تبیان، دستیار زندگی
امام جمعه وهابی مدینه در سخنانی توهین آمیز، شیعیان را خارج از اسلام خواند و بدون اشاره به تبعیض‏های نظام عربستان که شیعیان در آن حتی از اقامه نماز جماعت هم محروم هستند اظهار داشت: شیعیان از حقوق کاملی در عربستان برخوردار هستند و نعمت های زیادی از این دولت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توهین ائمه جمعه عربستان به شیعیان


امام جمعه وهابی مدینه در سخنانی توهین آمیز، شیعیان را خارج از اسلام خواند و بدون اشاره به تبعیض‏های نظام عربستان که شیعیان در آن حتی از اقامه نماز جماعت هم محروم هستند اظهار داشت: "شیعیان از حقوق کاملی در عربستان برخوردار هستند و نعمت های زیادی از این دولت دریافت کرده‏اند".

ائمه جمعه عربستان به شیعیان

در پی قیام مردم منطقه شیعه‏نشین عربستان «عبدالعزیز آل الشیخ» و «شیخ علی الحذیفی» از علمای وهابی عربستان در خطبه‏های دیروز نماز جمعه ریاض و مدینه بشدت به شیعیان حمله کرد و به مقدسات اسلام اهانت کردند.

حذیفی در خطبه‏هایی که در مسجد النبی(ص) ایراد کرد با رافضی خواندن شیعیان و در اظهاراتی اهانت‏آمیز گفت: "شیعیان، رافضی و خارج از اسلام هستند و اهل بیت پیامبر(ص) از آنان برائت می‏جویند".

وی با انکار ضمنی امام زمان(عج) ـ که مورد اجماع تمامی طوایف اسلامی است ـ با لحن تمسخرآمیزی افزود: "شیعیان اگر اگر به دنبال ولایت «ابن الحسن العسکری» یا همان اباصالح مورد ادعایشان بپردازند، بهتر است نزد وی بروند".

وی با بیان اینکه «ولایت فقیه» شری برگرفته از اعتقاد به «اباصالح» است، مدعی شد: "شیعیان اقدامات و شورش‌های خود را به نام «اباصالح» انجام می‌دهند در صورتی که او اصلاً به دنیا نیامده است!".

حذیفی با تکرار اتهامات واهی علیه جمهوری اسلامی ایران بدون ذکر نام کشورمان گفت: "کشور بیگانه‏ای که جوانان را به آشوب دعوت کرده است بهتر است به اصلاح ملت و جامعه خود بپردازد. علمای امت اسلام هم باید آشوب‏های رخ داده در عربستان را محکوم کنند".

وی با انکار ضمنی امام زمان(عج) ـ که مورد اجماع تمامی طوایف اسلامی است ـ با لحن تمسخرآمیزی افزود: "شیعیان اگر اگر به دنبال ولایت «ابن الحسن العسکری» یا همان اباصالح مورد ادعایشان بپردازند، بهتر است نزد وی بروند".

الحذیفی همچنین بدون اشاره به تبعیض‏های نظام عربستان که شیعیان در آن حتی از اقامه نماز جماعت هم محروم هستند اظهار داشت: "شیعیان از حقوق کاملی در عربستان برخوردار هستند و نعمت های بی حد و حصری را از این دولت دریافت کرده‏اند".

خطیب جمعه مسجد النبی (ص) در اظهاراتی متناقض، با حمایت از دخالت عربستان در امور داخلی بحرین تصریح کرد: " حوادث بحرین هم به دلیل دخالت برخی کشورها ادامه دارد و حکومت بحرین از حکومت عربستان خواست برای جلوگیری از ایجاد بحرانی که این کشور در آستانه آن قرار داشت وارد عمل شوند".

مفتی وهابی عربستان و کینه از بیداری اسلامی، ایران و کنفرانس حمایت از فلسطین

ائمه جمعه عربستان به شیعیان

در پی ادامه قیام شیعیان عربستان، مفتی عام این کشور با ناراحت‏کننده و تأسف برانگیز خواندن بیداری اسلامی در جهان اسلام، آن را به جمهوری اسلامی ایران نسبت داد و گفت: پشت همه این اتفاقات همان گروه گمراه و منحرفی است که ادعای کمک به فلسطین و فلسطینی‏ها را دارند اما هیچ خیری در آنها و کنفرانس‏هایشان نیست و همه اینها تنها تظاهر و فریب است.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت‏(ع) ـ ابنا ـ در پی قیام مردم منطقه شیعه‏نشین عربستان «عبدالعزیز آل الشیخ» و «شیخ علی الحذیفی» از علمای وهابی عربستان در خطبه‏های دیروز نماز جمعه ریاض و مدینه بشدت به شیعیان حمله کرده و با اظهار ناراحتی از بیداری اسلامی، خیزش مردم منطقه را به جمهوری اسلامی ایران نسبت دادند.

شیخ عبدالعزیز عبدالله آل الشیخ مفتی عام عربستان، مردم بیدارشده در جهان اسلام را به ایجاد هرج و مرج در جهان متهم کرد و گفت: "طرفداران هرج و مرج و فساد در کشورهای عربی به طور عام و در کشور عربستان به طور خاص، گروهی گمراهند که نقاب اسلام را به چهره دارند و زیر این پوشش بر علیه ملتها دشمنی می‏کنند".

وی که در نماز جمعه‏ی "مسجد جامع  ترکی بن عبدالله" در ریاض پایتخت عربستان سخن می‏گفت، با اشاره به شیعیان عربستان که برای حقوق از دست‏رفته‏شان قیام کردند گفت: "اینان کسانی هستند که ایمانشان ضعیف است. اینان دشمان خدا و پیامبر اکرمش (ص) هستند و از قدیم تا امروز با دین اسلام دشمنی داشته‏اند. این افراد به کتاب خدا ایمان ندارند، سنت پیامبر(ص) را باور ندارند، به صحابه ی رسول الله(ص) علاقه ندارند، و با اسلام و اهلش دوست نیستند. برعکس از گذشته تا کنون دلشان با دشمنان خدا و کافران بوده است. اینها کسانی هستند که با کارها و رفتارشان اسلام را دچار مشکلات و مسلمانان را خوار و ذلیل کرده‏اند. همه هرج و مرج‏ها در تمام دوران‏های گذشته به واسطه اینها اتفاق افتاده و با کارهای این افراد صورت پذیرفته است".

وی با بیان اینکه «ولایت فقیه» شری برگرفته از اعتقاد به «اباصالح» است، مدعی شد: "شیعیان اقدامات و شورش‌های خود را به نام «اباصالح» انجام می‌دهند در صورتی که او اصلاً به دنیا نیامده است!".

رئیس هیئت علمای عربستان با اشاره تلویحی به جمهوری اسلامی ایران، شیعیان منطقه الشرقیه به مزدور خارجی‏ها نامید و گفت: "خدا به واسطه ی خدمت به حرمین شریفین و تأمین نیازهای حجاج بر ما منت گذاشته است؛ لذا هرگز بین مردم و دولتمردان ما به دست مزدوران نیروهای خارجی که دشمنی خود را با اسلام ثابت کرده‏اند، اختلاف نخواهد افتاد".

وی سپس با اشاره مستقیم به "کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه" در ایران، بغض خود نسبت به بیداری اسلامی در جهان را نشان داد و گفت: "اتفاقی که در کشورهای اسلامی می‏افتد ناراحت‏کننده و تأسف برانگیز است، هنگامی که شاهد ایجاد نا امنی و اختلال در جوامع هستیم و به خطر افتادن مصالح و زندگی مردم در این فتنه ها و بد بختی ها می بینیم، ناراحت می‏شویم. پشت همه این اتفاقات همان گروه گمراه و منحرفی است که ادعای کمک به فلسطین و فلسطینی‏ها را دارند اما هیچ خیری در آنها و کنفرانس‏هایشان نیست و همه اینها تنها تظاهر و فریب است".

وی گفت: "هیچ مسلمانی نباید در دلش نسب به این افراد محبت داشته باشد و یا تصور کند که این افراد خواستار اصلاحات و شریعت اسلام هستند. مسلمان کسی است که سایر مسلمانان از زبان و دست او در امان باشند؛ اما اینان در همه ی قرن‏های گذشته بر ضد اسلام بوده اند. دین اسلام چقدر از دست این ها خوار نشده و چه خون ها که به دستشان نریخته است، چه اموالی که به دستشان به سرقت نرفته است! ادعای اسلام‏مداری آنها دروغی بیش نیست و حرفهای آنان با کارهایشان متناقض است، چراکه از خاستگاه نادرستی نشأت گرفته اند!".

فرآوری : یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منبع : ابنا