تبیان، دستیار زندگی
اگر به كریك سفر كنید، می‌توانید استخرهای بزرگ پرورش ماهی را در اطراف آن ببینید، سری به چهار امام‌زاده آن بزنید و در تاكستان‌های انگور و مزارع برنجش بگردید یا بعدازظهری را زیر درختان پرمیوه كنار رودخانه‌اش بگذرانید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

متفاوت‌ترین منطقه گردشگری كه تا به حال دیده‌اید


اگر به كریك سفر كنید، می‌توانید استخرهای بزرگ پرورش ماهی را در اطراف آن ببینید، سری به چهار امام‌زاده آن بزنید و در تاكستان‌های انگور و مزارع برنجش بگردید یا...


كوچ‌نشین‌ها، از جاذبه‌های مهم گردشگری برای كشورمان محسوب می‌شوند و حتی برخی از گردشگران خارجی به هوای بیشتر دانستن درباره سبك زندگی آنها، به ایران سفر می‌كنند. با همه این تفاسیر چرا شما نباید این آخر تابستانی كه هنوز فصل سفرهای ییلاقی به پایان نرسیده، گردش‌های خانوادگی‌تان را در یكی از روستاهای مسیر عشایر بگذرانید؟!

پیشنهاد ما روستای كریك از توابع بخش مركزی شهرستان دنا در استان كهگیلویه و بویراحمد است. این روستا، یكی از روستاهای مسیر یاسوج به منطقه تفریحی سی‌سخت در شهرستان دناست.

روستا در دره زیبا و سرسبز كریك و در حاشیه رودخانه‌ای خروشان قرار دارد. اگر به كریك سفر كنید، می‌توانید استخرهای بزرگ پرورش ماهی را در اطراف آن ببینید، سری به چهار امام‌زاده آن بزنید و در تاكستان‌های انگور و مزارع برنجش بگردید یا بعدازظهری را زیر درختان پرمیوه كنار رودخانه‌اش بگذرانید یا با یكی از اهالی همراه شوید و در جنگل‌های گسترده و انبوه اطراف روستا گردش كنید یا فقط در روستا بمانید و از مردم مهمان‌نوازش كه گرچه تقریبا روستانشین شده‌اند، اما هنوز به رسم اجداد عشایرشان لباس محلی می‌پوشند، درباره ‌آداب و رسومشان سؤال كنید. می‌بینید؟! در كریك هیچ گردشگری بیكار نمی‌ماند. پس اگر تصمیم گرفتید به این روستا سفر كنید، در جاده یاسوج به سمت سی‌سخت برانید تا پس از روستای تل‌گاوی و نرسیده به روستای عباس‌آباد، تابلوی خوش‌آمد‌گویی‌اش را ببینید.

جالبه بدونید این روستای توریستی، وبلاگ هم دارد و بچه‌های آی‌تی باز كریكی برای معرفی بیشتر روستایشان عكس‌هایی زیبا از كریك در وبلاگ جمعی‌شان می‌گذارند.


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: simin-bala