تبیان، دستیار زندگی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع باشکوه مردم گیلانغرب تاکید کردند: جمهوری اسلامی در برابر دشمنان می ایستد، عقب نشینی هم نمی‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توطئه جدید تبلیغاتی بی‌اثر می‌ماند


چهارمین روز سفر رهبر معظّم انقلاب اسلامی به استان كرمانشاه به عطر دیدار با مردم مؤمن، مقاوم و وفادار گیلان‌غرب معطر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجتماع عظیم و پرشور مردم گیلان‌غرب، آحاد ملت پراستقامت ایران به ویژه جوانان را، مدافعان هوشیار مرزهای هویت، شخصیت و شرف ملی و دینی خواندند و با اشاره به تهمت‌های تروریستی اخیر آمریكا به جمهوری‌اسلامی ایران تأكید كردند: دشمن برای منزوی كردن ملت ایران و گسترش ایران‌هراسی یقه می‌دَرّاند و جان می‌كند اما همانند گذشته جز نفرت بی‌پایان ملت‌ها از رژیم آمریكا و افزایش علاقه مردم به شعارهای پرافتخار ملت ایران هیچ نتیجه‌ای بدست نمی‌آورد.

مقام معظم رهبری

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار كه صبح امروز(شنبه) در ورزشگاه شهدای گیلان‌غرب برگزار شد پایداری پرشكوه مردم غیور و عزیز این شهر را در دوران هجوم رژیم بعثی، مایه افتخار جوانان این منطقه دانستند و با اشاره به بازدید چندباره خود از گیلان‌غرب و مناطق اطراف در طول هشت سال جنگ تحمیلی افزودند: جوانان این منطقه بدانند كه در دامان خانواده‌هایی پرورش یافته‌اند كه شجاعت و دلاوری توأم با غربت آنها در دفاع مقدس، حقیقتاً جای افتخار دارد و نشان‌دهنده وجود زمینه‌های با ارزش معنوی و انسانی است.

آنها با نسبت دادن یك تهمت مُهمَل و بی‌معنا به چند ایرانی تلاش كردند بهانه‌ای بدست آورند و جمهوری اسلامی ایران را بعنوان مدافع تروریسم مورد هجوم تبلیغاتی سیاسی قرار دهند اما این توطئه نیز نگرفت و نخواهد گرفت و مانند دیگر اقدامات آنها بی‌فایده و بی‌اثر می‌ماند و بر خلاف تصورشان به انزوای بیشتر خود آنها منجر خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دوران كنونی را دوران دفاع مقدس از هویت و عزت ملی و اعتقادات مستحكم اسلامی برشمردند و خاطرنشان كردند: همه دختران و پسران جوان و زنان و مردان مؤمنی كه دوران دفاع نظامی از كشور و ملت را درك نكرده‌اند اكنون با همان روحیه ملی در میدان پرافتخار دفاع از شرف و شخصیت عظیم ملی و اسلامی به نقش‌آفرینی بپردازند.

ایشان حفظ خاطرات پرمعنای دفاع مقدس را از عوامل مؤثر در حفظ هویت ملی برشمردند و با تجلیل از بانوی مسلمان و شجاع گیلان‌غربی كه در آن دوران تعدادی از نظامیان دشمن را به هلاكت رساند و اسیر كرد افزودند: حفظ خاطرات پایداری مردم گیلان‌غرب، قصرشیرین و اسلام‌آباد، سرپل‌ذهاب و دیگر مناطق كشور در حفظ هویت ملی، دارای چنان اهمیتی است كه شخصیت‌های برجسته، دانشمندان و عناصر فعال و متفكر باید در این زمینه احساس مسئولیت كنند.

رهبر انقلاب اسلامی انكار هویت اسلامی ملت مبارز و قهرمان ایران و منزوی كردن جمهوری اسلامی را مهم‌ترین هدف هجوم مستمر جبهه استكبار خواندند و خاطرنشان كردند: آمریكا، اروپا و دولت‌های وابسته برای درهم شكستن مقاومت ملت ایران به آب و آتش می‌زنند و خود را می‌كشند و این واقعیت نشان می‌دهد كه ارزش تاریخی پایداری این ملت عزیز بر سر آرمان‌ها، تا چه حد است.

مقام معظم رهبری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جنجال روزهای اخیر رسانه‌های وابسته به شبكه صهیونیستی بین‌الملل را درباره حمایت ایران از تروریسم، حلقه‌ای از توطئه‌های پی‌درپی مستبدان جهانی خواندند و افزودند: آنها با نسبت دادن یك تهمت مُهمَل و بی‌معنا به چند ایرانی تلاش كردند بهانه‌ای بدست آورند و جمهوری اسلامی ایران را بعنوان مدافع تروریسم مورد هجوم تبلیغاتی سیاسی قرار دهند اما این توطئه نیز نگرفت و نخواهد گرفت و مانند دیگر اقدامات آنها بی‌فایده و بی‌اثر می‌ماند و بر خلاف تصورشان به انزوای بیشتر خود آنها منجر خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به واقعیات و حوادث منطقه و جهان، رژیم آمریكا را در چشم ملت‌های جهان حكومتی منزوی و منفورترین دولت‌ها برشمردند و خاطرنشان كردند: رئیس‌جمهور كنونی آمریكا دو سال قبل برای فریب افكار عمومی منطقه، در مصر به تملق‌گویی پرداخت اما امروز در همان كشور و دیگر كشورهای منطقه، مردم شعارهای ضد آمریكایی سر می‌دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به هراس رئیس‌جمهور آمریكا از مردم منطقه افزودند: این شخص حتی هنگام سفر به افغانستانِ تحت اشغال نیروهای آمریكایی و ناتو نیز، از پایگاه هوایی بگرام خارج نشد و جرأت نكرد به كابل برود چرا كه در میان ملت‌ها منزوی است و از آنها می‌ترسد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گسترش جنبش وال‌استریت به شهرهای مختلف آمریكا خطاب به مقامات این كشور تأكید كردند: شما در میان ملت خود نیز منزوی هستید و از اكثریت مردم می‌هراسید، آنوقت می‌خواهید با حرف‌های بیهوده ایران‌هراسی را عمومی كنید؟

ایشان با تحسین و تجلیل از پایداری ملت ایران به سردمداران استكبار خاطرنشان كردند: این نكته را بخاطر بسپارید كه جمهوری اسلامی ایران طرفدار ملت‌های مظلوم است، با ظالمان مخالفت و مبارزه می‌كند و در مقابل زورگویی و زیاده‌خواهی شما با همه وجود می‌ایستد و از هیچ آرمانی عقب‌نشینی نمی‌كند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به علاقمندی و طرفداری ملت‌ها از شعارهای جمهوری اسلامی افزودند: در مقابل این اشتیاق روزافزون، سردمداران آمریكا طرفدارانی اقلیتی و یك درصدی دارند و این واقعیت، درست در نقطه مقابل جایگاه جمهوری اسلامی ایران است.

ایشان جوانان كشور را به قدرشناسی از این جایگاه و ظرفیت عظیم توصیه كردند و افزودند كشور متعلق به جوانان عزیز ایران است و نسل جوان و پر شور، باید با حضور هر چه گسترده‌تر در میدان‌های علم و فناوری و دیگر عرصه‌ها، و مقابله هوشیارانه با نفوذ دشمن، خود را برای آینده درخشان ایران آماده كنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گسترش روز به روز نهضت اسلامی در منطقه بسیار مهم خاورمیانه تأكید كردند: جوانان فهیم كشور، اسلام را بعنوان عامل نجات‌بخش مادی و معنوی، پاسداری كنند چرا كه هیچ تردیدی نیست كه آینده متعلق به اسلام است و پرچم اسلام انشاءالله در همه منطقه به اهتراز در خواهد آمد و مجموعه‌ای مقتدر متحد و باعزت از ملت‌های منطقه تشكیل خواهد داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگر از سخنانشان با اشاره به وجود زمینه‌های مستعد در استان كرمانشاه، افزودند میزان بیكاری در منطقه بالاست و دولت باید با استفاده از امكانات و توانایی‌های خود برای حل مشكلات استان اقدام كند و جوانان عزیز نیز با پیامدهای اجتماعی بیكاری از جمله اعتیاد و فساد اخلاقی مبارزه كنند.

در ابتدای این دیدار امام‌جمعه گیلان‌غرب، ضمن تشكر و خیر مقدم به رهبر انقلاب اسلامی به سابقه درخشان مبارزات مردم این منطقه در جنگ تحمیلی اشاره كرد و گفت: تقدیم 750 شهید از جمله 100 زن شهیده و چند كودك خردسال و بیش از 2300 جانباز و آزاده  نمره ممتازی را در كارنامه رشادت مردم این خطه به ثبت رسانده است.

حجت‌الاسلام رضوانی در ادامه بر ضرورت رفع مشكل بیكاری جوانان، كمبود آب كشاورزی و توجه به مقوله فرهنگی تأكید كرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان به این منطقه شد.

بخش سیاست تبیان


منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری