وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حارثة بن قدامة از سلمان، از عمّار، از فاطمه علیهاالسلام مطلبى را نقل مى‏كند كه نشان دهنده این است كه سینه زهرا علیهاالسلام دربردارنده چه علوم و اسرارى از پدرش رسول اللّه صلى‏الله‏علیه‏و‏آله‏وسلم بود كه امیرمؤمنان علیه‏السلام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فاطمه، مخزن اسرار پیامبر

حارثة بن قدامة از سلمان، از عمّار، از فاطمه علیهاالسلام مطلبى را نقل مى‏كند كه نشان دهنده این است كه سینه زهرا علیهاالسلام دربردارنده چه علوم و اسرارى از پدرش رسول اللّه صلى‏الله‏علیه‏و‏آله‏وسلم بود كه امیرمؤمنان علیه‏السلام را به عجب و حیرت درآورده بود. روایت است كه روزى عمار به سلمان فارسى گفت: آیا چیز عجیبى را از فاطمه علیهاالسلام برایت نقل كنم؟

سلمان گوید، گفتم: آرى، نقل كن اى عمار! وى گفت: روزى على علیه‏السلام را دیدم كه بر فاطمه علیهاالسلام وارد شد. تا چشم حضرت فاطمه به امام على افتاد، فریاد زد: على جان! نزدیك شو تا در باره آنچه كه گذشته و آنچه كه خواهد شد و آنچه كه اتفاق مى‏افتد تا روز قیامت، برایت بگویم.

عمار گوید: دیدم كه امیرمؤمنان علیه‏السلام آرام آرام به عقب برگشت و من هم به برگشت على علیه‏السلام به عقب برگشتم. آن حضرت آمده تا بر پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله‏وسلم وارد شد. پیامبراكرم فرمود: یا ابالحسن! پیش بیا. همین كه در محضر پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله‏وسلم نشست، فرمود: تو مرا خبر مى‏دهى یا من تو را خبر دهم؟

عرض كرد: شنیدن از شما بهتر است، اى رسول خدا!

حضرت فرمود: گویا پیش فاطمه رفتى و به تو چنین و چنان گفت و همان دم برگشتى.

على علیه‏السلام فرمود: آیا نور فاطمه از نور ما است؟

پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله‏وسلم فرمود: آیا نمى‏دانى؟

پس على علیه‏السلام به سجده افتاده، خدا را شكر نمود.

عمار گوید: پس امیرمؤمنان علیه‏السلام از محضر پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله‏وسلم خارج و نزد فاطمه زهرا رفت و من همراهش وارد شدم.

فاطمه علیهاالسلام فرمود: گویا خدمت پدرم رفتى و آنچه را كه به تو گفته بودم، به عرضش رساندى.

فرمود: آرى، فاطمه جان!

فاطمه علیهاالسلام فرمود: بدان اى اباالحسن! خداوند نور مرا خلق كرد، در حالى كه او را تسبیح مى‏گفت و این نور را بر درختى از درختان بهشت سپرد و این درخت بر اثر نور من، نورافشانى مى‏كرد تا این كه پدرم ـ «وقت معراج» ـ وارد بهشت شد؛ خداوند همان وقت بر دل پدرم انداخت كه میوه‏اى از آن درخت بچیند و تناول كند. سپس این نور را به مادرم خدیجه سپرد كه مرا به دنیا آورد و من از همان نور مى‏باشم...

فاطمه علیها سلام الگوى حیات زیبا

محمد جواد مروجى طبسى

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین