تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از تشکیل شبکه فعالان حجاب و عفاف در استان خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شبکه فعالان حجاب و عفاف در خراسان رضوی تشکیل می شود

حجت الاسلام محمود مرویان حسینی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از تشکیل شبکه فعالان حجاب و عفاف در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام محمود مرویان حسینی در بازدید از غرفه های این اداره در نمایشگاه قرآن و عترت که هم اکنون در نمایشگاه بین المللی مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: تشکیل شبکه فعالان حجاب و عفاف و انجام کار توسط آنها باید با فرهنگ جهادی و به صورت مردمی انجام شود تا تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه این اداره در نمایشگاه قرآن و عترت بخشی از فعالیت های مراکز قرآنی و فرهنگی، هیئت ها و تشکل های مذهبی، کانون مداحان و برنامه های اوقات فراغت را در معرض دید اهالی فرهنگ قرار داده است، اظهار کرد: این نمایشگاه فرصت و بازار ارتباط مصرف کننده و تولید کننده کالاهای فرهنگی است.

وی تصریح کرد: به عنوان یکی از عرضه کنندگان فعالیت های فرهنگی در استان، خواستار نقد صادقانه اهالی و دلسوزان عرصه فرهنگ دینی هستیم.

حجت الاسلام مرویان افزود: با گزارش تخصصی از فعالیت ها توقع داریم کارشناسان و مدیران فرهنگی با گفتگو، نقد و بیان زوایای پنهان کار این اداره را در ارائه خدمات بهتر برای جامعه هدف یاری کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به حضور کانون شاعران و مداحان مذهبی استان در این نمایشگاه، افزود: کانون مداحان از مجموعه های فاخر و تأثیر گذار این اداره است که در مناسبتهای دینی و مذهبی با بهره گیری از شعر و ادب برای ترویج اخلاق، معنویات و بیان فضائل بهره برده و نور معنویت را در بین همه اقشار جامه منتشر می کند.

حجت الاسلام مرویان حسینی از ساماندهی4 هزار مداح و ذاکر اهل بیت در استان خبر داد و افزود: هدف از ساماندهی این قشر ارائه آمار نیست بلکه در صدد هستیم با شاعران و مداحان تعامل و ارتباط دوسویه و تنگاتنگی داشته باشیم و با مشارکت آنها برنامه های معنوی را پربارتر از گذشته برگزار کنیم.

وی بیان کرد: این اداره در کنار ارائه عملکرد و عرضه محصولات فرهنگی که توسط زیر مجموعه های آن تولید شده، از حضور پیشکسوتان نیز در غرفه ها بهره برده است.

وی با بیان اینکه خبرگزاری مهر به عنوان عضوی از خانواده اداره کل تبلیغات حضور پررنگی در این نمایشگاه داشته است، اظهار کرد: خبرگزاری مهر، فعالانه در عرصه اطلاع رسانی به مخاطبین حضور پیدا کرده و با رویکرد همه جانبه نگر، متناسب با نیازهای فرهنگی جامعه به انعکاس و پوشش اخبار فرهنگی و دینی استان مشغول است.

وی در خصوص موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان وابسته به این اداره کل اظهار کرد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره جنبش نرم افزاری و لزوم استفاده از فناوری های جدید فعالیت این موسسه در عرضه اطلاعات مذهبی در دنیای مجازی شروع شد.

وی افزود: پایگاه تبیان که امروز برای مردم شناخته شده، با مراکز مشاوره اینترنتی، کتابخانه دیجیتالی، طراحی و تولید نرم افزارها و بازی های رایانه ای در جذب اقشار مختلف مخاطبین بویژه جوان و نوجوانان بسیار موفق بوده است.

وی درباره حوزه هنری خراسان که از زیر مجموعه های تبلیغات اسلامی است، اظهار کرد: حوزه هنری با شناسایی استعدادهای جوان تربیت هنرمندان خدا جو در گسترش اندیشه رضوی در این استان سهم بسزایی دارد.

وی با اشاره به حضور موسسات و مراکز قرآنی در این نمایشگاه عنوان کرد: 150 خانه قرآن روستایی و 69 موسسه فعال مذهبی در عرصه های زنان و خانواده با مدیریت بانوان تحت پوشش اتحادیه موسسات و مراکز قرآنی مشغول فعالیت هستند.

تنظیم: هومن بهلولی