سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
رئیس بخش محصولات فرهنگی و هنری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: امسال برای اولین ‌بار تابلوهای مغناطیسی با محتوای قرآنی در نمایشگاه قرآن عرضه می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تابلوهای مغناطیسی در نمایشگاه قرآن

تابلوهای قرآنی

رئیس بخش محصولات فرهنگی و هنری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: امسال برای اولین ‌بار تابلوهای مغناطیسی با محتوای قرآنی در نمایشگاه قرآن عرضه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی، محسن انصاری‌جعفری در این مورد گفت: این تابلوهای مغناطیسی در ابعاد یک متر مربع به صورت پازل هزار قطعه‌ای و دیجیتالی طراحی شده است که هر کدام از این تابلوها دارای محتوای قرآنی، تصاویر قرآنی و تصاویری از عصر روز عاشورا، حضرت ابراهیم در آتش و... است. وی افزود: بخش محصولات فرهنگی و هنری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امسال با رویکردی متفاوت از سال‌های گذشته با 33 غرفه در سالن شبستان حضور دارد و به عرضه محصولات مختلف فرهنگی و صنایع دستی می‌پردازد.

وی دلیل کاهش غرفه‌های بخش محصولات فرهنگی و هنری در نمایشگاه امسال را حرکت به سمت حضور فعال تولیدکننده‌ها و استفاده از صنایع دستی هنرمندان عنوان کرد و اظهار داشت: در سال‌های گذشته بخش محصولات فرهنگی و هنری با 120 غرفه حضور داشت که امسال با حذف 73 غرفه سعی کرده‌ایم از ارائه آثار هنر ماشینی و غیردستی تا حد امکان پرهیز کنیم.

انصاری‌جعفری با اشاره به اینکه هنرهای دستی دارای روح و اندیشه و برگرفته از اعتقادات فرهنگی هنرمندان است و پیام‌های ارزشمندی را به مخاطبان انتقال می‌دهد، تصریح کرد: بخش محصولات فرهنگی و هنری نمایشگاه قرآن به چهار بخش تابلو فرش‌های قرآنی، گروه معرق‌، گروه شیشه و گروه منبت کاری تقسیم شده است.

وی در ادامه گفت: گروه معرق‌، کارهای هنری زیبای خود را بر روی چوب، فلز، سنگ، شیشه، آینه و چرم عرضه می کند. همچنین گروه منبت، کارهای هنری انجام شده بر روی چوب، کاشی، فلز، شیشه و آیینه را در معرض نمایش قرار می‌دهند و گروه شیشه، برجسته‌سازی و حکاکی بر روی شیشه را در دسترس علاقمندان قرار می‌دهد.

وی در پایان افزود: در غرفه‌های مختلف بخش محصولات فرهنگی علاوه بر عرضه هنرهای دستی هنرمندان، مسئولان هر غرفه با اجرای زنده به بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن نحوه بافت تابلوفرش، منبت‌کاری، معرق و غیره را ...آموزش می‌دهند.

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ششم مرداد تا چهارم شهریور ماه و از ساعت 17 تا 24 پذیرای علاقمندان خواهد بود.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین