تبیان، دستیار زندگی
از سال‌های دور، رعایت بعضی از اصول آداب معاشرت امری بدیهی شمرده می‌شد. اما با ایجاد تغییراتی در جوامع، رعایت این اصول دیگر به اندازه سابق مرسوم نیست و هر کس به فراخور اوضاع و احوال، این نکته‌ها را رعایت می‌کند. اما شاید بد نباشد که بعضی از آنها را برای نو
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روش‌های "خودشیرین" كردن برای همسر!

مهارتهای ارتباطی همسران


از سال‌های دور، رعایت بعضی از اصول آداب معاشرت امری بدیهی شمرده می‌شد. اما با ایجاد تغییراتی در جوامع، رعایت این اصول دیگر به اندازه سابق مرسوم نیست و هر کس به فراخور اوضاع و احوال، این نکته‌ها را رعایت می‌کند. اما شاید بد نباشد که بعضی از آنها را برای نوعروسان و نودامادها و زوج‌های جوان یادآوری کنیم ـ به شرطی که نگویید اینها از اصول "زن‌ذلیل" بودن هستند! ـ


1 - همیشه در را برای همسرتان باز كنید

این شـایـد مـهـم‌تـرین قـانون آداب مـعـاشرت برای مردان باشد. اگر همسرتان قصد ورود بـه خودروی شما، رستوران، باشگاه و یا هر جای در‌دار دیگر داشته باشد، باید همیشه در را برایش باز نگاه دارید تا او عبور كند. هرگاه چندین در وجود داشت، یك‌به‌یك آنها را برایش بگشایید.

2 - كمك كنید كت، مانتو یا بارانی‌اش را بپوشد

همواره به همسر خود در تـن كـردن پالتو یـا بارانی‌اش كـمك كنـید. این یك عمل ساده ولی در عین حال مؤثر در جلب محبت اوست.

3 - در رستوران و جاهای عمومی، هنگام نشستن به او كمك كنید

هرگاه او خـواسـت كنـار شـما بـنـشیـند، با بیرون كشیدن صندلی و بازگرداندن آن به سمت جلو (الـبـته وقـتـی وی كاملاً روی صندلی نشست) به او در نشستن روی صندلی كمك كنید.

4 - دست او را بگیرید

وقتی بر روی سطح ناهمـوار قدم می‌زنید، دست خود را به همسرتان تقدیم کنید. این کار باعث كمك به وی می‌شود؛ خصوصا زمانی كه او كفش پاشنه‌بلند به پا كرده باشد.

5 - در اجتماعات و میهمانی‌ها، نیازهای او را جویا شوید

با آن‌كه این كار را اكثر مردان انجام می‌دهند، امـا بـاز كـمـك زیـادی به متشخص بودن ما می‌كند. هنگامی كه در اجتماعات حضور دارید، هـمـواره از وی بـپرسید كه آیا نـوشیـدنـی یـا غـذا میل دارد كه برایش بیاورید. به او نـشـان دهـیـد كـه بـه آسـایـش و نیازهای وی اهمیت می‌دهید.

6 - در راه‌پله، كنار وی راه بروید

هیچ‌گاه در راه‌پله پشت سر خانم‌تان حركت نكنید. بهتر است كنار و یا اندكی جلوتر از وی حركت كنید. ایـن قـانـون در هنـگـام عبـور از پیاده‌رو نیز باید رعایت شود.

7 - وقتی با هم قدم می‌زنید، شما از قسمت بیرونی پیاده‌رو حركت كنید

این به همسرتان اجـازه می‌دهـد كه از رفـت‌و‌آمـد خـودروها دور باشد. اگر اتومبیلی نـاگهان از كنـار شـما عبور كند و آب كنار خیابان را به سمت شما بپاشــد، ایـن شما هستید كه خیس خواهید شد، نه خانم‌تان!

خیلی سخت است؟ بلی؛ اما این بهایی است كه شما باید برای متشخص بودن بپردازید!!

8 - هرگاه بسته‌ای به همراه دارد، آن را برایش حمل كنید

ایـن كـار به او نشان می‌دهد كه شما برایش احترام قائل هستید و آسایش و راحتی او را خواستارید.

9 ـ هنگام عبور از خیابان، «او» را جا نگذارید!

مواقعی كه قصد دارید عرض خیابان را طی كنید، سعی کنید پا‌به‌پای او راه بروید و هر دو با هم به آن طرف خیابان برسید.


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: saleeenh