تبیان، دستیار زندگی
در زمینه استفاده کاربران اینترنت از سایت‌های غیراخلاقی در بین 182 کشور جهان، تهران مقام نخست و شیراز رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تهرانی‏ها یک رکورد تأسف‏بار زدند!

اینترنت


در زمینه استفاده کاربران اینترنت از سایت‌های غیراخلاقی در بین 182 کشور جهان، تهران مقام نخست و شیراز رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.


معاون اطلاعات سپاه فجر استان فارس گفت: بر اساس تحقیقات ارتش سایبری سپاه در زمینه مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی، شیراز رتبه ششم کشور را دارد.

ابراهیم بیانی در جمع مدیران و فرماندهان پایگاه مقاومت ادارات استان فارس اظهار داشت: بر اساس این آمار، استان‌های تهران، یزد و اصفهان در رده‌های نخست تا سوم قرار دارند.

بیانی ادامه داد: همچنین بر اساس آمار دیگری در زمینه استفاده کاربران اینترنت از سایت‌های غیراخلاقی  در بین 182 کشور جهان، تهران مقام نخست و شیراز رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: با این آمار تکان‏دهنده و نیز با وجود ماهواره‌ها، چگونه ممکن است دیگر انگیزه‌ای برای حضور جوانان در مساجد، روزه گرفتن و انجام فریضه امر به معروف باشد؟!

معاون اطلاعات سپاه فجر استان فارس بیان کرد: یکی از موضوعاتی که دشمن از آن برای جدایی مردم از دین و تهی کردن نظام استفاده می‌کند، ابزار فرهنگی و بهره‌گیری از سایت‌های اینترنتی فاسد، شبکه‌ها و آنتن‌های ماهواره است که قارچ‏گونه در حال رشد هستند.

بیانی ادامه داد: ایجاد اباحی‌گری و تعطیل کردن امر به معروف و نهی از منکر در کشور، با هجمه سنگین از طریق ماهواره‌ها که امروز بیش از پنجاه درصد مردم از آن استفاده می‌کنند، از برنامه‌های اصلی دشمنان است.

معاون اطلاعات فرمانده سپاه فجر استان فارس خاطرنشان کرد: هجمه به ارزش‌های دینی جامعه از جمله حجاب، عفاف، نوع‌دوستی، پرکاری و توسعه بی‌بندوباری نیز از اهداف دیگر دشمنان است که در شبکه‌های ماهواره‌ای روی آن کار می‌کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از ماهواره‌ها و پیگیری برنامه‏های مختلف آن، به نوعی در جامعه اسلامی ایران تأثیر گذاشته است که طبق آمار، افرادی نیز به علت سیگنال ندادن برخی شبکه‌های خارجی از جمله فارسی‌وان اقدام به خودکشی کرده و یا مانع رفت‏و‏آمدهای خانوادگی شده‌اند!

این مقام مسئول تصریح کرد: پدران و مادران باید با هوشیاری مراقب فرزندان خود باشند که آنان دچار هجمه شدید ماهواره‌ها و توسعه ترویج بی‌بندوباری نشوند.


باشگاه کاربران تبیان ـ ارسالی از: محمد صادق جوان