تبیان، دستیار زندگی
این موضوع آنچنان خوشایند نیست، ولی خواه ناخواه، اهمیت مساله موجب شده تا خبر «قتل روح‌ا... داداشی و پیامدهایش» در دو روز گذشته، پربیننده‌ترین خبر رسانه‌های مجازی و مورد توجه‌ترین خبر رسانه‌های مكتوب كشورمان باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در انتظار قصاص قاتلان داداشی


این موضوع آنچنان خوشایند نیست، ولی خواه ناخواه، اهمیت مساله موجب شده تا خبر «قتل روح‌ا... داداشی و پیامدهایش» در دو روز گذشته، پربیننده‌ترین خبر رسانه‌های مجازی و مورد توجه‌ترین خبر رسانه‌های مكتوب كشورمان باشد.


تشییع جنازه روح الله داداشی

قوی‌ترین مرد ایران و جهان را در شامگاه شنبه در كرج از پا درآوردند تا خبرش همچون بمبی رسانه‌ای، تمام فضای خبری كشور را دگرگون كند. صبح دوشنبه جمعیتی چند ده هزار نفری در كرج، با پیكر بی‌جان قهرمان وداع كرد و او را با شكوهی در خور نام یك پهلوان به خاك سپردند، اما آنچه كه از بازخوردهای 24 ساعته اخیر به دست می‌آید آن است كه این خاكسپاری، معادل فراموشی با قهرمان نخواهد بود.

آنهایی كه روح‌ا... داداشی را می‌شناختند، می‌گویند او از درگیری و دعوا بیزار بوده و هرگز سراغ نزاع نمی‌رفته است. به همین دلیل هم بود كه قتل او و جریانات پیرامونش بازتابی ویژه داشت. صبح دیروز و در گرماگرم مراسم وداع با قهرمان، مسوولان انتظامی و تشكیلاتی در كرج اعلام كردند قاتلان داداشی دستگیر شده‌اند و همان ساعت‌ها بود كه تصویری عجیب در فضای سایبر منتشر شد كه سه جوان كم‌سن و سال و به مراتب نحیف‌تر از داداشی را نشان می‌داد كه صورت‌های‌شان را با دست پوشانده بودند. گفته شد آنها قاتلان قوی‌ترین مرد جهان هستند كه توسط ماموران نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شده‌اند، ولی آنچه موجبات بهت و حیرت افكار عمومی را فراهم كرد، كوچكی جثه و ضعف بدنی ظاهری این سه جوان به شدت كم‌سن و سال بود كه گفته می‌شود با ضربات چاقو یا اجسامی به شدت برنده، صورت و گردن داداشی را مورد اصابت قرار داده‌اند.

آنچه كه به شدت مهم، حیاتی و ضروری به نظر می‌رسد، رسیدگی سریع و بی‌پرده به این پرونده و روشن كردن ابعاد مختلف آن است. این انتظاری است كه جامعه از مقامات ارشد قضایی و امنیتی كشور عزیزمان دارند؛ انتظاری كه نه گزاف است و نه غریب.

قاتلان روح الله داداشی

حساسیت افكار عمومی نسبت به این ماجرا و تبعاتش به حدی است كه حتی فیلمی كوتاه از لحظات پس از ضربه خوردن و جان سپردن قوی‌ترین مرد جهان و قهرمان چند دوره رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران هم در وب‌سایت‌های مختلف قرار گرفته و از دیروز تاكنون دست به دست می‌شود.

حضور جمعیت چند ده هزار نفری در مراسم خاكسپاری داداشی هم نشان از حساسیت جامعه و انتظار افكار عمومی برای روشن شدن هرچه سریعتر مسایل پشت پرده این ماجرا دارد. در این زمینه حتی علیرضا دبیر، قهرمان اسبق كشتی جهان و نماینده فعال كنونی شورای شهر تهران هم دیروز دست به قلم برد و با مطلبی تحت عنوان «هیچ‌كس در امان نیست»، با اشاره به ماجرای تلخ و دردناك قتل قهرمان جهان، مشكلات موجود امنیتی در جامعه و در امان نبودن اقشار مختلفی از جمله قهرمانان كشور و دنیا را از گزند ناملایمات امنیتی موجود در كشور مورد انتقاد شدید قرار داد.

در این بین، آنچه كه به شدت مهم، حیاتی و ضروری به نظر می‌رسد، رسیدگی سریع و بی‌پرده به این پرونده و روشن كردن ابعاد مختلف آن است. این انتظاری است كه جامعه از مقامات ارشد قضایی و امنیتی كشور عزیزمان دارند؛ انتظاری كه نه گزاف است و نه غریب. بی‌شك برخورد روشن و قاطعانه با مسببان اصلی پدید آمدن چنین فاجعه‌ای می‌تواند بار دیگر به تثبیت اقتدار و چهره قانونگرای دستگاه قضاوت كشور و مسوولان ارشد قوه قضاییه كه همواره از تلاش و كوشش برای برقراری نظم و امنیت در كشور عزیزمان فروگذار نبوده‌اند، كمك كرده و التهاب كاذب موجود در جامعه را فرو بنشاند. جامعه ورزش و مردم دوست‌داشتنی ایران عزیز، بی‌صبرانه در انتظار مجازات مسببان فاجعه اخیر هستند.

مطالب مرتبط:

هیچ کس در امان نیست

تصاویری از روح الله داداشی

جزئیاتی ازقتل قویترین مرد جهان

روح الله داداشی به قتل رسید

بخش ورزشی تبیان


منبع: گل