وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هر چند فیلمبرداری سری جدید «قهوه تلخ» آغاز شده است اما باید منتظر ماند و دید آیا این روند بنابر گفته مسئولان سریال واقعاً تا یک ماه دیگر منجر به انتشار قسمت های جدید خواهد شد؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«قهوه تلخ»؛ یک ماه دیرتر!


هر چند فیلمبرداری سری جدید «قهوه تلخ» آغاز شده است اما باید منتظر ماند و دید آیا این روند بنابر گفته مسئولان سریال واقعاً تا یک ماه دیگر منجر به انتشار قسمت های جدید خواهد شد؟


«قهوه تلخ»؛!

تصویربرداری سری جدید مجموعه «قهوه تلخ» از روز 16 مهرماه پس از آماده‌سازی لوکیشن جدید، طراحی گریم‌ها و تمرین به صورت جدی آغاز شد و این آخرین خبری است که درباره یکی از پرمخاطب ترین محصولات شبکه نمایش خانگی تا به امروز منتشر شده است.  سری جدید با حضور بازیگران جدیدی مانند یوسف صیادی، سپند امیرسلیمانی، سعید امیرسلیمانی، رامین ناصرنصیر، آرش نوذری و مه‌لقا باقری به همراه حدود 18 بازیگر دیگر سریال که از دوران گذشته به امروز آمده‌اند آغاز شد. لوکیشن جدید این مجموعه در نیاوران واقع شده که در آن یک آپارتمان تصویر شده و بازیگران جدید سریال نقش همسایه‌ها و ساکنان این آپارتمان را ایفا می‌کنند. در سری جدید برخی از بازیگران سریال حذف شده‌اند که احتمالا به خاطر یک نواختی و افت کیفی سریال روی داده است. زمان توزیع سری جدید هنوز مشخص نیست و سازندگان تصمیم دارند پس از ضبط و آماده‌سازی چند قسمت، توزیع سریال را آغاز کنند.

یک ماه؛ سه ماه شد!

این خبرها درحالی درباره جزئیات سریال منتشر می شود که مهران مدیری در ابتدای سری 25 سریال در سخنانی که با بینندگانش داشت، اعلام کرد که «قهوه تلخ» به دلیل یکنواختی نیاز به کمی تحول و جهش دارد که برای انجام این تغییرات، یک ماه زمان نیاز داریم. وی افزود:‌ مدتی است که سریال «قهوه تلخ» یکنواخت شده که در حال حاضر زمان تغییر و جهش این مجموعه است‌؛ اما برای انجام این تغییرات به فرصت و صبوری مخاطبان نیاز داریم‌. وی خطاب به بینندگان «قهوه تلخ» اعلام کرد: سری جدید سریال «قهوه تلخ» از یک ماه آینده به دست شما می‌رسد؛ یعنی سری 26 این مجموعه را بعد از یک ماه خواهید دید. مدیری توضیح داد: همیشه در طول این سال‌ها سریال‌هایی که ساخته شده از یک جایی احساس کردیم یکنواخت شده است‌؛ بنابراین شروع به تغییر و تحولات اساسی در سریال‌ها کردیم که در بسیاری از مجموعه‌ها این اتفاق افتاده و جواب خوبی هم داده است.

نیما زند کریمی پس از این که متوجه می شود با خوردن قهوه به همراه نازخاتون و بولوتوس بهزمان حال آمده است، درمی یابد که گروهی از درباریان با همین شیوه پای به دوران فعلی گذاشته اند.

همچنین وی که پس از مدت‌ها با مخاطبان خود در سری 25 سریال «قهوه تلخ» گفت‌وگو کرده است‌، یادآور شد:‌ تغییر و تحولات را در سری جدید «قهوه تلخ» آغاز کرده‌ایم که در سکانس آخر سری 25 تمام افرادی که حضور داشتند، یک دفعه به جایی می‌روند که ممکن است شما را شگفت‌زده کند. مدیری توضیح داد: در سری جدید «قهوه‌ تلخ» زمان‌، مکان‌، دکورها‌، لباس‌، شخصیت‌ها و حتی آواز تیراژ و موسیقی هم تغییر خواهد کرد و شما با یک سری جدید «قهوه تلخ» مواجه می‌شوید. این کارگردان تاکید کرد: فعلا «قهوه تلخ» نخواهیم داشت تا یک ماه آینده که با شکل کاملا جدید شاهد یک جهش بزرگ خواهید بود. علی‌رغم تاکید مدیری بر وقفه یک ماهه، مخاطبان این مجموعه حدود سه ماه است که شاهد وقفه در تولید این مجموعه شده‌اند.

«قهوه تلخ»؛!
اصلاحیه‌‌های دقیقه نودی!

 هم زمان با تأخیر بوجود آمده در انتشار ادامه سریال «قهوه تلخ» مدیر کل  دفترهمکاری‌های سمعی، بصری و نمایش خانگی معاونت سینمایی  هم دست به قلم شد و در وبلاگ شخصی خود نوشت: تصویر برداری فصل دوم سریال قهوه تلخ هفته گذشته پس از صدور پروانه ساخت آغاز شد. در هفتاد و پنج قسمت فصل اول، سریال فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشت . درگیر بودن تیم تهیه کننده بطور همزمان در سه عرصه تولید، تکثیر و توزیع آن هم در سطحی گسترده بطور کاملا" طبیعی مشکلات و دردسرهای زیادی را به همراه آورد. بهره برداری شیطنت آمیز معاندین و مخالفان جمهوری اسلامی از استقبال دور از انتظار مردم از سریال- از پی منتفی شدن پخش سریال از تلویزیون-، سرقت بخشی از محصول تولید شده در حد فاصل کارخانه تکثیر تا مراکز توزیع، اصلاحیه های دقیقه نودی، تغییر چند باره شبکه پخش محصول، سنگ اندازی های عده ای در مسیر توزیع، اعتراض عوامل سنتی پخش، تاخیر در اهدای جوایز اعلام شده و حوادثی از این شمار، قهوه تلخ را به یکی از پدیده های استثنایی شبکه نمایش خانگی تا این تاریخ بدل ساخت. این روزها گروه سازنده در حالی که در لوکیشن های آماده شده به تولید سری جدید اثر اشتغال دارند، بازهم نیم نگاهی به چگونگی پخش محصول دارند تا از خطاها و اشتباهات گذشته پرهیز کنند. به نظر می رسد تهیه کننده سریال قصد ورود در آزمون تازه ای را دارد و آن هم راه اندازی شرکت اختصاصی پخش و سرمایه گذاری برای تاسیس و تامین کادر آن است.

آنچه خواهیم دید

در خلاصه داستان سری دوم سریال آمده است: نیما زند کریمی پس از این که متوجه می شود با خوردن قهوه به همراه نازخاتون و بولوتوس به زمان حال آمده است، درمی یابد که گروهی از درباریان با همین شیوه پای به دوران فعلی گذاشته اند. بولوتوس آن ها را قال گذاشته و می رود و نیما مجبور می شود سرپرستی و مراقبت از گروه را به تنهایی به عهده بگیرد. نیما در اولین قدم باید آنها را در جایی اسکان دهد. سراغ صاحبخانه سابق اش می رود ولی متوجه می شود که تمام واحدهای آنجا در اجاره می باشد. نیما با ترفندی صاحبخانه را راضی می کند تا سرپناهی را در اختیار انها قرار دهد.در خانه جدید مشکلات زیادی وجود دارد. وجود مدیر ساختمانی سخت گیر به اسم پرنیان، سرایداری تحصیلکرده و مودب، جوانی پرشور و پرجنب و جوش به نام هوتن و همچنین ناآشنایی جماعت درباری با مناسبات و تکنولوژی روز، حوادثی گاه کمیک به وجود می آورد.

 

فرآوری: امید صبوری

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع: خبرگزاری فارس/ سایت سینمای ما

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین