تبیان، دستیار زندگی
دانشمندان دریافته‌اند آب‌انار به علت دارا بودن آنتی‌اکسیدان، برای قلب مفید است. به گزارش دیلی‌میل خوردن روزانه یک لیوان آب‌انار می‌تواند میزان فشار خون را تا یک‌سوم کاهش دهد. کارشناسان تغذیه هفت نوع آب‌میوه شفابخش را برشمرده‌اند که اثرات خارق‌العاده‌ای بر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هفت آب‌میوه شفابخش

میوه های بهشتی


دانشمندان دریافته‌اند آب‌انار به علت دارا بودن آنتی‌اکسیدان، برای قلب مفید است. به گزارش دیلی‌میل خوردن روزانه یک لیوان آب‌انار می‌تواند میزان فشار خون را تا یک‌سوم کاهش دهد. کارشناسان تغذیه هفت نوع آب‌میوه شفابخش را برشمرده‌اند که اثرات خارق‌العاده‌ای بر سلامت انسان دارند.


دانشمندان دریافته‌اند آب‌انار به علت دارا بودن آنتی‌اکسیدان، برای قلب مفید است. به گزارش دیلی‌میل خوردن روزانه یک لیوان آب‌انار می‌تواند میزان فشار خون را تا یک‌سوم کاهش دهد. کارشناسان تغذیه هفت نوع آب‌میوه شفابخش را برشمرده‌اند که اثرات خارق‌العاده‌ای بر سلامت انسان دارند.

آب‌انار:

به عضله قلب کمک می‌کند، مملو از آنتی‌اکسیدان است و مانع بسته شدن عروق قلبی می‌شود. همچنین مانع بروز سرطان پروستات می‌شود و مملو از ویتامین A، C و E و فولیک‌اسید است.

آب‌پرتقال:

محافظ سیستم ایمنی بدن است و مانع کم‌خونی می‌شود. بهترین منبع ویتامین C و سرشار از فولیک‌اسید است. به خانم‌های باردار توصیه می‌شود نوشیدن آب‌پرتقال را فراموش نکنند. خوردن آب‌پرتقال با غذا، جذب آهن را آسان‌تر می‌کند. نوشیدن یک لیوان آب‌پرتقال در روز، همچنین از بروز آرتروز جلوگیری می‌کند.

توصیه می‌شود آب‌میوه را با غذا و یا پس از غذا میل کنید. اسید میوه به مینای دندان آسیب می‌رساند؛ بنابراین بلافاصله پس از نوشیدن آب‌میوه، مسواک بزنید. حداقل نیم ساعت پس از نوشیدن آب‌میوه مسواک بزنید تا مینای دندانتان آسیب نبیند

آب‌گریپ‌فروت:

حافظ سیستم ایمنی بدن و سرشار از ویتامین C است و چون از خانواده مرکبات می‌باشد، سرشار از تبا‌کاروتن است. این خاصیت باعث محافظت پوست از اشعه‌های مضر می‌شود.

آب‌سیب:

پرانرژی و محافظ عضله قلب است. به علت دارا بودن Flavonoid ، سومین منبع دارنده ویتامین C می‌باشد و دارای قند Fructose است که در بدن بسیار دیر می‌سوزد.

آب‌آناناس:

برای هضم غذا مفید است. این میوه دارای آنزیمی موسوم به bromelain است که به هضم پروتئین‌های سنگین کمک می‌کند. حاوی قند و بسیار پرانرژی است. هر صد میلی‌لیتر آب‌آناناس، حاوی یازده میلی‌گرم ویتامین C است.

آب‌گوجه‌فرنگی:

برای سلامت مردان و لاغر شدن مفید است. هر 250 میلی‌لیتر آب‌گوجه‌فرنگی، پنجاه کالری ارزش غذایی دارد و باعث تقویت مویرگ‌ها می‌شود. ماده lycopenc موجود در گوجه‌فرنگی از بروز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند.

آب‌زغال‌اخته:

از التهاب مثانه جلوگیری می‌کند و باکتری‌های مضر موجود در مثانه را از بین می‌برد. همچنین باعث کاهش خطر عفونت‌های ادراری می‌شود. آب‌زغال‌اخته مملو از ویتامین C است.

توصیه می‌شود آب‌میوه را با غذا و یا پس از غذا میل کنید. اسید میوه به مینای دندان آسیب می‌رساند؛ بنابراین بلافاصله پس از نوشیدن آب‌میوه، مسواک بزنید. حداقل نیم ساعت پس از نوشیدن آب‌میوه مسواک بزنید تا مینای دندانتان آسیب نبیند.


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: saleeenh