی قرار بود ساخته شود، این بار در روند تولیدی قرار دارد ولی هنوز مشخص نیست که شخصیت ها و بازیگران این قسمت جدید چه کسانی باشند. تهیه کنندگی این فیلم را حمید مدرسی برعهده داشته و ایرج طهماسب و حمید جبلی در این فیلم ایفای نقش می کنند، البته دیگر بازیگران این فیلم سینمایی مشخص نشده‌اند. کلاه قرمزی یکی از آثار کودک و نوجوان است که سالها جزو پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بود و صف های طویل و بلیت های بازار سیاه برای این فیلم هنوز در خاطره ها مانده است. این فیلم که بر اساس یک برنامه تلویزیونی ساخته شد، به صورت سریالی و با ورود شخصیت های جدید کار شد تا اینکه دوباره و در عید امسال و سال گذشته به تلویزیون بازگشت و در جذب مخاطب نیز موفق بود. «کلاه قرمزی و پسرخاله» و «کلاه قرمزی و سروناز» دیگر فیلم های سینمایی آن است.

استقبال از کلاه قرمزی تا امروز چقدر بوده‌است؟

براساس آماررسمی که توسط وزارت ارشاد منتشر شده، کلاه قرمزی در نخستین اکران خود بیش از 4میلیون وسیصد هزار تماشاگر را به سینماها کشانده واز پر مخاطب ترین فیلمهای تاریخ سینما محسوب می‌شود. در زمان اکران این فیلم صفهای طولانی بسیاری برای آن تشکیل شد . دومین قسمت این فیلم نیز در زمان اکران خود در سال 81، به عنوان پرفروشترین فیلم تاریخ سینما تا آن سال شناخته شد . این فیلم بیش از 500میلیون تومان فروش کرد وخبر گزاری ایسنا در آن زمان و در پایان سال 81 باانتشار خبری با تیتر: «کلاه قرمزی پرفروشترین فیلم روز دوره، سال وتاریخ» نوشت: فیلم سینمایی كلاه قرمزی و سروناز ساخته ایرج طهماسب كه از چندی پیش توانست عنوان پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به دست آورد ، هم اكنون پس از 65 روز نمایش در 22 سینمای تهران به فروشی معادل 511 میلیون تومان دست یافته است.

براساس آماررسمی که توسط وزارت ارشاد منتشر شده، کلاه قرمزی در نخستین اکران خود بیش از 4میلیون وسیصد هزار تماشاگر را به سینماها کشانده واز پر مخاطب ترین فیلمهای تاریخ سینما محسوب می‌شود.

بازگشت «کلاه قرمزی»
گریه کردن بازیگر معروف برای کلاه قرمزی

استقبال ازحضور کلاه‌ قرمزی در تلویزیون نشان می‌داد که پس از سال‌ها کلاه قرمزی همچنان تاثیرگذار است. باران کوثری که در این مجموعه حضور داشت در همان زمان گفت وگوی جالبی کرده و در این گفت وگو گفته بود: من خیلی کلاه قرمزی، پسر خاله و پسر عمه‌زا را دوست داشتم و حتی یک جاهایی می خواستم گازشان بگیرم .یک جاهایی برای پسر عمه زا اشک توچشم‌هایم جمع شد. آنجا که مریض شد و نمی‌گذاشتند معاینه ‌اش کنند ومی‌لرزید. من برای کلاه قرمزی گریه‌ام کرده‌ام. وی در ادامه گفته :فیلم سینمایی کلاه قرمزی جزو ده فیلم محبوب زندگی من است در کنار فریادها ونجواها... اولین فیلمی که توباهاش گریه می کنی خیلی مهم است واین اتفاق برای من درباره کلاه قرمزی وپسرخاله افتاده. البته من هروقت کلاه قرمزی و پسر خاله را می بینم گریه می‌کنم... همین پسر عمه زا این قدر من دلم برای تنهایی اش می سوزد که حد ندارد... خیلی تنهاست.

موضوع پیچیده کلاه قرمزی

ایرج طماسب سال‌ها قبل در گفت وگویی در پاسخ به اینكه آیا در ادامه ساخت كلاه‌قرمزی خواهد بود،با توجه به اینكه فیلم در ژانر كودك است می‌گوید: موضوع كلاه قرمزی ،موضوع پیچیده‌ای است، نه شما بلكه هر كه با ما درباره او حرف می‌زند، داغ دل ما را تازه می‌كنند، فقط می‌توانم بگویم كه حیف كه كلاه قرمزی كار نمی‌شود. اما آیا کلاه قرمزی برای مردم تکراری می‌شود. این سوالی است که سال‌ها قبل از حمید جبلی این سوال مطرح شده واو اینگونه جواب داده است : به هر جهت شخصیت‌های معروف نمی‌توانند عوض شوند و به خاطر كه تماشاچی آن طور قبولشان كرده و دوستشان دارد، اگر تغییر بكنند ممكن است ناخوشایند بشوند.شخصیت‌های نمایشی مثل پرسوناژی كه مثلا در تئاتر ”‌سیاه”‌ داریم همیشه ثابت هستند و موقعیتشان تغییر نمی‌كند و كلاه قرمزی پرسوناژ یك بچه شیطان و پرحرف است كه اگر یكدفعه بزرگ شود، دیگر كلاه قرمزی نخواهد بود.

 

فرآوری: امید صبوری

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع: خبرگزاری سینمای ایران/ سایت پارس توریسم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین