سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی بیان داشت: با توجه به برنامه هایی که در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در نظر گرفته شده است این نمایشگاه تفرج‌گاه معنوی مناسبی برای خانواده ها است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

نمایشگاه قرآن تفرج‌گاهی معنوی برای عموم مردم است

حجت الاسلام محمدی

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی بیان داشت: با توجه به برنامه هایی که در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در نظر گرفته شده است این نمایشگاه تفرج‌گاه معنوی مناسبی برای خانواده ها است.

حجت‌الاسلام والمسلمین "حمید محمدی"، قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی و رئیس مركز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی كشور، شنبه شب، 8 مردادماه، با بیان این مطلب گفت: برنامه های ویژه از جمله نمایش های قرآنی، سخنرانی، برگزاری نشست های تخصصی، تلاوت قاریان بین المللی و مناجات خوانی از برنامه های حاشیه ای نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که فضایی تفریحی و معنوی برای بازدیدکنندگان به وجود آورده است.

وی در ادامه افزود: نمایشگاه بین المللی قرآن کریم فضایی برای حضور جامع تولیدکنندگان بخش های هنری،نرم افزاری و پژوهشی حوزه های قرآنی فراهم آورده است تا آثار قرآنیان برای قرآن دوستان به نمایش درآید.

رئیس مركز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی كشور تصریح كرد: بخش‌های مختلف این نمایشگاه با توجه به مثلث قرآنی معرفت افزایی،ایمان افزایی و عمل گرایی شکل گرفته است و هر30 بخش در جهت ارتقای فرهنگ قرآنی مأموریت ویژه‌ای را عهده داراست.

حجت‌الاسلام محمدی عنوان كرد: تفاوت محتوایی،تولید علوم قرآنی،برگزاری کرسی های نظریه پردازی،توسعه بخش حوزوی و دانشگاهی در جهت تولید دانش قرآنی از دیگر ویژگی های نمایشگاه قرآن است.

وی با اشاره به بصیرت افزایی نمایشگاه قرآن گفت: بخش های دشمن شناسی و بیداری اسلامی با بالا بردن بینش مردم درباره جریان های ضد قرآنی و اسلامی سعی دارد ضمن بصیرت افزایی با نشان دادن فعالیت های جبهه باطل، حق را معرفی نماید.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی درخصوص توسعه کیفی بخش ناشران کتب قرآنی گفت: با توجه به محدودیتی که برای پذیرش ناشران در نمایشگاه نوزدهم داشتیم این بخش از حیث کمیت تجمیع شد، ولی از نظرکیفیت برترین آثار پژوهشی و مکتوب در حوزه قرآنی عرضه شده است.

وی گفت: در بخش بین الملل نیز در نمایشگاه قرآن با توجه به شعار قرآن، کتاب بیداری علاوه بر بخش رسمی بین الملل که 10روز پس از شروع نمایشگاه به مدت یک هفته با حضور30کشور و 50مهمان خارجی از جمله هنرمندان، پژهشگران و وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی برگزار می شود در جای جای بخش های دیگر نمایشگاه نیز ازجمله بیداری اسلامی و دشمن شناسی، جامعه المصطفی در بخش حوزوی و... به تبیین و تفسیر بین الملل نقش کتاب الهی در بیداری اسلامی پرداخته شده است.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی با اشاره به برگزاری500 نشست با موضوعات قرآنی بیان کرد: هر روز 16تا 20 نشست تخصصی دربخش های مختلف برگزار می‌شود وهمچنین6 تئاتر ویژه کودک و نوجوان و عمومی نیز در طول برگزاری نمایشگاه برای بازدیدکنندگان اجرا می شود.

حجت الاسلام محمدی درخصوص ویژه برنامه های شبانگاهی نمایشگاه قرآن نیز گفت: از ساعت 22 الی 1بامداد ویژه برنامه شب نورانی با بخش های تلاوت، سخنرانی و مناجات خوانی به جمع قرآن نازل و قرآن صاعد مبادرت ورزیده است و با ایجاد فضایی معنوی درخدمت عموم مردم است.

یادآور می‌شود برنامه شهر قرآن از رادیو قرآن هرشب اخبار نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را از ساعت 21 به مدت 2 ساعت به طور مستقیم از مصلای امام خمینی(ره) پخش می کند.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین