تبیان، دستیار زندگی
مدیركل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: امسال بیش از 400 وبلاگ دینی در استان اردبیل راه‌اندازی میشود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر كل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

400 وبلاگ دینی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

حجت‌الاسلام مهدی ستوده

مدیركل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: امسال بیش از 400 وبلاگ دینی در استان اردبیل راه‌اندازی میشود.

به گزارش روابط عمومی، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در همایش روحانیون استان اردبیل اظهار داشت: با راه‌اندازی این رسانه‌های فراگیر در فضای مجازی عرصه برای تبلیغ مسایل دینی در این مجموعه‌ها بهتر فراهم می‌شود.

وی با یادآوری اینكه سایت تبیان یكی از رسانه‌های فعال در حوزه تبلیغ دینی است، خاطرنشان كرد: این سایت مهم‌ترین نقش را در اطلاع‌رسانی دینی در استان داشته به طوری كه روزانه 5 هزار نفر از این سایت بازدید می‌كنند.

مدیركل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه 610 روحانی و مبلغ در استان اردبیل فعالیت می‌كنند، افزود: 228 روحانی از این تعداد در شهر اردبیل ساكن بوده و به عنوان روحانیون شاغل، طرح هجرت و... فعالیت دارند.

ستوده اضافه كرد: اكثر این روحانیون در 210 مسجد روستایی اردبیل به انجام امور تبلیغی و... می‌پردازند كه این حضور تاثیرگذاری مطلوب خود را در عرصه‌های مختلف هدایت جوانان منطقه به ظهور و بروز رسانده است.

وی با اشاره به سیاست كلان سال 90 در حوزه تبلیغ و اطلاع‌‌رسانی دینی خاطرنشان كرد: امسال توجه به فرهنگ و در نظر گرفتن اسباب و لوازم فرهنگی، مشخص كردن خط مرزی و تاثیرگذاری آنچه خواسته رهبری و مسئولان و علمای دینی است، در الویت بوده و در این خصوص لازم است از بحث‌های سلبی جلوگیری و به بحث‌های ایجابی پرداخت شود.

این مسئول با اشاره به فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه فضاهای مجازی اعلام كرد: در سال 90 در استان اردبیل 400 وبلاگ دینی ایجاد میشود.

ستوده ادامه داد: در حال حاضر 68 هزار ابزار و وسیله رسانه‌ای‌ علیه اسلام در دنیا برنامه تولید كرده كه 3 هزار مورد آن علیه شیعه برنامه تولید می‌كند.

وی گفت: ایجاد وبلاگ و تولیدات اینترنتی می‌تواند در كاستن از آسیب‌های این شبكه‌ها موثر باشد.

مدیركل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اعلام ساخت خانه عالم 42 متری در جوار مساجد دلیل این اقدام را اقامت روحانیون در ماه‌های رمضان، محرم و... در مكان‌های مورد نظر عنوان كرد.

تنظیم: هومن بهلولی