تبیان، دستیار زندگی
در این صفحه ایده های برگزیده با زمینه کاری روانشناسی و علوم اجتماعی را کنار هم آورده ایم تا علاقه مندان بتوانند از آن ها جهت انجام پروژه های خود ایده بگیرند. همچنان منتظر ایده های خلاقانه و نو شما هستیم....
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : سارا قیصری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایده های برگزیده روانشناسی و علوم اجتماعی

ششمین دوره ی پروژه های دانش آموزی تبیان (1)

امسال در ششمین دوره از پروژه های دانش آموزی، با سیلی از طرح ها و ایده های بسیار جالب شما دوستان در منوی "پیشنهاد موضوع " مواجه شدیم.

در این صفحه ایده های برگزیده با زمینه کاری روانشناسی و علوم اجتماعی را  کنار هم آورده ایم تا علاقه مندان بتوانند از آن ها جهت انجام پروژه های خود ایده بگیرند. همچنان منتظر ایده های خلاقانه و نو شما هستیم.

نام ایده : اعتماد بنفس

نام ارائه دهنده : محبوبه شیخ علیشاهی-آیدا فرهمندی-محدثه میر عمادی-مهشید حسینی-فرناز رباط جزی

زمینه و نوع پروژه : علوم اجتماعی و روانشناسی - تحقیقاتی

درجه سختی: متوسط

ایده های برگزیده روانشناسی و علوم اجتماعی ششمین دوره ی پروژه های دانش آموزی تبیان (1)

بسیار خوانده و شنیده ایم كه اعتماد به نفس  در هر كس، تصویرى است از زندگى او . تصویرى كه یك شبه حاصل نشده است و لذا یك شبه نیز نمى توان آن را دگرگون كرد. همه ما گاه آن را از دست می دهیم و مجدد باز می یابیم و تاثیر آن را بر زندگی خود خوب دیده ایم. اما آیا می توان به اعتماد به نفس كامل دست یافت؟ آیا انسان های موفق همواره از خود احساس رضایت دارند؟ آیا هنوز فرصتی برای دستیابی به آن تصویر ایده آل داریم؟ این گروه از دوستان مطالعه سودمندی در این زمینه انجام داده اند. به عنوان نمونه اولین گام در افزایش اعتماد بنفس را مواجهه با خود واقعی بیان کرده اند. این مسیر تکاملی می تواند بسیار آموزنده و سودمند باشد.

شاید امروز وقت آن رسیده که ما هم قدمی برای خود برداریم! به قول این گروه از دوستان : " فراموش نكنید كه هنوز شخصیت آرمانى و فردایى شما آفریده نشده است ؛ چرا كه هنوز فردا در راه است..."


نام ایده : روانشناسی نوجوانی

نام ارائه دهنده : دلارام رضایی، نرگس طالبی، فاطمه فرهمند پیروز، نیوشا مالكی، حسنا قیطاسی، پریا لشنی، ستاره قربان پور، كبری حسین زاده

زمینه و نوع پروژه : علوم اجتماعی و روانشناسی - تحقیقاتی

درجه سختی: متوسط

ایده های برگزیده روانشناسی و علوم اجتماعی ششمین دوره ی پروژه های دانش آموزی تبیان (1)

آیا شما تمایل به تعلق به گروهی دارید؟ آیا گاهی دلت نمی خواهد در مرکز توجه اطرافیان قرار گیرید؟ آیا گاهی دلتان کمی هیجان نمی حواهد؟ خشم و عصبانیت چطور؟ شده گاهی بیش از حد نیاز آن را ابراز کنید؟ خیال پردازی، تردید در تصمیمات و پرش از شاخه ای به شاخه دیگر برای شما پیش می آید؟ آیا پیش آمده گاهی بخواهید از همه کناره بگیرید و تنهای تنها باشید؟

اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، نگران نشوید! چیزی نیست! همه این ها نشان می دهد که شما در گذر از دوره ی نوجوانی هستید!

این روزها روانشناسان بحث های گسترده ای را حول تحولات روحی این دوره ارائه داده اند. اما به نظر شما آیا بهترین روانشناس برای یک نوجوان، خود او نیست؟ این گروه از دوستان نوجوان، خود به تحلیل و بررسی احوالات این دوره ی شیرین زندگی مشغول شده اند. شما هم می توانید دست به کار شده و با توجه به تجربیات شخصیتان به نتایج جالبی برسید و این دوره از زندگیتان را زیباتر نمایید!

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تهیه: سارا قیصری

تنظیم: نسرین صادقی