تبیان، دستیار زندگی
روزنامه‌های عربی از شكست سنگین 6 بر صفر بحرین مقابل ایران به عنوان شكستی تاریخی و سنگین یاد كردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازتاب پیروزی ایران مقابل بحرین


روزنامه‌های عربی از شكست سنگین 6 بر صفر بحرین مقابل ایران به عنوان شكستی "تاریخی و سنگین" یاد كردند.

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل موفق شد با یك بازی كاملا هجومی تیم ملی فوتبال بحرین را با نتیجه‌ قاطع 6 بر صفر در هم بكوبد.

ایران و بحرین

این پیروزی بازتاب زیادی در میان رسانه‌های عربی داشت. روزنامه الوسط بحرین پس از پایان این بازی از تیترهای مختلفی استفاده كرد كه از آن‌ها می‌توان به "فروپاشی فنی و روحی قرمزها" ، "اخراج الحوطی تیم را از جریان بازی خارج كرد" و "تیم ما با این شكست تاریخی مقابل ایران شانس خود را برای صعود از مرحله بعد از دست داد و به كلی نابود شد" اشاره كرد.

این روزنامه بحرینی در ادامه نوشت: "تیم بحرین در دیداری كه سه‌شنبه شب در مقابل تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی داشت، شكست تاریخی سنگینی را متحمل شد. بحرین یكی از بدترین بازی‌های تاریخ خود را به نمایش گذاشت. این شكست تحقیر آمیز ما را به یاد شكست‌های سنگین دهه 70 انداخت. این باخت بعد از شكست مقابل ایران در مقدماتی جام ملت‌های آسیا 1974 سنگین‌ترین شكست در تاریخ فوتبال بحرین است. این دیدار بر خلاف پیش‌بینی‌ها بود. اخراج الحوطی در دقیقه اول بازی سناریویی برای بحرین بود. تیلور در این دیدار تیمش را كاملا دفاعی به میدان فرستاد و می‌خواست با فشار آوردن و پرس خط میانی ایران را از كار بیندازد اما استراتژی وی جواب نداد. بحرین در تمام 90 دقیقه بازی تیمی بدون هویت بود. 10 نفره شدن بحرین نمی‌تواند توجیه اساسی برای این بازی بد باشد. تیم ملی ایران در هر دو نیمه بسیار خوب بازی كرد و از ما سرتر بود. آن‌ها نیمه دوم را هم خوب شروع كردند و با درخشش تیموریان توانستند سه گل دیگر به ثمر رسانند."

** روزنامه عكاظ عربستان:

پیروزی قاطع ایران مقابل بحرین

روزنامه عكاظ عربستان پس از پیروزی قاطع 6 بر صفر ایران مقابل بحرین نوشت كه ایران توانست از امتیاز میزبانی خود به خوبی استفاده كند و با 6 گل بحرین را شكست دهد و یك پیروزی قاطعانه را به دست آورد.

ایران با این پیروزی ارزشمند یك گام به صعود از این گروه نزدیك شد. شاگردان كی‌روش به خوبی توانستند از برتری عددی خود استفاده كنند و یك پیروزی ارزشمند را به دست آورند.

** روزنامه الجزیره قطر:

ایران با 6 گل بحرین را در هم كوبید

روزنامه الجزیره امارات هم پس از پیروزی قاطعانه 6 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین نوشت: بازیكنان ایران موفق شدند با 6 گل بحرین را در هم بكوبند و یك پیروزی قاطعانه به دست آورند. ایران توانست به خوبی از 10 نفر شدن بحرین استفاده كند و نبض بازی را در دست بگیرد. با سه امتیاز این دیدار حساس ایران به تنهائی در صدر جدول این گروه قرار گرفت.

** روزنامه الرای كویت:

ایران به صعود از این گروه یك گام نزدیك‌تر شد

این روزنامه كویتی پس از این دیدار یك طرفه نوشت: ایران با این پیروزی ارزشمند یك گام به صعود از این گروه نزدیك شد. شاگردان كی‌روش به خوبی توانستند از برتری عددی خود استفاده كنند و یك پیروزی ارزشمند را به دست آورند.

** روزنامه الرساله فلسطین:

ایران، بحرین را غافلگیر كرد

روزنامه فلسطینی الرساله هم در تحلیلش از این بازی نوشت: تیم ملی فوتبال ایران با 6 گلی كه در این دیدار به ثمر رساند، بحرینی‌ها راغافلگیر كرد. آنها توانستند به خوبی از اخراج «راشد الحوطی» استفاده كند و در دقیقه 22 توسط جلال حسینی به گل رسند. تنها 11 دقیقه بعد مجتبی جباری گل دوم را هم به ثمر رساند. بعد از این دو گل شرایط تیم بحرین به كلی به همه ریخت و ایرانی‌ها در تمام دقایق بازی توپ و میدان را در اختیار گرفتند و در نهایت مزد بازی خوب خود را گرفتند.

پس از پیروزی قاطع 6 بر صفر ایران مقابل بحرین نوشت كه ایران توانست از امتیاز میزبانی خود به خوبی استفاده كند و با 6 گل بحرین را شكست دهد و یك پیروزی قاطعانه را به دست آورد.

**‌روزنامه العاشق لبنان:

پیروزی بزرگ ایران مقابل بحرین

این روزنامه لبنانی نوشت: تیم ملی فوتبال ایران توانست با نتیجه‌ قاطع 6 بر صفر تیم ملی فوتبال بحرین را شكست دهد و یك گام به صعود از این گروه نزدیك‌تر شود.ایرانی‌ها توانستند به خوبی از برتری عددی خود پس از اخراج «راشد الحوطی» استفاده كنند و پیروزی بزرگی را به دست آورند.

بخش ورزشی تبیان


منبع :ایسنا