سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اگر زمان زیادی را در محل کار، پای کامپیوتر می‌گذرانید، حتی اگر وضعیت قرار گرفتن‏تان درست هم باشد، ممکن است دچار کشیدگی و حتی دردهای عضلانی شوید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هشت تمرین کششی در محل کار

ورزش


اگر زمان زیادی را در محل کار، پای کامپیوتر می‌گذرانید، حتی اگر وضعیت قرار گرفتن‏تان درست هم باشد، ممکن است دچار کشیدگی و حتی دردهای عضلانی شوید.


اگر زمان زیادی را در محل کار، پای کامپیوتر می‌گذرانید، حتی اگر وضعیت قرار گرفتن‏تان درست هم باشد، ممکن است دچار کشیدگی و حتی دردهای عضلانی شوید.

برای پیشگیری از این مشکل، فاصله‏های کوچکی بین کارتان بیندازید و از این زمان برای انجام چند تمرین کششی بهره ببرید. شما می‌توانید تمرینات کششی زیر را انجام دهید:

تمرین شماره 1: انگشتان‏تان را بکشید

دست‏تان را باز کنید. سپس کف دست را بکشید و انگشتان‏تان را تا جایی که می‌توانید از هم باز کنید. فشار و کشیدگی را احساس می‌کنید. ده ثانیه این وضعیت را ادامه دهید. این تمرین را به دفعات دل‏خواه تکرار کنید.

تمرین شماره 2: گردن و کتف‏هایتان را بکشید

کتف‏هایتان را به سمت گوش‏هایتان بالا بیاورید. برای ایجاد احساس کشش در گردن و شانه‏ها، کمی فشار بیاورید. سه تا پنج ثانیه این وضعیت را حفظ کرده و سپس رها کنید. این حرکت را سه تا پنج بار تکرار کنید.

تمرین شماره 3: بالای کمر و شانه‏ها را بکشید

دست‏ها را پشت سرتان، روی هم قرار دهید. آرنج‏ها را به دو طرف‏تان بکشید. آرنج‏ها را به آهستگی به پشت فشار دهید تا دوباره استخوان‏های کتف تحت فشار قرار بگیرند. هشت تا ده ثانیه این وضعیت را حفظ کنید. چندین بار این تمرین را تکرار کنید.

تمرین شماره 4: گردن‏تان را بکشید

برای این تمرین باید بنشینید و پشت‏تان باید کاملاً صاف باشد. سرتان هم باید کاملاً صاف باشد. سر را به آهستگی به یک سمت خم کنید. کشش خفیفی احساس می‌کنید. این وضعیت را ده تا بیست ثانیه ادامه دهید. دو تا سه بار تمرین را برای هر سمت تکرار کنید.

تمرین شماره 5: گردن‏تان را در چرخش بکشید

باز هم باید بنشینید و کمر و سرتان باید کاملاً صاف باشند. این بار سرتان را به یک سمت بچرخانید (بالای کتف)؛ انگار می‌خواهید چیزی را در آن سمت تماشا کنید. کشش خفیفی احساس می‌کنید. ده تا بیست ثانیه در همین وضعیت بمانید. این حرکت را دو تا سه بار برای هر طرف تکرار کنید.

تمرین شماره 6: بازوها و کتف‏تان را بکشید

بازوها را به پشت ببرید و دست‏هایتان را روی هم قرار دهید. بازوهایتان را هم‏زمان با چرخش خفیف گردن‏تان، به سمت خارج بکشید. پنج تا ده ثانیه کشش را ادامه دهید. این تمرین را حداقل دو بار تکرار کنید.

تمرین شماره 7: پشت و بازوهایتان را بکشید

بازوها را بالا بیاورید. انگشتان‏تان را در هم قلاب کنید و به سمت بالا بکشید. تا جایی که می‌توانید این کشش را ادامه دهید. ده تا بیست ثانیه در این وضعیت بمانید. تمرین را سه بار تکرار کنید.

تمرین شماره 8: بازوهایتان را بکشید

دست راست را روی شانۀ چپ بگذارید و دست چپ را روی آرنج راست. سر را به سمت راست بچرخانید و آرنج راست‏تان را به سمت چپ هل دهید. کشیدگی خفیفی احساس می‌کنید. پانزده تا بیست ثانیه این وضعیت را حفظ کنید. این تمرین را دو تا سه بار برای هر طرف تکرار کنید.

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ


باشگاه کاربران تبیان ـ ارسالی از: baharrrrr88

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین