تبیان، دستیار زندگی
کامپیوترها دارای سخت افزارهای متفاوتی هستند که هر کدام بنا به وظیفه خود باید به شما در انجام کارهای متفاوت کمک کنند. در این بین برخی از طراحان این سخت افزارها را بنا به سلیقه خود درست کرده اند و تغییرات جالبی در ان اعمال کرده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عجیب‌ترین کی‌بوردها + عکس


کامپیوترها دارای سخت افزارهای متفاوتی هستند که هر کدام بنا به وظیفه خود باید به شما در انجام کارهای متفاوت کمک کنند. در این بین برخی از طراحان این سخت افزارها را بنا به سلیقه خود درست کرده اند و تغییرات جالبی در آن اعمال کرده‌اند.


در بین سخت افزارها کیبورد، کاربرد بسیار زیادی دارد و طراحان نیز در آن بسیار دست برده اند. در اینجا به تعدادی از کیبوردهایی که طراحی جالبی دارند اشاره می کنیم.

کی‌بورد رنگین‌کمانی:

عجیب‌ترین كی‌بوردها

این کیبورد با طراحی جالب خود کاملا استاندارد های جهانی کیبورد را نقض کرده است. این کیبورد به ترتیب حروف الفبا چیده شده است و به گفته سازندگان آن برای افرادی که با تایپ آشنا نیستند و دانش آموزان طراحی شده است. بخش های رنگین کمانی آن نیز برای یادگیری بهتر دانش آموزان طراحی شده است.

کی‌بورد مچی:

عجیب‌ترین كی‌بوردها

این کیبورد استاندارد است تمام حروف را دارد و البته به مچ شما بسته می شود. این کیبورد در زمان هایی که شما کارهای مختلفی دارید می تواند به کمک شما آید اما در زمان های عادی شاید تا حدی استفاده از آن عادی نباشد.

کی‌بورد 3D:

عجیب‌ترین كی‌بوردها

این کیبورد دارای یک طراحی بسیار عجیب است که و چیزی نیست که بتوانید به راحتی به آن عادت کنید. البته به گفته طراحان این کیبورد، دلیل اصلی شکل آن برای افرادی است که مشکلات پزشکی دارند و نمی توانند با کیبوردهای عادی کار کنند.

کی‌بورد SafeType:

عجیب‌ترین كی‌بوردها

شاید در نگاه اول اصلا متوجه اینکه این ممکن است کیبورد باشد نشوید. شرت سازنده این کیبورد گفته است که این کیبورد می توانند سالمترین کیبورد برای دستان شما باشد. البته طریقه کار کردن با این کیبورد شاید تا ماه ها شما را اذیت کند و به آن عادت نکنید.

Frog Pad:

عجیب‌ترین كی‌بوردها

این کیبورد بسیار کوچک است و عده ای بر این اعتقاد هستند که از حالت کیبورد خارج شده است. بر روی این کیبورد تنها 15 حرف وجود دارد. شرکت سازنده این کیبورد اعلام کرده اگر روزانه به مدت 6 ساعت با این کیبورد تمرین کنید می تواند با قدرت 40 کلمه در دقیقه تایپ کنید.

Twiddler 2:

عجیب‌ترین كی‌بوردها

این کیبورد نیز چیزی مابین کیبورد مچی و Frog Pad است که شما باید آن را دور مچ خود قرار دهید و با همان چند دکه کوچکش کار کنید. البته شرکت سازنده اعلام کرده است که با یک تمرین کوچک می توانید با آن تا 30 کلمه در دقیقه نیز تایپ کنید.

OrbiTouch:

عجیب‌ترین كی‌بوردها

این کیبورد بیشتر به وسایل افراد فضایی که در فیلم های عملی تخیلی دیده می شوند شباهت دارد اما تنها یک کیبورد و موس ساده است. به گفته سازندگان این کیبورد شما می توانید هر یک از دسته های این کیبورد را در هشت حالت بچرخانید و هر حالت یک عدد یا حرف را ایجاد می کند. البته در کنار این کیبورد این دسته ها نقش موس را نیز بازی می کنند که آن را بیشتر هم عجیب می کند.

DataHand:

عجیب‌ترین كی‌بوردها

این کیبورد برای افرادی طراحی شده است که بسیار تایپ می کنند و همین باعث ایجاد درد در دستهایشان می شوند. کار با این کیبورد نیز مانند کیبورد قبلی است باید حالت های مخبلف را برای تایپ کلمات ایجاد کنید.


باشگاه كاربران تبیان ـ ارسالی از: hasantaleb