تبیان، دستیار زندگی
کاربرانی که همه کار و زندگیشان استفاده از اینترنت است، اصولا صفحه ( tab )های زیادی روی مرورگرشان باز است. مدیریت کردن این صفحه ها در مرورگرهای مختلف راه و روش هایی دارند که در ادامه برایتان توضیح داده‌ ایم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سه افزونه برای مرورگرها


کاربرانی که همه کار و زندگیشان استفاده از اینترنت است، اصولا صفحه  ( tab )های زیادی روی مرورگرشان باز است. مدیریت کردن این صفحه ها در مرورگرهای مختلف راه و روش هایی دارند که در ادامه برایتان توضیح داده‌ ایم.

مدیریت بوک مارک ها، صفحات فیو و تب ها از نیازهای اساسی کاربران ثابت اینترنت به شمار می رود. این کاربران باید بتوانند در هر جایی به صفحات خود دسترسی داشته باشند. برای مثال وقتی در محل کارتان صفحات تب را به حال خود واگذار می کنید و می خواهید در خانه دوباره با آن صفحات سر و کار کنید باید به دنبال راهی برای ذخیره این صفحات باشید.

Sesh  ( گوگل کروم )

تهیه نسخه پشتیبان بنا به درخواست کاربر

کاربران مرورگر گوگل، یعنی گوگل کروم می توانند با کمک افزونه Sesh همه تب ها یا پنجره ای که چند صفحه باز دارد را ذخیره کند.

بعد از دانلود و نصب  Sesh، برای ذخیره کردن صفحه ها، گزینه Store a tab و برای ذخیره پنجره، گزینه Store the Window را انتخاب کنید.

سه افزونه برای مرورگرها

شاید در این مرحله، افزونه از شما نام تب یا پنجره را برای ذخیره بپرسد که باید به طور کامل نام آنها را وارد کنید.

سه افزونه برای مرورگرها

این نرم افزار همچون افزونه TooManyTabs در فایرفاکس کار می کند. با ذخیره کردن هر صفحه یا پنجره،  Sesh آنها را می بندد و نوار مرورگر خالی می شود. به این ترتیب کاربر فضای بیشتری برای انجام فعالیت هایش در اختیار خواهد داشت.

سه افزونه برای مرورگرها

قابلیت‌ های  Sesh

یکی از جذابیت های Sesh این است که کاربر می تواند از هر کامپیوتری به صفحات و ویندوزهای ذخیره شده توسط این افزونه دسترسی داشته باشد. به طور مثال در محل کار، تعدادی صفحه و پنجره مختلف باز کرده اید و می خواهید شب در خانه مروری روی این صفحات داشته باشید، اگر کاربر گوگل کروم و افزونه Sesh باشید به راحتی این کار ممکن است. فقط کافیست گزینه Chrome sync را فعال کنید.

نکته:

لطفا توجه داشته باشید این افزونه – Sesh – کوکی ها را ذخیره نمی کند. به همین دلیل باید پیش از هر کاری به همان جایی که در کامپیوتر دیگری– به طور مثال، سیستم محل کارتان – لاگین کرده اید، وصل شوید تا بتوانید از اطلاعات ذخیره شده استفاده کنید.

Save My Tabs ( مرورگر فایر فاکس )

تهیه نسخه پشتیبان به طور خودکار

Save My Tabs به معنای « صفحات مرا ذخیره کن »، در پس زمینه مرورگر و به صورت خودکار همه صفحه های باز شده توسط کاربر را ذخیره می کند. این افزونه به طور مداوم و بی وقفه برای همه صفحه های باز و فعال در صفحه مرورگر، فایل نوشتاری TSV می سازد که شامل اطلاعات صفحه و زمان باز شدن آن است. اطلاعات هر tab نیز به ترتیب زیر تهیه می شود:

 نمایه پنجره

 نمایه صفحه

• URL  و عنوان صفحه

سه افزونه برای مرورگرها

کاربر می تواند دو مورد پایین را در این افزونه تغییر دهد:

• برای تهیه نسخه پشتیبان زمان تعیین کند ( زمان تعیین شده به صورت پیش فرض 15 دقیقه است )

• آدرس فایل را برای ذخیره در فایل های TSV تنظیم کند.

سه افزونه برای مرورگرها

Tab Cloud ( مرورگر فایر فاکس و مرورگر گوگل کروم )

تهیه نسخه پشتیبان بنا به درخواست کاربر

Tab Cloud ابزاری برای تهیه پشتیبان از صفحه های مرورگرهای کروم و فایرفاکس است. این ابزار قابلیت های جالبی دارد که در پایین به چند نمونه از آنها اشاره کرده ایم:

 آسان بودن نام گذاری و ذخیره پنجره های باز و فعال

 شناسایی سریع و پشتیبانی آسان از نسخه پشتیبان

• تطبیق و همگام سازی صفحه ها و پنجره های فعال

برای ذخیره صفحه در مرورگر  ( tab )، کافیست روی آیکون این افزونه کلیک کنید. از طریق همین آیکون نیز می توان به صفحه ها یا پنجره های ذخیره شده دسترسی پیدا کرد.

سه افزونه برای مرورگرها

همچنین می توان به ترتیب زیر صفحه های ذخیره شده را مدیریت کرد:

 دوباره فعال کردن هر صفحه با کشیدن و انداختن ( drag and drop ) آن داخل مرورگر ( فقط در مرورگر گوگل کروم  )

 کلیلک روی کلید اسکرول ( میانه ) ماوس یا فشار کلید CTRL و کلیک راست کردن به طور همزمان روی صفحه مورد نظر برای دوباره باز شدن آن

• تغییر نام هر پنجره در هر زمان با کلیک روی نام آن

قابلیت های Tab Cloud

سازگاری و امکان دوباره فعال کردن صفحه های ذخیره شده در گوشی های آندرویدی.

بخش دانش و زندگی تبیان


برگرفته از گویا