وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون سازمان فناوری اطلاعات از آغاز به کار رسمی ای‌میل ایرانی «ایران دات آی آر» خبر داد و گفت: این سرویس‌دهنده می‌تواند بدون هیچ‌گونه محدودیتی به هر تعداد تقاضا برای دریافت پست الکترونیکی پاسخ دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز‌به‌کار رسمی ای‌میل ایرانی

یک ویروس ایمیل می تواند فرمی از یک ویروس ماکرو باشد که خود را در تمام تماس‌های موجود در کتابچه آدرس  ایمیل میزبان منتشر می‌سازد


معاون سازمان فناوری اطلاعات از آغاز به کار رسمی ای‌میل ایرانی «ایران دات آی آر» خبر داد و گفت: این سرویس‌دهنده می‌تواند بدون هیچ‌گونه محدودیتی به هر تعداد تقاضا برای دریافت پست الکترونیکی پاسخ دهد.


سازمان فناوری اطلاعات هفته گذشته با ارسال پیام کوتاهی به برخی از مشترکان موبایل از آغاز به کار سرویس ای‌میل درگاه ملی خدمات الکترونیکی ایران خبر داد و از کاربران اینترنت خواست برای ایجاد و ثبت پست الکترونیکی ایرانی به درگاه IRAN.IR مراجعه کنند.

علی اصغر انصاری - معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران در تشریح چگونگی عمل‌کرد ای‌میل ایرانی و آغاز به کار رسمی آن اظهار داشت: پست الکترونیکی درگاه ملی ایران پیش از این به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسیده بود و هم‌اکنون با حل مشکلات فنی، می‌تواند به صورت عمومی به مراجعه هر تعداد کاربر برای دریافت ای‌میل پاسخ دهد.

وی با بیان این‌که در این مرحله کاربر باید با پرکردن فرم اطلاعات اولیه خود، مانند ثبت‌نام در دیگر سرویس‌دهنده‌های ای‌میل عمل کند، افزود: برای ایجاد یک ای‌میل چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی آن، ابراز هویت کاربر الزامی است.

معاون سازمان فناوری اطلاعات با تأکید براین‌که ای‌میل «ایران» در کنار دیگر ایمیل‌های داخلی سرویس‌دهی خود را آغاز کرده و در داخل کشور میزبانی می‌شود، به وجود برخی نواقص در شروع به کار این سرویس اشاره کرد و گفت: هر سرویس در آغاز به کار خود قطعا با مشکلاتی روبه‌رو بوده و ممکن است شرایط آن قابل رقابت با دیگر سرویس‌ها نباشد؛ اما ای‌میل «ایران» مزایای رقابتی خود را داشته و به تدریج و با امکانات در دست ارائه به طور قطع ای‌میل «ایران» نیز قابل رقابت با دیگر سرویس‌دهنده‌ها خواهد شد.

معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: هر سرویس در آغاز به کار خود قطعا با مشکلاتی روبه‌رو بوده و ممکن است شرایط آن قابل رقابت با دیگر سرویس‌ها نباشد!

 وی خاطرنشان کرد: کاربران اینترنت می‌توانند در کنار تمامی پست‌های الکترونیکی که هم‌اکنون دارند و از آن بهره می‌برند از سرویس‌دهنده ای‌میل ایرانی «ایران دات آی آر» هم استفاده کنند.

انصاری تاکید کرد که اقبال مردم به سرویس‌دهنده‌های اینترنتی تنها مختص به امکانات فنی نیست و بسیارند سرویس‌هایی که از سوی غول‌های فناوری ارائه می‌شوند، اما مورد استقبال قرار نمی‌گیرند و برای آن‌که کاربران به استفاده از ای‌میل ایرانی که برای تقویت توان فنی داخلی و حفظ هویت ایرانی ایجاد شده ترغیب شوند، درصدد راه‌کار ارائه مدل‌های کسب‌و‌کار جدیدی هستیم که بتواند کاربران را جذب کند.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به موتور جست‌وجوی بومی در کشورهایی مانند چین، کره و روسیه که نسبت به موتورهای جست‌وجوی گوگل و یاهو رتبه اول را در این کشورها دارند، گفت: استفاده از فن‌آوری‌های بومی که با استفاده از توان فنی داخل هر کشوری ایجاد می‌شود، به کاربری‌های داخلی پر‌استفاده نیز مربوط است.

 

انصاری با اشاره به فراخوان همکاری با بخش خصوصی برای پروژه موتور جستجو و ایمیل بومی که با هدف رونق کسب و کار در این بخش اعلام شده است، تاکید کرد: ایمیل ایرانی در حجم پیوست محدودیت ندارد و کاربران براساس نیاز خود می توانند فایل های پرحجم را نیز از طریق این سرویس ارسال کنند.

 

این مقام مسئول تاکید کرد که در آینده نزدیک برای استفاده از خدمات دولت الکترونیک استفاده از ایمیل ایرانی برای دستگاه های خدمات دهنده و نیز خدمات گیرندگان الزامی و برای تمامی مردم داشتن یک آدرس ایمیل بومی ضروری خواهد بود.

منبع: جام‌جم‌آن‌لاین


باشگاه كاربران تبیان ـ‌ ارسالی از: hasantaleb

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین