تبیان، دستیار زندگی
در این کارگاه یک روزه دانش آموزان ابتدا ضمن آشنایی با کارگاه هوافضا، اولین گلایدر بدون سازه خود را تا قبل از ظهر ساخته و به پرواز در می آورند (هر دانش آموز یک هواپیمای باز). پس از نهار و نماز ضمن آشنایی با طرح درس راکت آبی هر دانش آموز یک راکت آبی ساده...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه کارگاه های یک روزه هوافضاآرشیو شد

هاورکرافت

اهداف:

1. کارگاه هوافضا مقدماتی ویژه مدارس

در این کارگاه یک روزه دانش آموزان ابتدا ضمن آشنایی با کارگاه هوافضا، اولین گلایدر بدون سازه خود را تا قبل از ظهر ساخته و به پرواز در می آورند (هر دانش آموز یک هواپیمای باز). پس از نهار و نماز ضمن آشنایی با طرح درس راکت آبی هر دانش آموز یک راکت آبی ساده ساخته و آن را در فضای باز شلیک می کند. آشنایی با راکتهای پیشرفته نیز از نکات مهم این کارگاه است.

2. کارگاه هاورکرافت ویژه مدارس

دانش آموزان در این کارگاه یک روزه پس از آشنایی با اصول کار هاورکرافت، انواع هاورکرافت و روش ساخت انواع نمونه های بدون سرنشین شروع به مونتاژ قطعات یک هاورکرافت می نمایند این قطعات از جنس پلکسی گلاس و یا بالسا بوده و هر 4 نفر تشکیل یک تیم خواهند داد. در انتها بهترین مونتاژ از لحاظ سرعت و کیفیت کار می تواند موتور داکت فن براشلس، مدار کنترل سرعت، و باطری و گیرنده را بر روی نمونه خود نصب کند و با رادیو کنترل شروع به مانور نماید.

توجه شود که در این کارگاه از بین سه نمونه ساخته شده فقط یک نمونه راه اندازی می شود و در اتمام کارگاه موتور و دیگر ادوات مورد استفاده به مدرسه شرکت کننده تحویل خواهد شد تا دیگر تیم ها نیز بتوانند از موتور و ... استفاده کنند.

3. کارگاه هوافضا مقدماتی ویژه مربیان و کارآموزان

در این کارگاه یک روزه مربیان ابتدا ضمن آشنایی با کارگاه هوافضا، مقدماتی از نحوه تدریس اصول پژوهشی را خواهند آموخت، سپس با اتکا به پروژه های هوافضایی طرح درس های کارگاه پژوهشی هوافضا را آموزش می بینند.

ساخت یک گلایدر بدون سازه و پرتاب آن و ارائه نقشه های نمونه های مشابه یک مبحث مهم در این کارگاه است و دیگر سرفصل قابل ذکر، مبحث راکت آبی است. این مبحث نیز از ساخت یک راکت آبی ساده، پرتاب آن، آشنایی با انواع لانچر و روش ساخت آنها و دیگر نکات مربوط به طرح درس راکت آبی پیشرفته می باشد.

یك هاوركرافت چگونه كار می‌كند؟

4. کارگاه یک روزه هاورکرافت ویژه مربیان

مربیان عزیز در این کارگاه یک روزه پس از آشنایی با اصول کار هاورکرافت، انواع هاورکرافت به طور مفصل با  روش ساخت انواع نمونه های بدون سرنشین هاور کرافت آشنا می شوند. این کارگاه که فقط تئوری می باشد در پی آشنایی مربیان با اصول کار است و راهنمایی هایی نیز برای شروع به کار عملی در خلال کارگاه ارائه می شود.

برنامه زمان بندی:

شرکت کنندگان

 هوافضا مقدماتی

ویژه مدارس

هاورکرافت

ویژه مدارس

هوافضا مقدماتی

ویژه مربیان

 هاورکرافت

ویژه مربیان

دبیر و دانش آموز

شنبه       19/6/90

از 8 الی 16

یکشنبه   20/6/90

از 8 الی 16

دوشنبه   21/6/90

از 8 الی 16

سه شنبه  22/6/90

از 8 الی 16

مکان:

تهران، میدان فلسطین، پژوهش سرای دکتر کاظمی آشتیانی منطقه 6 تهران

دبیرخانه: 81202311

هزینه ثبت نام:

لازم به ذکر است که هزینه ی پذیرایی و ناهار در روزهای برگزاری کارگاه بر عهده ی تبیان می باشد

عنوان کارگاه

ظرفیت کارگاه

 هزینه هر نفر(دبیر)ریال

هزینه هر نفر(دانش آموز)ریال

هوافضا مقدماتی

10

230000

200000

هاورکرافت

15

180000

410000

مراحل ثبت نام:

1. تکمیل فرم ثبت نام

2. واریز هزینه شرکت در کارگاه با توجه به جدول فوق به شماره حساب سیبا (بانک ملی) 0101692812002 به نام موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

توجه: لطفا در انتخاب کارگاه و مبلغ پرداختی مربوط به آن دقت فرمایید. هزینه پرداخت شده قابل برگشت نخواهد بود.

بخش پروژه های دانش آموزی - تهیِه: الناز فطیر خورانی

تنظیم: نسرین صادقی