سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم ملی فوتبال کشورمان در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی ماداگاسکار به پیروزی رسید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیروزی ایران مقابل ماداگاسکار


تیم ملی فوتبال کشورمان در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی ماداگاسکار به پیروزی رسید.


شادی ملی پوشان پس از گل

تیم ملی فوتبال کشورمان که خود را برای حضور در دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی 2014 آماده می کند از ساعت 19:30 امروز در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی ماداگاسکار رفت.

این دیدار دوستانه که در حضور کمتر از هشت هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی برگزار شد با برتری یک بر صفر تیم ملی فوتبال کشورمان به اتمام رسید.

تنها گل این دیدار را سید جلال حسینی در دقیقه 19 به ثمر رساند.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از پایان بازی در مورد تیم ملی گفت: با خصوصیاتی كه بازیكنان ایرانی در تیم ملی دارند آینده این تیم تضمین‌شده است.

كارلوس كی‌روش در نشست خبری پس از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و ماداگاسكار تصریح كرد: همانطور كه انتظار می‌رفت بعد از سه هفته تمرین و تلاش، تیم ملی بازی را كند شروع كرد چرا كه این بازیكنان از نظر بدنی در شرایط آرمانی قرار ندارند. ما بازی را آهسته شروع كردیم اما در نیمه دوم سرعت بازی بیشتر شد كه من بازی در نیمه دوم را بیشتر پسندیدم. این یك بازی آماده‌سازی بود اما با این حال ما نباید در چنین مسابقه‌هایی تا این حد فرصت گلزنی را از دست بدهیم. اكنون نیز باید استراحت كنیم و برای بازی با مالدیو آماده شویم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینكه «نظرتان نسبت به اعتراض تماشاگران به خاطر بازی ضعیف تیم ملی مقابل ماداگاسكار چیست؟»، اظهار كرد: راستش را بخواهید من وقتی روی نیمكت هستم تمام حواسم معطوف به بازی است و متوجه شعارهای تماشاگران نشدم. هواداران تیم ملی درك كنند كه هنوز این تیم به ریتم كامل خود دست پیدا نكرده است، بازی‌های تداركاتی ما در اتریش سرعت بیشتری داشت. وقتی چندین مسابقه تداركاتی و اردوهای فشرده‌ برگزار می‌شود طبیعی است كه بازیكنان مقداری با افت بدنی مواجه شوند. وقتی ما اینقدر بازی را آرام شروع می‌كنیم من راضی نیستم.

كی‌روش افزود: اگر از من بپرسید بازی با مالدیو ساده خواهد بود، پاسخم منفی است چرا كه لیگ مالدیو هم اكنون در حال برگزاری است و بازیكنانشان آماده هستند. من خطاب به مربیانی كه از برگزاری بازی در این مقطع زمانی انتقاد كردند می‌گویم كه هر مربی دیگری و حتی خود آنها جای من بودند گزینه دیگری نداشتند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال كه «آیا بازی با ماداگاسكار را در این مقطع زمانی مناسب می‌دانستید؟»، خاطرنشان كرد: الان وقت صحبت درباره این مسائل نیست. یكی، دو روز پیش خبرنگاری از من پرسید كه چرا تیم دوم ماداگاسكار را دعوت كردید اما امروز دیدید كه این موضوع اشتباه بود. برگزاری بازی در این تاریخ به تصمیم فیفا بود و ما كاری نمی‌توانستیم بكنیم. اینكه یك بازی در بین دو فصل از لیگ برگزار می‌شود نمی‌تواند شرایط مناسبی باشد اما چاره‌ای نداشتیم. دلیل انتخاب ماداگاسكار این بود كه مسابقات لیگ ماداگاسكار اكنون در حال برگزاری است و بازیكنانشان با آمادگی كامل برابر ما قرار می‌گرفتند.

کی روش و ترابیان

كی‌روش افزود: اگر از من بپرسید بازی با مالدیو ساده خواهد بود، پاسخم منفی است چرا كه لیگ مالدیو هم اكنون در حال برگزاری است و بازیكنانشان آماده هستند. من خطاب به مربیانی كه از برگزاری بازی در این مقطع زمانی انتقاد كردند می‌گویم كه هر مربی دیگری و حتی خود آنها جای من بودند گزینه دیگری نداشتند. آیا ما باید تیم ملی را تعطیل می‌كردیم و یك روز قبل از بازی با مالدیو ملی‌پوشان را دعوت می‌كردیم؟ شاید برخی اینطور فكر كنند اما نظر من اینگونه نیست.

 

خبرنگاری از كی‌روش پرسید كه «شما در این مسابقه هفت تعویض داشتید و سه بار سیستم بازی را عوض كردید. پس این بدان معناست كه بازی با ماداگاسكار یك مسابقه آماده‌سازی بوده است. با این حال بهتر نبود این مسابقه بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شد؟» كی‌روش پاسخ داد: فكر می‌كنم بازی‌ای را كه من دیدم شما ندیدید. چرا كه ما در این مسابقه از نظر قانونی اجازه انجام شش تعویض را داشتیم و شش تعویض كردیم. ضمن اینكه سیستم بازی هم تا دقایق پایانی تغییری نكرد و در آن لحظات یك بار سیستم را عوض كردیم. اینكه می‌گویید چرا این بازی بدون تماشاگر برگزار نشد را نمی‌توانم درك كنم. ما سه بازی بدون تماشاگر در اتریش برگزار كردیم و انتظار داشتیم چهارمین بازی ما در تهران مقابل انبوهی از تماشاگران برگزار شود.

كی‌روش خاطرنشان كرد: تنها ضعف‌هایی كه می‌توانم از بازی با ماداگاسكار بگیرم سرعت پایین تیم ما تنها به دلیل افت بدنی بازیكنان است. ضمن اینكه ما فرصت‌های گلزنی متعددی داشتیم كه از دست رفت. شاید اگر تنها چند موقعیت ما تبدیل به گل می‌شد اكنون با اختلاف بیش از سه یا چهار گل برنده بودیم.

در این بین خبرنگاری از كی‌روش پرسید «آیا با دستمزدهای كلانی كه بازیكنان ایرانی می‌گیرند باید چنین عملكردی در تیم ملی كشورشان داشته باشند؟»

سرمربی تیم ملی پاسخ داد: ارتباط بین دستمزد بازیكنان و عملكردشان را نمی‌دانم. خیلی بازیكنان هستند كه شاید صد برابر بازیكنان ایرانی دستمزد بگیرند و نظیرشان را می‌توانید در تیم‌های مختلف اروپایی حتی منچستریونایتد و رئال‌مادرید ببینید اما بعضی از آنها به آن اندازه‌ای كه هزینه داشته‌اند، عملكرد موفقی نداشته‌اند. تنها چیزی كه می‌توانم درباره بازیكنان تیم ملی بگویم این است كه آنها خیلی سختكوش هستند و به اینكه در تیم ملی كشورشان هستند افتخار می‌كنند. فكر می‌كنم با وجود چنین بازیكنانی آینده تیم ملی ایران تضمین‌شده است.

كی‌روش در پایان خاطرنشان كرد: تنها ضعف‌هایی كه می‌توانم از بازی با ماداگاسكار بگیرم سرعت پایین تیم ما تنها به دلیل افت بدنی بازیكنان است. ضمن اینكه ما فرصت‌های گلزنی متعددی داشتیم كه از دست رفت. شاید اگر تنها چند موقعیت ما تبدیل به گل می‌شد اكنون با اختلاف بیش از سه یا چهار گل برنده بودیم.

فرآوری: حسین محمدی

بخش ورزشی تبیان

منابع: مهر، ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین