تبیان، دستیار زندگی
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه تیمش را به گونه‌ای تمرین می‌دهد که در آن فرصت برای گلزنی سیدمهدی رحمتی هم فراهم شود، گفت: حاضرم سرم را به عنوان تضمین بگذارم که مردانم برابر بحرین مردانه بجنگند و با اشتیاق تمام برای پیروزی مبارزه کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بحرین تیم خطرناکی است


وی در خصوص بازی دوستانه ای که تیم ملی ایران مقابل فلسطین انجام داد، اظهار داشت: در بازی با فلسطین همه چیز مطابق برنامه ای که در نظر گرفته بودیم، پیش رفت. ما صبح روز مسابقه با فلسطین تمرین خوبی را انجام داده و بازی با فلسطین یک جلسه تمرینی برای ما بود که در آن  بازیکنان طبق خواسته ها و برنامه ریزی ما عمل کردند..

کی روش

کی‌روش در خصوص دعوت جواد کاظمیان و محسن مسلمان در آخرین روز به تیم ملی گفت:  این موضوع دلیل خاصی نداشت. بازی‌های لیگ رو به اتمام بود و ما دو جای خالی را نگه داشتیم تا بازیکنانی که می‌آیند در سلامت کامل بوده و مصدومیتی نداشته باشند.

وی در خصوص نشست خودش با سرمربیان تیم‌های حاضر در لیگ برتر گفت:  ما اگر می‌خواهیم بازیکنان در وضعیت خوب و سلامت کامل باشند، وقتی  به تیم ملی می‌آیند نمی‌توانیم فشار زیادی را به آنها وارد کنیم  بنابراین برای بررسی وضعیت آمادگی و سلامتی بازیکنان تعاملی که با مربیان لیگ برتر خواهیم داشت. در نهایت هم به نفع تیم ملی و هم به نفع باشگاه ها خواهد بود. اگر بخواهیم تیم ما پیشرفت کند فقط نمی‌توانیم طبق قوانین فیفا حرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص فرصت‌های زیادی که بازیکنان ایران در بازی‌ها از دست می دهند، به خبرنگار مهر گفت:  تماشاگران باید همان طور که من به بازیکنان ملی پوش اعتماد دارم به آنها اعتماد داشته باشند. ما در تمرینات خود یک سری کارهای تاکتیکی و هجومی را انجام می‌دهیم تا حتی اگر بشود رحمتی هم بتواند جلو بیاید و گلزنی کند. هیچوقت مشکلات گلزنی تیم ملی در یک روز حل نمی‌شود و تا وقتی که خوب بازی کرده و خوب دفاع کنیم فرصت از دست دادن زیاد مهم نیست. در فوتبال شاید تیمی17موقعیت گلزنی داشته باشد اما یک فرصت تبدیل به گل شود و یا یک موقعیت به دست آید اما همان یک موقعیت تبدیل به گل شود.

ما اگر می‌خواهیم بازیکنان در وضعیت خوب و سلامت کامل باشند، وقتی  به تیم ملی می‌یند نمی‌توانیم فشار زیادی را به نها وارد کنیم  بنابراین برای بررسی وضعیت آمادگی و سلامتی بازیکنان تعاملی که با مربیان لیگ برتر خواهیم داشت.

وی همچنین ادامه داد:  ما از نظر امتیاز با بحرین در حال حاضر برابر هستیم اما به این نکته توجه کنید که چرا صدرنشینیم چون تفاضل گل بهتری نسبت به آنها داریم. البته داریم روی این موضع کار می‌کنیم تا از فرصت‌هایی که داریم بیشترین استفاده را ببریم چون بعضی مواقع بازیکنان موقعیت‌هایی را از دست می دهند که به خاطر این امر باید شرمنده مردم باشند.

وی در خصوص بازی با تیم ملی بحرین تاکید کرد: در فوتبال نمی‌توان نتیجه را پیش‌بینی و تضمین کرد اما چیزی که از آن مطمئنم این است که بازیکنان من از نظر روحی و میل و اشتیاق شرایط ایده‌آلی دارند. من فقط می‌توانم قول دهم و حتی سرم را به عنوان تضمین بگذارم که بازیکنان من در روز بازی با بحرین با میل و اشتیاق وارد زمین شده و از روحیه بالایی برای شکست این تیم برخوردارند.

دیدار ایران - بحرین

کی‌روش در خصوص تشویق دایی در بازی‌های ملی گفت:  بازیکنانی مثل اوزبیو، رونالدو، دایی و ... در تاریخ جزو ستارگان هستند. به این بازیکنان فرصت داده شد تا تبدیل به یک بازیکن خاص شوند اما چیزی که برای ما مهم است قهرمانان بازیهای امروز هستند و ما از تماشاگران انتظار داریم تا به بازیکنان ملی پوش اعتماد کرده و با حمایت از آنها به ایشان نیز فرصت داده شود که تبدیل به بازیکنان بزرگی شوند.

وی در خصوص پرسش خبرنگار مهر که  چرا در تمرین عصر روز جمعه تمام توجه خود را بر روی تاکتیک‌های هجومی قرار بود، گفت: ما مبنای این تمرین  را بر روی تاکتیک‌های هجومی قرار دادیم و قطعاً بر روی تاکتیک‌های دفاعی نیز کار خواهیم کرد چون اگر خوب دفاع نکنیم حمله خوبی  نیزنمی‌توانیم انجام دهیم.

کی روش در خاتمه گفت: بگذارید برای شما مثالی بزنم، در تیم بسکتبال شیکاگوبولز، همه بازیکنان این تیم معروف و ستاره هستند و چندین امتیاز در هر بازی می‌گیرند. اما اگر در پایان بازی‌ها به آمارهایشان  توجه کنید متوجه می‌شوید که بیشترین امتیازات دفاعی، ریباندها و ... را نیز از آن خود می‌کنند. آنها به غیر از این که در حالت هجومی بهترین تیم هستند در حالت تدافعی نیز جزو بهترین ها می‌باشند.  یا شما در مسابقات جام ملت‌های والیبال آسیا  که در تهران برگزار شد دیدید که تیم ایران چگونه قهرمان شد. آنها علاوه بر اینکه در وضعیت حمله جزو بهترین ها بودند، در دفاع روی توپ نیز جزو بهترین‌ تیم ها به شمار می آمدند.

بخش ورزشی تبیان


منبع : مهر