تبیان، دستیار زندگی
نشان دادن تصویر آدم فضاییها به شکل جن، ترسیم شده توسط آلیستر کرولی در صدا و سیمای ما تازگی ندارد، ولی این یک مورد خیلی در نوع خود بی نظیر است!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روح کم بود، جن هم آمد!


بعد پرداختن مفصل سریال های ماه رمضان به مسئله روح،‌ نشان دادن تصویر آدم فضاییها به شکل جن، ترسیم شده توسط آلیستر کرولی در صدا و سیمای هم از راه رسید. 


نمایش جن در قالب آدم فضایی ها از سیما!

بعد پرداختن مفصل سریال های ماه رمضان به مسئله روح،‌ نشان دادن تصویر آدم فضاییها به شکل جن، ترسیم شده توسط آلیستر کرولی در صدا و سیمای هم از راه رسید.  شبکه 3 سیما فیلم "پل" محصول 2011 کشورهای آمریکا و انگلستان را در روز چهارشنبه ( 9شهریور) ساعت 20 از شبکه 3 پخش کرد.

جریان این فیلم از این قرار است که دو دوست  برای سیاحت به غرب آمده‌اند، آنها تصمیم می‌گیرند با یک کاروان به سرتاسر سرزمین غربی سفر کنند. در راه سفر به یک موجود فضایی برمی خورند، درابتدا از دیدن موجود فضایی وحشت می‌کنند ولی رفته رفته درمی یابند که موجود فضایی که پل نام دارد، بسیار خونگرم و اجتماعی است و درکنار او به آنها خوش می گذرد. خوب، نکته جالبش این است که شخصیت این آدم فضایی دقیقا همان جن ترسیم شده توسط  آلیستر کرولی است.

آلیستر کرولی و پیروانشان، به احیاء مجدد سنت جادوگری در دنیای انگلیسی زبان قرن بیستم معروفند. جنبش‌های مشابه دیگری نیز در حدود همین سالها انجام پذیرفت که عمدتاً در فرانسه و آلمان متمرکز بودند. آنها به عنوان نوکافرها (نومشرکان) تلقی می‌شوند. سنت‌های دیرینه بومی جادوگری به عنوان کفر و الحاد شناخته می‌شوند.

جریان این فیلم از این قرار است که دو دوست  برای سیاحت به غرب آمده‌اند، آنها تصمیم می‌گیرند با یک کاروان به سرتاسر سرزمین غربی سفر کنند. در راه سفر به یک موجود فضایی برمی خورند…

کرولی نویسنده کتابی با نام "کتاب قانون" است که آن را در شرایطی که در هرم گیزا Giza تسخیر شده بود نوشت. می گویند او پدربزرگ واقعی جورج دبلیو بوش است.در سال 1904 وی کتاب قانون را درست پس از تفکرات و عباداتش در آرامگاه فرعون هرم بزرگ گیزا در مصر دریافت کرد. کراولی ادعا کرد با موجودی به نام Aiwaz ارتباط برقرار کرده است.

در سال 1918 آلیستر کرولی این جادوگر جدید و این دانشمند علوم خفیه تلاش کرد تا یک گرداب ابعادی Dimensional Vortex را ایجاد کرده تا بوسیله آن بین دنیای مادی و دیدنی و دنیای نادیدنی پلی بزند.

این مراسم که توسط او انجام گرفت Amalantrah Working نام گرفت. گفته می شود که او در این کار موفق شد و از شکافی که ایجاد کرد موجودی آشکار شد. او این موجود را "Lam" (فرار کرده) نامید و تصویری از چهره او کشید. تصویری که او با جزئیاتش در بیش از 90 سال پیش کشید شباهت عجیبی با "بیگانه های فضایی خاکستری"(Gray Aliens) دارد که این روزها درباره آنها زیاد بحث می شود و در فیلمهای هالیوودی زیاد آنها را می بینیم!

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع:شبکه ایران/جواد محرمی