تبیان، دستیار زندگی
مقام معظم رهبری خاطر نشان کردند: تکرار شیوه های ابلهانه و بی‌خاصیت سیاستگذاران درمانده و پریشان غربی برای ایران هراسی، باز هم نتیجه نخواهد داشت و بار دیگر طعم تلخ شکست را خواهند چشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تکرار شیوه ابلهانه سیاستگذاران غربی برای «ایران هراسی»  نتیجه نخواهد داد


مراسم مشترك یگان های نظامی و انتظامی مستقر در استان كرمانشاه ، با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در محل پادگان لشگر 81 زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

فرمانده كل قوا در ابتدای ورود به پادگان لشگر 81 زرهی ارتش، در محل یادمان شهداء حضور یافتند و با قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند و علوّ درجات آنان را مسئلت كردند.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.

فرمانده كل قوا در این مراسم در سخنانی با اشاره به اقتدار روز افزون نظام جمهوری اسلامی ایران در سه دهه گذشته تأكید كردند، امروز ملت ایران، نظام جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح در میان ملتهای منطقه عزیز و مورد احترام هستند.

سفر رهبری به کرمانشاه

حضرت آیت الله خامنه ای علت اصلی تلاش قدرتهای استكباری برای ایران هراسی و اسلام هراسی را عزت و اقتدار روزافزون نظام اسلامی ایران در منطقه دانستند و خاطر نشان كردند: تكرار شیوه های ابلهانه و بی خاصیت سیاستگذاران درمانده و پریشان غربی برای ایران هراسی، باز هم نتیجه نخواهد داشت و بار دیگر طعم تلخ شكست را خواهند چشید.

ایشان افزودند: رژیم مستكبر آمریكا گرفتار مشكلات و باتلاق هایی شده كه نتیجه سیاستها و عملكرد غلط این رژیم است.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: راه خلاصی آمریكا از این باتلاق ها همچون باتلاق افغانستان، شیوه های مادی، نگاه متكبرانه و روحیه تجاوزكارانه نیست بلكه راه حل، روش جمهوری اسلامی ایران یعنی منطق، عقل و معنویت است.

حضرت آیت الله خامنه ای نیروهای مسلح ایران را دارای امتیازات و ویژگیهای ممتازی دانستند و افزودند: حفظ امنیت بعنوان بستر پیشرفت در همه عرصه ها، و ایمان مستحكم برای فدا كردن جان، دو ویژگی برجسته نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

تکرار شیوه های ابلهانه و بی‌خاصیت سیاستگذاران درمانده و پریشان غربی برای ایران هراسی، باز هم نتیجه نخواهد داشت و بار دیگر طعم تلخ شکست را خواهند چشید.

ایشان با اشاره به شكست رژیم صدام و قدرتهای حامی این رژیم از جمله شیطان بزرگ آمریكا، در جنگ تحمیلی 8 ساله، خاطر نشان كردند:ایستادگی و پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی، به دنیا ثابت كرد كه تهاجم به جمهوری اسلامی ایران پُرهزینه است.

سفر رهبری به کرمانشاه

پیش از سخنان فرمانده كل قوا، امیر سرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به طرح تحول این نیرو در بخشهای ساختار و سازمان، نیروی انسانی، و تجهیزات گفت: مرحله اجرایی طرح تحول ساختاری نیروی زمینی ارتش آغاز شده و آموزش مستمر كاركنان پایور و وظیفه و مجهز كردن یگانها به تجهیزات پیشرفته بومی در اولویت قرار گرفته است.

سرتیپ دوم منوچهر كاظمی فرمانده قرارگاه منطقه غرب نیروی زمینی ارتش نیز گزارشی از آمادگی یگانهای مختلف این نیرو در منطقه غرب كشور ارائه كرد.

در پایان این مراسم یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.

بخش سیاست تبیان


منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری