تبیان، دستیار زندگی
ارتفاعات سرگله قسمتی از یال جاسوسان است که از وجود اعضای گروهک تروریستی پژاک پاکسازی شده است. عملیات در ارتفاعات جاسوسان و منطقه برای پاکسازی باقی‌مانده این فریب خوردگان ادامه دارد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حملات سپاه علیه گروهک پژاک


ارتفاعات سرگله قسمتی از یال جاسوسان است که از وجود اعضای گروهک تروریستی پژاک پاکسازی شده است. عملیات در ارتفاعات جاسوسان و منطقه برای پاکسازی باقی‌مانده این فریب خوردگان ادامه دارد


 سپاه - گروهک پژاک-احمدی

ارتفاعات سرگله قسمتی از یال جاسوسان است که از وجود اعضای گروهک تروریستی پژاک پاکسازی شده است. عملیات در ارتفاعات جاسوسان و منطقه برای پاکسازی باقی‌مانده این فریب خوردگان ادامه دارد

سخنگوی عملیات شهدای کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: در ادامه سلسله عملیات شهدای کرد، نیروهای سپاه پاسداران از بعدازظهر روز جمعه تاکنون سی نفر از اشرار عضو گروهک تروریستی پژاک را به هلاکت رساندند و یا زخمی کردند.

به گزارش «تابناک»، روابط عمومی سپاه به نقل از سرهنگ حمید احمدی افزود: عملیات پاکسازی منطقه شمال غرب کشور از وجود اعضای گروهک تروریستی پژاک با قدرت ادامه خواهد داشت.

احمدی با بیان این که در ماه‌های گذشته، نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات پاکسازی را در حاشیه مرزهای جمهوری اسلامی ایران در منطقه شمال غرب کشور آغاز کرده است، گفت: شماری از اعضای گروهک تروریستی پژاک در منطقه «جاسوسان» و «قندیل» دو نقطه مرزی کشور، حضور دارند.

وی با بیان این که اعضای گروهک تروریستی پژاک در یک ماه گذشته همچنان در مرزهای ما مستقر بوده‌اند، اظهار داشت: به دلیل ماه مبارک رمضان و درخواست‌هایی که اداره محلی کردستان از ما داشت، فرصتی یک ماهه به گروهک تروریستی پژاک دادیم تا درست بیندشند، درست تصمیم بگیرند و خودشان از مرزهای ایران خارج شوند.

سخنگوی عملیات شهدای کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: اداره محلی کردستان عراق هم درخواست داشت که صحبت‌هایی را با اعضای این گروهک داشته باشد و از آنها خواست تا مرزهای ایران را ترک و اقدام تروریستی در داخل ایران اسلامی را متوقف کنند.

این افسر عملیاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: این فرصت پس از گذشت یک ماه به پایان رسید و رزمندگان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ساعت 16 روز جمعه در منطقه جاسوسان، واقع در منطقه عمومی سردشت در غرب روستای دولتو و ارتفاعات مشرف به روستاهای دولتو و جاسوسان، سرگله و کالی گله، آغاز کردند.

در ادامه سلسله عملیات شهدای کرد، نیروهای سپاه پاسداران از بعدازظهر روز جمعه تاکنون 30 نفر از اشرار عضو گروهک تروریستی پژاک را به هلاکت رساندند و یا زخمی کردند."

سرهنگ احمدی افزود: از روز گذشته، دستگاه‌های مهندسی فعالیت خود را آغاز کردند تا جاده‌های منتهی به نقطه صفر مرزی را بازسازی و تسطیح و زمینه استقرار رزمندگان در مرزها را فراهم کنند.

وی افزود: عملیات مهندسی بدون درگیری آغاز شد و دستگاه‌های مهندسی راه افتادند، ولی پس از مدتی از سوی اشرار به سمت گروه‌های مهندسی تیراندازی و چندین گلوله خمپاره نیز شلیک شد که در جریان آن، دو نفر از نیروهای بومی کرد منطقه که تأمین دستگاه‌ها را بر عهده داشتند، به شهادت رسیدند.

سرهنگ احمدی خاطرنشان کرد: این اقدام تروریستی گروهک پژاک، نشان داد که اشرار اصرار دارند که در ارتفاعات مرزی ما حضور داشته باشند.

 سپاه - گروهک پژاک

وی گفت: بر این اساس، نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ساعت 16 بعدازظهر جمعه، درگیری‌ها با اعضای گروهک تروریستی پژاک را آغاز کرد و آتش خود را بر روی مواضع این اشرار در ارتفاعات کالی گله و سرگله فرور ریخت که این اقدام تا پاسی از شب گذشته ادامه داشت.

احمدی با بیان این که عملیات نیروهای سپاه امروز نیز ادامه داشته است، تلفات گروهک تروریستی پژاک را چشمگیر دانست و گفت: ارتفاعات سرگله از وجود این اشرار پاکسازی شده است.

سخنگوی عملیات شهدای کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ارتفاعات سرگله قسمتی از یال جاسوسان است که از وجود اعضای گروهک تروریستی پژاک پاکسازی شده است. عملیات در ارتفاعات جاسوسان و منطقه برای پاکسازی باقیمانده این فریب خوردگان ادامه دارد.

وی در اشاره به روند شکل گیری گروهک تروریستی پژاک، گفت: از سال 1382 و در زمانی که حزب کارگران کرد کردستان ترکیه (پ.ک.ک) از جانب آمریکا، اتحادیه اروپا و برخی کشورها در لیست گروهک‌های تروریستی قرار گرفت، گروهک پژاک با هدف ایجاد دور جدیدی از فعالیت‌های «پ.ک.ک» و خروج این گروه از بحران تشکیل شد و از سال 1384، با ورود به فاز نظامی درگیری‌هایی را در مناطق مرزی ایجاد کرد.

احمدی افزود: گروهک تروریستی پژاک به دلیل این که عقبه و مقرهایی را در شمال عراق داشت، در مناطق مرزی جمهوری اسلامی، اقدام به ایجاد ناامنی و شرارت می‌کرد و تروریست‌ها پس از انجام عملیات‌های پراکنده به مقرهای خود بازمی‌گشتند.

در پی حملات سنگین سپاه پاسداران به مواضع گروهک پژاک، سایت اینترنتی این گروهک به نقل از مرکزیت خود درخواست آتش بس یکطرفه کرد

وی افزود: اقدامات سپاه پاسداران، همواره به منظور تأمین امنیت مرزها و پاکسازی منطقه از لوث وجود اشرار و تروریست‌هاست و اعضای سپاه در این راه، جانشان را برای مردم فدا می‌کنند.

در پی حملات سنگین سپاه پاسداران به مواضع گروهک پژاک، سایت اینترنتی این گروهک به نقل از مرکزیت خود درخواست آتش بس یکطرفه کرد.

سخنگوی عملیات شهدای کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز اعلام کرد که "در ادامه سلسله عملیات شهدای کرد، نیروهای سپاه پاسداران از بعدازظهر روز جمعه تاکنون 30 نفر از اشرار عضو گروهک تروریستی پژاک را به هلاکت رساندند و یا زخمی کردند."

بخش سیاست تبیان


منابع: تابناک