سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
امروز شهر مشهد با شرایطی مناسب مقدمات زندگی بهتر را برای شهروندان به ارمغان آورده که ما این موفقیت نوآورانه ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رونمایی از سامانه هوشمند حمل و نقل دورن شهری


مراسم رونمایی از سامانه هوشمند حمل و نقل درون‌شهری با حضور معاون استاندار، شهردار مشهد، شرکت اجرا کننده طرح(اتیک)، همکاران کره‌ای و سایر مدیران و مسئولان برگزار شد.

تعاملات اجتماعی هدفمند، جایگزین گسست‌های احتمالی در زندگی الکترونیک

شهردار مشهد با بیان اینکه در دولت الکترونیک توسعه رفاه و افزایش خدمات باید با کاهش زمان، هزینه و افزایش سرعت ارائه همراه باشد، گفت: در این تصمیم‌گیری ابر سازمان‌هایی مانند شهرداری‌ها که خدمات زیادی را در طی روز ارائه می‌کنند، باید با الکترونیک کردن خدمات سرعت، هزینه و زمان را سامان‌دهی کنند.


سامانه هوشمند حمل و نقل درون شهری

سید محمد پژمان با ابراز خرسندی از راه‌اندازی سامانه من کارت افزود: خدمات بسیار دیگری در این شهر وجود دارد که باید در این سامانه قرار گیرد که ظرفیت آن ایجاد شده است.

وی با اشاره به دغدغه برخی افراد دوراندیش مبنی بر اینکه زندگی الکترونیک موجب گسست‌های اجتماعی و کاهش اشتغال می‌شود، تصریح کرد: از لحظه شروع این طرح بر مسائل حاشیه‌ای اجتماعی توجه داشتیم و در نگاه معرفتی ما با ایجاد فرصت برای شهروندان موقعیت را برای برنامه‌ریزی تعاملات اجتماعی حساب شده و با کیفیت‌تر فراهم می‌کنیم، البته در این راه کتابخانه‌ها و تفرجگاه‌های شهر را نیز مجهز کرده و برنامه‌های فرهنگی را تدارک دیده‌ایم.

وی با بیان اینکه، تقریبا برابر با مشاغل قدیمی شغل جدید ایجاد شده است، افزود: افراد قدیمی نیز می‌توانند با توانمندسازی و آگاهی از طریق کلاس‌های مختلف در مشاغل جدید استخدام شوند. پس هیچ دغدغه‌ای در این مسیر وجود ندارد و امروز یک روز مبارک در حافظه شهر مشهد و نقطه آغازی در گسترش خدمات رفاه اجتماعی خواهد بود.

8میلیون تراکنش موفق

معاون حمل و نقل درون‌شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه امروز دوره راه‌اندازی به پایان رسیده و سامانه در حدود 2هزار دستگاه استقرار یافته و ارائه خدمت می‌کند، گفت: در مقایسه این طرح با سایر طرح‌های دیگر باید بدانیم که همزمان سه سامانه جایگزینی بلیت الکترونیک، فراهم کردن شرایط رصد کردن جابه‌جایی اتوبوس‌ها و کنترل اتوماتیک مکانیابی و برآورد زمان ورود اتوبوس‌ها به ایستگاه و اطلاع‌رسانی آن به مسافران را در بر می‌گیرد البته قسمت اطلاع‌رسانی از زمان رفت و آمد اتوبوس‌ها هنوز آماده نیست و پیش‌بینی می‌شود؛ ظرف 2 تا 3 ماه آینده این بخش به بهره‌داری برسد.

خندان‌دل با اشاره به اینکه آزمایش این سیستم با 8میلیون تراکنش مسافر انجام گرفته، ادامه داد: خوشبختانه این سیستم کارایی و عملکرد مثبتی داشته و در حال حاضر در اتوبوس‌های خصوصی به جای پول و در اتوبوس‌های غیرخصوصی به جای بلیت از من کارت استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر همکاری شرکت ایتیک (ETIK) در ایران و شرکت (EB) از کره برای اجرای طرح و انتقال تجربیات افزود: ما در یک دوره 5ساله با شرکت ایتیک همکار خواهیم بود و خدمات نوینی از طریق سیستم الکترونیک به شهروندان و زائران ارائه خواهیم داد.

استفاده از پتانسیل‌های داخلی

مدیرعامل سازمان فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، نیز با بیان اینکه متخصصان این طرح اغلب از دانشجویان المپیادی کشور هستند، گفت: زمانی که این طرح به میدان آمد، شهردار مشهد بر به کارگیری تمام پتانسیل‌های کور و کمک حساب شده از نیروهای خارجی تاکید کرد و ما امروز که به مرحله ظهور رسیدیم، تنها از تجربه و برنامه‌ریزی شرکت‌های خارجی کمک گرفتیم و سایر کمیته ای‌تی‌اس مشهد از ظرفیت‌های ایرانی استفاده کرده است.

علی آبسالان با اشاره به اینکه این کارت علاوه بر انتخاب خردمندانه از پتانسیل‌های داخل کشور مزیت چند کاربردی بودن را داراست، افزود: من کارت تنها کارت حوزه حمل و نقل کشوری می‌باشد که مورد تایید بانک مرکزی قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: درختی که در حوزه آی‌تی‌اس شروع به کار کرده در آینده‌ای نزدیک گل‌ها و میوه‌های جدید در حوزه حمل و نقل را به بار خواهد آورد.

کمترین هزینه‌های اجتماعی برای خدمات الکترونیکی مختلف

مدیرعامل و عضو هیئت رئیسه شرکت اتیک با بیان اینکه پروژه من کارت مشهد یک بلیت الکترونیک نیست و در سطح جهانی كم نظیر است، گفت: تجربه بین‌المللی در عین بومی‌سازی تکنولوژی، حضور استاندارهای بانکی در شبکه شاю و فروش و ایجاد افق گسترده عمیق برای طرح از نکات تمایز آن به شمار می‌آید.

تهرانی با تاکید بر اینکه در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم سرویس‌ها را با سیستم بانکداری الکترونیک پیوند دهیم، اضافه کرد: امروز 400هزار نفر کارتی را در جیب خود دارند که قبل از صدور با در نظر گرفتن کمترین هزینه‌های‌اجتماعی، خدمات مختلف دیگری در آن نهادینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه، نگاه شرکت ایتیک و شهرداری مشهد به سمت افقی ارزشمندتر از بلیت الکترونیک است، افزود: ما در ادامه قصد داریم به شهر خدمات الکترونیک نزدیک شویم و در این مسیر این نوید را می‌دهیم که در آینده نزدیک شهروندان مشهدی اولین کاربران کشور هستند که از سیستم پرداخت با تلفن همراه استفاده خواهند کرد.

تا زمان راه‌اندازی پیشرفته ترین سامانه حمل و نقل خاورمیانه در کنار شما هستیم.

مدیرعامل شرکت کره‌ای EB نیز با بیان اینکه در کشور کره این موفقیت حاصل نمی‌گردد، مگر با صرف هزینه‌های سنگین و سختی بسیار، تصریح کرد: امروز شهر مشهد با شرایطی مناسب مقدمات زندگی بهتر را برای شهروندان به ارمغان آورده که ما این موفقیت نوآورانه را فروتنانه به شهردار و مدیران این شهر تبریک می‌گوییم.

چوی با اشاره به اختلاف 5 هزار كیلومتری و 4 و نیم ساعتی کشور کره از ایران ادامه داد: ما با مردم ایران به ویژه شهر پویای مشهد احساس نزدیکی می‌کنیم و همیشه مشهد را به عنوان بهترین شهر ایران خوانده‌ایم. بنابراین انتظار داریم كه مشهد با نیروهای زبده خود در ادامه این مسیر تا پیشرفته‌ترین سامانه حمل و نقل خاورمیانه پیشروی کند و در راه تا واقعی شدن این رویای نزدیک، کنار شما هستیم.


منبع: شهر الکترونیک مشهد

بخش حریم رضوی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین