تبیان، دستیار زندگی
، سه مجموعه‌ی شعر دیگر از سیدحسن حسینی منتشر می‌شوند به همراه دو مجموعه شعر جدید، مجموعه‌ شعرهای كلاسیك سیدحسن حسینی با انتخاب نهایی قیصر امین‌پور به‌زودی منتشر می‌شود. این مجموعه، كلیه شعرهای كلاسیك این شاعر فقید است كه تاك...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با گزینش نهایی قیصر امین‌پور،

سه مجموعه‌ی شعر دیگر از سیدحسن حسینی منتشر می‌شوند


به همراه دو مجموعه شعر جدید، مجموعه‌ شعرهای كلاسیك سیدحسن حسینی با انتخاب نهایی قیصر امین‌پور به‌زودی منتشر می‌شود.

این مجموعه، كلیه شعرهای كلاسیك این شاعر فقید است كه تاكنون منتشر نشده و از طریق خانواده، برای انتشار در اختیار انجمن شاعران ایران قرار گرفته است.

برای این مجموعه با گزینش مقدماتی ساعد باقری، هنوز نامی انتخاب نشده، اما به احتمال فراوان از یكی از شعرهای آن، عنوانی برای كتاب انتخاب خواهد شد و تا چهار یا پنج ماه دیگر به چاپ خواهد رسید.

همچنین كلیه شعرهای نیمایی و سپید سیدحسن حسینی، دو مجموعه شعر بعدی هستند كه پس از انتشار شعرهای كلاسیك او، منتشر خواهند شد.

پس از انتشار این سه مجموعه، كلیاتی از تمام شعرهای این شاعر نیز انتشار خواهد یافت.

پیش از این «در ملكوت سكوت» و «از شرابه‌های روسری مادرم» كه بخشی از شعرهای چاپ‌نشده و شعرهای سپید حسینی است، با انتخاب نهایی قیصر امین‌پور و مقدمه این شاعر، به‌چاپ رسید.

همصدا با حلق اسماعیل (مجموعه شعر)، گنجشك و جبرئیل (مجموعه شعر عاشورایی در قالب سپید)، حمام روح (ترجمه اثر جبران خلیل جبران)، براده‌ها (جمله‌های قصار)، مشت در نمای درشت (تحلیلی بر تاثیر ادبیات در سینما)، بیدل، سپهری و سبك هندی، نوشداروی طرح ژنریك (طرح‌های كوتاه شعری در قالب طنز) و طلسم سنگ (نثر ادبی عاشورایی) از جمله آثار منتشرشده‌ی سیدحسن حسینی هستند كه نهم فروردین ماه سال 1382 درگذشت.

لینک:

آتش ماندگار شعر

غزلی از قیصر امین‌پور برای سیدحسن حسینی

«رباعیات» زنده‌یاد سیدحسن حسینی با صدای مختاباد

گزارش تصویری مراسم بزرگداشت "سیدحسن حسینی"

مراسم بزرگداشت "سیدحسن حسینی" برگزار شد

یادبود سیدحسین حسینی 28 اردیبهشت برگزار می شود

«حمام روح» ترجمه سید حسن حسینی