تبیان، دستیار زندگی
رونالدو، مهاجم سرشناس تیم ملی برزیل سیزده و چهاردهمین گلش در مسابقات جام جهانی را پنجشنبه شب در مصاف چهار بر یك و پیروزمندانه تیمش برابر ژاپن به ثمر رساند و نام خود را در كنار نام گردمولر آلمانی، ركورددار بیشترین گل زده در ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رونالدو به رکورد گرد مولررسید


رونالدو، مهاجم سرشناس تیم ملی برزیل سیزده و چهاردهمین گلش در مسابقات جام جهانی را پنجشنبه شب در مصاف چهار بر یك و پیروزمندانه تیمش برابر ژاپن به ثمر رساند و نام خود را در كنار نام گردمولر آلمانی، ركورددار بیشترین گل زده در این رقابت‌ها ثبت كرد.

مهاجم 29 ساله رئال مادرید اولین گلش در دیدار برزیل – ژاپن در آخرین بازی گروه F را در نیمه نخست و با ضربه سر و دومین گلش را در دقیقه هشتاد و یك از فاصله 20 یاردی و با پای راست روانه دروازه حریف كرد تا ركورد 12 گل پله، اسطوره فوتبال كشورش در جام‌های جهانی را نیز جابجا كند.

رونالدو از مجموع 102 بازی ملی تاكنون 66 بار برای برزیل گلزنی كرده است. این در حالی است كه پله با شركت در 114 دیدار تیم ملی این كشور 95 گل را به نام خود به ثبت رسانده است.

پله پس از ركوردشكنی رونالدو درباره وی اظهار داشت: خوشحالم كه وی توانست بخوبی از عهده این بازی كه بر شانه‌هایش سنگینی می‌كرد برآید و ركورد من را بشكند و به ركورد مولر برسد.

رونالدو در دقیقه هفت شانس فوق‌العاده‌ای برای پیش انداختن برزیل به دست آورد، اما شوت او توسط بوشیكاتسر كاواگوچی، دروازه‌بان ژاپن مهار شد و وی نتوانست گلزنی كند. او بار دیگر در دقیقه بیست و با پای راست دروازه حریف را تهدید كرد، اما این بار نیز توپ توسط كاواگوچی متوقف شد.

او قصد داشت به هر طریق ممكن عملكرد ضعیفش در دو دیدار گروهی اول برزیل را در جام جهانی آلمان كه در آنها گلزنی نكرد و دو بار نیز تعویض شد، جبران كند.

این مهاجم تراز اول جهان از زمان ملحق شدنش به دیگر اعضای تیم ملی برزیل در یك ماه پیش برای شركت در این جام باید چند مانع از جمله اضافه وزنش و چند ناراحتی كوچك جسمانی خود را برطرف می‌كرد. در حقیقت رونالدو در حالی به مسابقات جام جهانی 2006 آلمان قدم گذاشت كه به علت استراحت پس از مواجه شدن با چند مصدومیت در مسابقات این فصل رئال مادرید دچار افزایش وزن شده بود.

با این حال كارلوس پریه‌را، سرمربی تیم ملی برزیل با ابراز اینكه رونالدو یكی از مهره‌های كلیدی تیمش است و پس از رسیدن به ضرب آهنگ همیشگی‌اش می‌تواند تهدید بزرگی برای حریفان به شمار آید از وی حمایت كرده است.

پریه‌را درباره رونالدو كه به علت ثبت 8 گل در جام جهانی 2002 آقای گل این تورنمنت لقب گرفت گفته است: به رغم اینكه رونالدو از نظر فیزیكی در بهترین شرایط قرار ندارد، اما گام به گام و به تدریج به مرز ایده‌آل نزدیك‌تر می‌شود مطمئنم كه وی در هر بازی بهتر از بازی قبل ظاهر خواهد شد. ما همواره به رونالدو اعتقاد داشته و داریم زیرا او بازیكنی منحصر به فرد و تأثیرگذار است.

این در حالی است كه رونالدو در كنار تیم ملی كشورش قهرمانی جام جهانی 1994 آمریكا و 2002 كره جنوبی و ژاپن را به دست آورده است و چنانچه در جام جهانی امسال نیز این مقام را كسب كند به ركورد پله فاتح جام‌های 1959، 62 و 70 خواهد رسید. رونالدو معتقد است كه پس از به ثمر رساندن دو گل در دیدار چهار بر یك برزیل مقابل ژاپن كه باعث شد این تیم با حداكثر امتیازات راهی مرحله یك هشتم نهایی جام جهانی شود به آمادگی كامل دست پیدا كرده است.

او پس از پایان این دیدار در جمع خبرنگاران عنوان كرد: خوشحالم كه چنین عملكرد فیزیكی و تكنیكی چشمگیری را در این مسابقه از خود به نمایش گذاشتم فكر می‌كنم صبر و شكیبایی عامل كلیدی برای رسیدن به آمادگی مطلوب است به همین دلیل سعی كردم در تمامی لحظات دشوار و غیرقابل تحمل آرامش و شكیبایی خود را حفظ كنم.

او در واكنش به انتقادات فراوان مردم نسبت به اضافه وزنش با عصبانیت گفت: من بهتر از هر كسی از شرایط بدنی و توانایی‌های فعلی‌ام باخبرم و به خوبی می‌دانم پس از 45 روز بدون بازی با كمی افت مواجه خواهم شد.

پریه‌را نیز پس از پایان سخنان رونالدو ضمن ابراز اینكه برزیل آنچه كه در توان داشت به معرض نمایش گذاشت، اذعان داشت: از كسب این نتیجه و شیوه بازی شاگردانم بسیار خرسندم امروز ما بازی همیشگی خود را به نمایش گذاشتیم و توپ را به هر جهت كه مایل بودیم پاس دادیم. به همین دلیل شایسته كسب عنوان سرگروهی بودیم و خوشحالم كه رونالدو روز به روز بهتر می‌شود.

اما زیكو، سرمربی برزیلی ژاپن و اسطوره سابق فوتبال كشورش كه برای اینكه امیدوار به صعود به دور بعدی باشد باید در این دیدار پیروز می‌شد به رغم‌اینكه قبول ندارد در اوایل این بازی تحت فشار روحی رویارویی با مردان طلایی‌پوش قرار داشته اما نیمه دوم را با احساس بسیار بدی به پایان رساند.

زیكو كه تیمش در مصاف با استرالیا سه بر یك مغلوب شد و شاگردانش هر سه گل خورده خود را در دقایق پایانی دریافت كردند درباره این ناكامی‌اش تصریح كرد: ما به علت عملكردمان در رقابت امشب از ادامه جام جهانی باز نماندیم. تنها علت عدم صعود ما به دور بعدی این جام قبول شكست در اولین دیدار گروهی خود برابر استرالیا بود در كل فكر می‌كنم در آخرین دیدارمان در این تورنمنت آنچه كه در توان داشتیم را در طبق اخلاص قرار دادیم. با این حال برزیل خوب بازی كرد و از تمامی بی‌ثباتی و ضعف‌های ما نهایت بهره را برد تا با اقتدار هر چه تمام‌تر راهی دور بعدی شود.