سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اگر قبل از خواب كمی خمیردندان بر روی جوش بمالید، احتمالا صبح جوش شما به مراحل پایانی عمر خود خواهد رسید و شاید هم از بین رفته باشد!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چند پیشنهاد ساده برای از بین بردن جوش


اگر قبل از خواب كمی خمیردندان بر روی جوش بمالید، احتمالا صبح جوش شما به مراحل پایانی عمر خود خواهد رسید و شاید هم از بین رفته باشد!


اگر صبح كه از خواب بیدار می‌شوید، متوجه شوید كه یك جوش در قسمتی از صورت‌تان سربرآورده و خصوصا اگر این اتفاق قبل از یك واقعه مهم برایتان پیش بیاید، حتما خیلی غصه‌دار می‌شوید.

جوش صورت یا آکنه

اكثر افراد این حادثه غم‌انگیز را به نوعی تجربه كرده‌اند. چند روز مانده به یك مهمانی مهم، یك مراسم رسمی، جشن تولد و… انگار كه طبیعت از سر لجبازی می‌خواهد دست‌مان بیندازد.

 

 

 

 

 

حالا اگر چنین شد چه باید بكنیم؟

مركبات:

مرکبات

یكی از روش‌های متداول، گذاشتن مركبات بر روی جوش است. اسیدسیتریك موجود در این میوه‌ها، به خشك شدن جوش چركی كمك می‌كند، در حالی كه ویتامین‌های موجود در آنها، التهاب باكتری‌های عفونت‌زا را كم می‌كند.

اگر در جست‌و‌جوی درمان خانگی برای این جوش‌ها هستید، استفاده از مركبات نقطه آغازین خوبی است. یك پرتقال یا لیمو را پوست كنده و از طرفی كه آب میوه وجود دارد، به پوست و روی جوش بمالید. این كار باعث می‌شود تا كمی احساس سوزش كنید. سپس اجازه دهید تا در معرض هوا خشك شود. تكرار این كار به صورت "چندین بار در طول یك روز"، به شما كمك می‌كند تا جوش برطرف شود.

 

نمك دریایی:

به شما كمك می‌كند تا باكتری‌های موجود در جوش‌های چركی كشته شوند و منافذ پوستی پاكیزه بمانند. برای این منظور، كمی آب را بجوشانید. مقداری نمك دریایی را برداشته و كمی آب بر روی آن بریزید تا خمیری شكل شود.

پس از آنكه خمیر سرد شد و دمای آن به دمای اتاق رسید، با دست و دلبازی این خمیر را بر روی جوش قرار دهید. صبر كنید تا كاملا خشك شود و سپس محل را با آب بشویید. این عمل باعث كشته شدن باكتری‌ها شده و اجازه نمی‌دهد تا جوش چركی در صورت‌تان اثر و لكه‌ای باقی گذارد.

 

خمیر دندان:
خمیردندان

اگر برای درمان جوش صورت خود، خیلی عجله دارید! پس باید روش سریع‌الاثرتری را انتخاب كنید. اگر قبل از خواب كمی خمیردندان بر روی جوش بمالید، احتمالا صبح جوش شما به مراحل پایانی عمر خود خواهد رسید و شاید هم از بین رفته باشد.

 

 

 

 

 

سیب:

سیب رنده شده را مستقیما بر روی جوش‌ها بمالید و پس از خشك شدن، نه تنها به از بین رفتن باكتری‌های موجود در جوش‌های چركی كمك می‌كند، بلكه جوش‌ها را خشك می‌كند.


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: baharrrrr88

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین