تبیان، دستیار زندگی
موز دارای سه نوع قند طبیعی (ساکاروز، فروکتوز و گلوکز) است که به همراه سلولز (فیبر) موجود در آن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خواص موز در رفع افسردگی و استرس

موز

موز دارای سه نوع قند طبیعی (ساکاروز، فروکتوز و گلوکز) است که به همراه سلولز (فیبر) موجود در آن، باعث افزایش فوری و مستمر انرژی می گردد.

پژوهش‏ها ثابت کرده است که تنها دو عدد موز برای تأمین انرژی لازم جهت نود دقیقه فعالیت بدنی سخت، کفایت می‏کند. به همین دلیل است که موز، میوه شماره یک ورزشکاران برتر جهان است.

با این حال، انرژی‏زایی تنها خاصیتی نیست که در موز وجود دارد. این میوه می‏تواند در پیشگیری یا غلبه بر تعدادی از بیماری‏ها از جمله افسردگی موثر باشد.

بر طبق تحقیقات به عمل آمده توسط mind (انجمن ملّی سلامت روانی آمریکا) بر روی افرادی که دچار افسردگی بودند، بسیاری از آنان پس از خوردن یک موز، احساس خیلی بهتری پیدا کرده‏اند. دلیل این امر آن است که موز حاوی «تریپتوفان»، نوعی پروتئین است که بدن آن را به «سروتونین» تبدیل می‏کند و سروتونین نیز به نوبه خود، باعث آرامش و احساس خوشی بیشتر در انسان می‏گردد.

موز یک شفابخش طبیعی برای بسیاری از بیماری‏هاست. موز در مقایسه با سیب، چهار برابر پروتئین بیشتر، دو برابر کربوهیدرات، سه برابر فسفر، پنج برابر ویتامین A و آهن، و دو برابر از سایر ویتامین‏ها و مواد معدنی دارد. از نظر پتاسیم نیز بسیار غنی است و شاید وقت آن است که جمله معروف «خوردن یک سیب در روز، دکتر را از شما دور می‏کند» به «خوردن یک موز در روز» تغییر داده شود

 علاوه بر افسردگی، موز در موارد زیر نیز خواص قابل توجهی دارد:

* استرس

پتاسیم یک ماده معدنی ضروری برای بدن است که به طبیعی کردن ضربان قلب، اکسیژن رسانی به مغز و تنظیم تعادل سطح مایعات بدن کمک می‏کند. هنگامی که با استرس مواجه می‏شویم، سوخت‏و‏ساز بدنمان افزایش می‏یابد و در نتیجه، سطح پتاسیم بدنمان کاهش پیدا می‏کند. موز با مقدار زیاد پتاسیمی که دارد می‏تواند این تعادل را دوباره برقرار سازد.

* سیستم اعصاب

موز دارای مقدار زیادی ویتامین b است که باعث آرامش سیستم اعصاب می‏شود.

* عوارض پیش از قاعدگی

ویتامین b6 موجود در موز، سطح گلوکز خون را تنظیم می‏کند و این امر، تأثیر مثبتی در بهبود حال فرد دارد.

* کم‏خونی

موز به دلیل مقدار زیاد آهنی که دارد، محرّک تولید هموگلوبین در خون می‏شود که در درمان کم‏خونی بسیار مؤثر است.

* فشار خون

این میوه منحصر به فرد گرمسیری، مقدار زیادی پتاسیم و در عین حال، مقدار کمی نمک دارد؛ همه اینها، ابزار موثری برای مقابله با فشار خون بالاست. به همین دلیل است که fda (سازمان غذا و داروی آمریکا) به تازگی به تولیدکنندگان موز اجازه داده است که به طور رسمی در مورد قابلیت موز در کاهش ریسک ابتلا به فشار خون و سکته مغزی تبلیغ کنند.

* توان مغزی

آزمایشی بر روی دویست دانش‏آموز مدرسه تیکن‏هام در انگلستان صورت گرفته و در دوران امتحانات به آنها یک موز همراه صبحانه، یک موز در ساعت ده و یک موز همراه ناهار برای افزایش توان مغزی آنها داده شد. نتایج تحقیق نشان داد که این میوه سرشار از پتاسیم، دانش‏آموزان را هوشیارتر ساخته و به فرایند یادگیری آنها کمک کرده است.

* یبوست

موز با مقدار زیادی سلولز (فیبر) که دارد به تنظیم حالت عادی فعالیت روده کمک می‏کند؛ اگر روده دارای سختی فعالیت باشد، موز، این مشکل را بدون نیاز به ملین، حل می‏کند.

* بی‏حالی و خمودگی

یکی از سریع‏ترین روشهای رفع خمودگی، خوردن یک لیوان مخلوط شیر، موز و عسل است. موز معده را آرامش می‏بخشد و با کمک عسل، سطح قند خون را بالا می‏آورد و در همان حال، شیر نیز به تنظیم آب بدن کمک می‏کند.

* سوزش معده

موز دارای اثر آنتی‏اسید طبیعی در بدن است. بنابراین، خوردن موز باعث آرامش فعالیت معده می‏گردد.

* نیش حشرات

قسمت داخلی پوست موز را بر روی نیش حشرات بر روی پوست‏تان بمالید و اثر معجزه‏آسای آن را در رفع خارش و سوزش مشاهده کنید.

* اضافه‏وزن ناشی از فشار کار

مطالعات انجام شده در موسسه روان‏شناسی اتریش نشان داده است که فشارهای موجود در محیط کار، باعث مصرف مقدار زیادی خوراکی‏های دم‏دستی نظیر شکلات و چیپس می‏شود. پژوهشگران با بررسی پرونده پنج‏هزار بیمار بستری در بیمارستان‏ها دریافتند که اکثر چاقی‏ها در افرادی است که دارای کارهای پراسترس و پرفشار هستند. این گزارش چنین نتیجه‏گیری می‏کند که برای جلوگیری از خوردن بی‏رویه، باید سطح قندخون توسط مصرف هر دو ساعت یک‏بار غذاهای سبکی که دارای کربوهیدرات زیاد هستند، کنترل و تثبیت گردد.

* زخم معده

موز به دلیل بافت نرمی که دارد به عنوان غذای رژیمی در اختلالات روده‏ای تجویز می‏گردد. موز تنها میوه خاصی است که می‏تواند در این‏گونه موارد خورده شود. موز همچنین اسید اضافی معده را به حال طبیعی در آورده و مانند یک آستر، جدار معده را پوشانده و باعث کاهش ناراحتی می‏گردد.

* کنترل دما

در بسیاری از فرهنگ‏ها، موز به عنوان یک میوه «سرد» در نظر گرفته می‏شود که می‏تواند دمای فیزیکی و نیز هیجانی زنان باردار را کاهش دهد. به عنوان مثال، در تایلند، زنان باردار برای اطمینان از این‏که بچه‏هایشان با درجه حرارت پایینی به دنیا آیند، موز می‏خورند.

* اختلالات فصلی ( sad )

موز می‏تواند به افرادی که دچار اختلالات فصلی (تغییر فصل) هستند، کمک کند؛ زیرا دارای «تریپتوفان» است که به طور طبیعی باعث بهبود حال می‏شود.

* ترک سیگار

موز می‏تواند به کسانی که در تلاش برای ترک سیگارند، کمک کند. ویتامین B6 و B12، پتاسیم و منیزیم موجود در موز به بدن در رهایی از اثرات کنار گذاشتن نیکوتین کمک می‏کند.

* سکته مغزی

بنا بر تحقیقات منتشر شده در «مجله پزشکی نیوانگلند»، خوردن موز به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی به طور مرتب، خطر مرگ در اثر سکته مغزی را تا چهل درصد کاهش می‏دهد.

* زگیل

کسانی که به مصرف داروهای طبیعی اعتقاد دارند برای از بین بردن زگیل، پوست موز را از طرف داخل بر روی آن قرار می‏دهند و آن را با دقت با یک نوار چسب می‏بندند تا پوست تکان بخورد!

بنابراین، موز یک شفابخش طبیعی برای بسیاری از بیماری‏هاست. موز در مقایسه با سیب، چهار برابر پروتئین بیشتر، دو برابر کربوهیدرات، سه برابر فسفر، پنج برابر ویتامین A و آهن، و دو برابر از سایر ویتامین‏ها و مواد معدنی دارد. از نظر پتاسیم نیز بسیار غنی است و شاید وقت آن است که جمله معروف «خوردن یک سیب در روز، دکتر را از شما دور می‏کند» به «خوردن یک موز در روز» تغییر داده شود.

منبع: ایران‏ویج


باشگاه کاربران تبیان ـ ارسالی از: gole yas