تبیان، دستیار زندگی
آنچه مشاهده می کنید وصیت نامه شهید مسعود منوری است که در تاریخ 13 اردیبهشت 1365 در منطقه فکه مظلومانه به شهادت رسید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وصیت شهیدی از فکه


آنچه مشاهده می کنید وصیت نامه شهید مسعود منوری است که در تاریخ 13 اردیبهشت 1365 در منطقه فکه مظلومانه به شهادت رسید.


شهید مسعود منوری

نام :  مسعود

نام خانوادگی :  منوری

نام پدر :  عین اله

استان محل تولد :  تهران

تاریخ تولد :  1345/05/21

دانشگاه :  تهران

رشته تحصیلی :  مهندسی برق

مدرک تحصیلی :  کارشناسی

محل شهادت :  فکه

تاریخ شهادت :  13/2/1365

وصیت نامه شهید مسعود منوری

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت نامه الحقیرالمسکین العبدک الذلیل سپاس و ستایش برای پروردگار جهانیان است  و ثنا اورا که توفیقم داد که حضور در جبهه اسلام پیدا کنم آن خدایی که هر چه هست نشانه او و دلیل گویا بر وجود اوست و سلام خدا و رحمات و برکات او بر رسول گرامیش و آل بیت طیبه و طاهرش محمد (ص) و آله همچنین بر پیروان پاک و صدیق آن حضرت و ائمه خصوصا نایب الامام خمینی مدظله و اما بعد وصیت خود را برای کلیه افرادی که مرا می شناسند این است که ابتدا هر گونه خطایی از من معصیت کار دیده اند چشم پوشی کنند باشد که از الطاف الهیه برخوردار گردم چون حضرت حق تعالی حق الناس را نمی بخشد و باید خود ایشان حقشان را ببخشند و بعد این که اسلام را دنباله رو باشند و خدای متعال را بپرستند آن هم پرستش مخلصین .همه کار را برای او کنند و کارهای نیک خود را با هدف ریا و شرک از بین نبرند حق را بگویند و حق پرست باشند اگر چه این حق پرستی ضررهای مادی برای ایشان ایجاد کند . چون نمی شود در دلی که هوای نفس حضور دارد خداجویی و خداپرستی هم در آن باشد اما به والدینم عرض می دارد من برای شما فرزندی خلف نبودم اما شما مرا ببخشید و گریه هایی را که می‌خواهید برای من بکنید برای امام حسین (ع) و علی اکبرش و علی اصغرش و مصیبت های ایشان بنمایید.

ول کنید این آلات لغو لعب و سخنان لغو را ، اسلام را با تمام معنا پیاده کنید اگر این چنین کنید لذتی که در اثر این نوع برخوردهای اسلامی در جامعه می برید مثالی نیست

دوباره به همه عرض می کنم اکنون اسلام جعفری در خط امام است اگر از آن منحرف شوید هلاک می گردید و دعایتان نگهداری امام تا ظهور آقا امام زمان (عج) باشد. ول کنید این آلات لهو لعب و سخنان لغو را ، اسلام را با تمام معنا پیاده کنید اگر این چنین کنید لذتی که در اثر این نوع برخوردهای اسلامی در جامعه می برید، مثالی نیست .

دیگر وصیتم این است که برایم یک سال نماز و دو ماه روزه قضا بگیرید و نیز دو هزار تومان به بیت المال بدهید و اموال شخصی که ندارم اما معدود کتاب هایم را می توانید در اختیار کتابخانه مسجد قرار دهید و در آخر این را بگویم که عبادتتان را خالص کنید و نماز ها را سر وقت به جای بیا ورید . ضمنا اگر وصیت نامه جدید تری از این بنده حقیر به دست آمد آن معتبر است . با آرزوی برقراری نظام اسلامی در سراسر گیتی به دست آقا امام زمان (عج)

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

مسعود منوری 14 / 10 / 61

روحش شاد و یادش گرامی

 

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهدای مهندسین فاوا