تبیان، دستیار زندگی
هرساله در دهه فجر فرصتی پیش می آید تا عملكرد و دستاوردهای ایران مورد ارزیابی قرارگیرد. هرچند حركت پرشتاب انقلاب اسلامی با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بوده، لیكن دستاوردهای درخشانی را در عرصه‌های مختلف علمی ، تكنولوژی و صنعتی به ثبت رسانده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پنجمین جشنواره عکس ما می توانیم


هرساله در دهه فجر فرصتی پیش می آید تا عملكرد و دستاوردهای ایران مورد ارزیابی قرارگیرد. هرچند حركت پرشتاب انقلاب اسلامی با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بوده، لیكن دستاوردهای درخشانی را در عرصه‌های مختلف علمی ، تكنولوژی و صنعتی به ثبت رسانده است.


رشد انسانها تنها زمانی پایدار خواهد بود که براساس توانایی‌های آنها باشد

پنجمین جشنواره عکس ما می توانیم
فراخوان پنجمین جشنواره عکس ما می توانیم

خانة عکاسان ایران در نظر دارد پنجمین جشنواره عکس ما می‌توانیم را به منظور پشتکار و تلاش مردمان ایرانی و حضور پرشور آنان در عرصه‌های مختلف زندگی و نقش سازندة آنان در پیشرفت های علمی، صنعتی، اجتماعی، ورزشی و معنوی کشور که جلوه هایی از توانمندی‌های حاصل شده در دوران 33 ساله انقلاب اسلامی است به تصویر بکشاند.

به طور کلی عکس‌هایی مد نظر برگزار کننده است که نشانه‌هایی از زندگی، امید، تلاش فردی و جمعی، همکاری و تعاون در پیشرفت های تكنولوژی ، صنعتی و معنوی اخلاقی و مادی یا هر کدام از این موارد به گونه ای در آن متمایز باشد. این عکس‌ها با شاخصه موضوع طرح شده می تواند در حوزه های گوناگون عکاسی تهیه شده باشد.

جشنواره عکس ما می‌توانیم بازتاب جلوه حضور جوانان، مردان و زنانی است، که عاشقانه در ساخت تمدن ایران حضوری مؤثر و فعال دارند.

پنجمین جشنواره عکس ما می توانیم
آیین نامه:

1-   شرکت همه افراد در این جشنواره آزاد است و هر شخصی می‌تواند حداکثر 10 اثر برای شرکت در جشنواره ارسال کند.

2-    عکسها باید روی CD با اندازه حداقل 20 سانتیمتر (ضلع کوچک)، Dpi300 با فرمتtiff  یا jpeg ارسال شود.

3-    فایل عکسها را با نام فامیل خود به حروف انگلیسی و شماره و ردیف 01 تا 10 نامگذاری کنید.

(مثال (Amini01_Amini02

4-   ارسال اثر توسط عکاس و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌ها است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده است.

5-   درون CD یک فایل ذخیره کنید که حاوی اطلاعات ذیل باشد.

نام و نام خانوادگی – نام پدر – تاریخ تولد- تحصیلات، نشانی دقیق، کد پستی، شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و نیز عنوان عکسها و تاریخ محل عکسبرداری آنها به ترتیب شماره و ردیف

6-   برگزار کننده حق استفاده از آثار پذیرفته شده را برای خود محفوظ می دارد و از این بابت مبلغ 000/700 ریال به ازای هر عکس پذیرفته شده به عکاس آن اعطاء می کند.

7-   CD آثار پذیرفته نشده عودت نمی شود و پس از داوری معدوم می شود.

8-   عکس‌هایی که بر خلاف آیین نامه باشند و نیز عکس‌هایی که فاقد اطلاعات خواسته شده درباره عکاس ارسال شوند در جشنواره شرکت داده نخواهد شد.

9-   ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله پذیرش آیین نامه جشنواره است. تصمیم دربارة مسایل پیش‌بینی نشده در این آیین نامه بر عهده شورای برگزاری است و به اطلاع عموم خواهد رسید.

نحوة شرکت در جشنواره سراسری عکس ما می توانیم

شرکت کنندگان در این جشنواره  CD حاوی آثار خود را مطابق با آیین نامه مندرج در فراخوان مربوطه به صورت حضوری یا پست ارسال کنند منتخب این آثار در نمایشگاهی در دهه فجر به نمایش گذاشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به نشانی اینترنتی خانه عکاسان ایران مراجعه کنید:

WWW.iranipc.ir

پنجمین جشنواره عکس ما می توانیم

نشانی دبیرخانه جشنواره

تهران – تقاطع خیابان حافظ و سمیه، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی: خانه عکاسان ایران

تلفن: 88895054-021

هیأت انتخاب و داوری عکس: آقایان دکتر محمد ستاری – رسول اولیاءزاده- علیرضا کریمی صارمی – افشین بختیار – بیژن بنی احمد

گاهشماری جشنواره

آخرین مهلت ارسال آثار: 1390/8/15

داوری گزینش آثار: 1390/ 8/20

مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز: بهمن 1390

جوایز

نفر اول :14 /000/000 ریال

نفر دوم:10 /000/000ریال

نفر سوم:7 /000/000 ریال

بخش هنری تبیان