وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
استیو جابز در کتاب بیوگرافی خود که قرار است از ۲۴ اکتبر به امضای “والتر ایزاکسون” وارد بازار شود، توضیح داده است که چرا پیراهن مشکی می‌پوشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا استیو جابزهمیشه لباس مشکی می‌پوشید؟

استیو جابز


استیو جابز در کتاب بیوگرافی خود که قرار است از 24 اکتبر به امضای ”والتر ایزاکسون”‌ وارد بازار شود، توضیح داده است که چرا پیراهن مشکی می‌پوشد.


استیو جابز در پارکی به وسعت 35 هکتار و به فاصله ده دقیقه از خانه دفن شد. این پارک که Alta Mesa Memorial Park نام دارد، چمن‌زاری در میان درختان و درختچه‌هایی است که با سنگ قبر افرادی چون ”دیوید پاکارد”‌، یکی از دو بنیان‌گذار شرکت ”هیولت- پاکارد”‌ (HP) تزئین شده است.

Alta Mesa Memorial Park تنها گورستان ”پالو آلتو”‌ است که در سال 1904 به صورت خصوصی در فاصله چند کیلومتری از کوپرتینو، بین استنفورد و مانتین ویوو تأسیس شد.

قرار بود در این پارک ”بیل هیولت”‌ نیز به خاک سپرده شود؛ اما زمانی که در سال 2001 درگذشت، این گورستان در اعتصاب بود و بنابراین خانواده بنیان‌گذار دیگر شرکت HP مجبور شدند وی را در محل دیگری به خاک بسپارند. ”بیل هیولت”‌ سال‌ها قبل به مدت بیست دقیقه تلفنی با یک نوجوان دوازده ساله ناشناس به نام ”استیو جابز”‌ درباره الکترونیک حرف زده بود.

در این مکالمه تلفنی، جابز به بیل هیولت گفت: ”سلام. من استیو جابز هستم. دوازده سال سن دارم و در دبیرستان درس می‌خوانم. می‌خواهم یک فرکانس‌شمار بسازم، می‌خواستم بدانم شما قطعات اضافی ندارید که در اختیار من بگذارید؟”‌

بیل هیولت، مدیر HP قطعات مورد نیاز را در اختیار جابز قرار داد و در تابستان او را برای کار در خط مونتاژ شرکتش استخدام کرد.

 

افشای دلیل تی‌شرت مشکی رئیس اپل

رئیس اپل از سال‌ها قبل در شرکت و در مراسم رسمی رونمایی محصولات جدید یک تی‌شرت یقه سه سانتی مشکی، یک شلوار جین آبی و کفش‌های کتانی خاکستری می‌پوشید.

وی راز این سبک لباس پوشیدن را در کتاب بیوگرافی خود فاش کرده است. جابز در این کتاب که از 24 اکتبر با امضای ”والتر ایزاکسون”‌ وارد بازار می‌شود، در این مورد گفته است که ماجرا از دهه هشتاد و در طول سفری که به ژاپن داشته است، آغاز شد.

براساس گزارش macitynet، در این سفر، رئیس اپل از ”آکیو موریتا”‌ رئیس شرکت سونی می‌پرسد که چرا تمام کارمندان شما یک نوع یونیفرم می‌پوشند؟ و موریتا برای وی تعریف می‌کند که بعد از جنگ جهانی دوم، ژاپنی‌ها لباس نمی‌پوشیدند و بنابراین شرکت‌ها به کارگران خود چیزی می‌دادند که به تن کنند. به این ترتیب در طول این سال‌ها، یونیفرم به یک سبک تبدیل شد، روشی برای پیوند زدن کارمندان به هم.

جابز در این کتاب می‌گوید: ”تصمیم گرفتم که من هم این نوع پیوند را برای اپل داشته باشم.”‌ بنابراین جابز پیش ”ایسی میاکه”‌، طراح یونیفرم شرکت سونی رفت و زمانی که به خانه باز‌می‌گشت، با خود یک سری نمونه لباس به همراه داشت.

چند سال بعد جابز اپل را ترک کرد و در این مدت با ”میاکه”‌ (متولد 1938 در هیروشیما)، طراح و نابغه مواد جدید و رنگ‌های تیره به شدت دوست شد.

در این بیوگرافی، جابز تعریف می‌کند که آن دو به طور مرتب همدیگر را می‌دیدند و زمانی که در سال 1997 دوباره به اپل باز‌می‌گردد، تصمیم می‌گیرد یونیفرم مشهور خود را استفاده کند.

رئیس اپل در این کتاب توضیح می‌دهد: ”به این ترتیب از ایسی خواستم که کمی از آن تی‌شرت‌های مشکی یقه سه سانتی که من دوست داشتم، برایم درست کند. او هم برایم یك‌صد تی‌شرت مشکی آماده کرد.”‌

جابز سپس، در کمد لباس‌های خود را به روی ”والتر ایزاکسون”‌ باز کرد و تمام لباس‌هایش را به وی نشان داد و گفت: ”این هم چیزی که من می‌پوشم. فکر می‌کنم که اینها برای همه عمرم کافی باشند.”‌


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: hasantaleb

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین