سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سلام بر حضرت آخرین سلام بر مولای دوازده سلام بر عصمت چهارده ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سلام بر تو ای موعود وعده داده شده ...

با عرض سلام خدمت تمامی شما دبیران پرورشی عزیز و دانش آموزان گرامی

او خواهد آمد.

 

 

به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج)، قائم آل محمد، مرکز یادگیری سایت تبیان طبق روال همیشه، متنی را به همین مناسبت جهت اجرا در مراسم جشن شما عزیزان، ارائه نموده است که حتماً مورد استفاده شما گرامیان در مدارس قرار خواهد گرفت.

 

سلام بر حضرت مهدی، موعود انبیاء، خاتم اولیاء و مطلوب اصفیا، امام وقت و صاحب عصر، بقیه الله فی الارضین، محبوب ملائكه مقربین، فاتح حصون مستكبرین، معزالاسلام والمسلمین، نجات بخش مقهورین ومستضعفین، امین خدا و امام اسیران زمین، شرف اولیاء صالحین، خلف انبیاء مرسلین، قطب جهان و كهف حصین، غیاث المضطر المستكین.

 

مهدی (عج)

سلام بر ماه شعبان، سلام برشب نیمه شعبان، سلام بر بامداد روز میلاد، سلام بر آن مادری كه پیامبران عالی قدر خدا، مردم را به نوزاد او بشارت دادند، سلام بر نرگس ملكه عظمای جهان و سلام بر حضرت امام حسن عسگری علیه السلام.

سلام بر شما شیعیان و منتظران ظهور و سلام بر عزیزانی كه ماه شعبان را گرامی می دارند و زادروز حجت خدا، ارواح العالمین له الفداء را با شكوه و عظمت و شوق و ذوق استقبال می كنند، سلام ......

سپیده دمان هر دم ناظر است. ناظر است بر زیبایی، شاهد است بر لطافت، گواهی است بر ظرافت، و قاصر است از بیان عظمت. زیبایی شكفتن گلی، لطافت ترنم پرنده، ظرافت درخشش گوهری و عظمت سبوح قدوس ".

 

گل می شكفد ، پرنده می سراید و گوهری به همراه هزاران رج از درون حجابی می درخشد و بنده ای بر این حیات سر می دهد كه" سبوح قدوس، ربنا و رب الملائكة و الروح " به انتظار درآمده، در كشاكش خوف و رجا و آن گاه نصرت رجا كه " این الطالب بدم المقتول بكربلاء " آیا رسد آن ایام كه گل روی بشكفد و پرنده دل ترانه سازد و گوهر وجود به درخشش در آید و عظمت حیات مضاعف گردد بر این ندا كه:  " انا المهدی ، انا القائم ".

 

چه شود كه از شبنم دیده بر گلگونه روی امانی نیست و لحظه ای دیگرست كه صدف لبان چونان عروسی حجاب بر زند و مروارید خویش نمایان سازد و تلألؤش برگوید " تولد یك لبخند را ".

 

هزار سال است كه بهارمان بوی پاییز می دهد و چهره هایمان را غبار غم گرفته است و دل هایمان هر روز خسته تر از روز قبل می شود. هزار سال است كه بهار آرایش خود را فراموش كرده است و قناری های در قفس جان می دهند. هزار سال است كه ستاره ای درخشان پشت پرده های آسمان پنهان است و چشم ها، انتظار آفتاب روشن ایمان را دارند. هزار سال است كه هر شب نیمه شعبان، كوچه و خیابان از قطرات اشك چراغانی می شود. كیست؟ چیست؟

 

و كجاست آن كه هزار سال انتظار كشیده است و عاشقان خود را در انتظار پیر كرده است؟ به عشق اوست كه پدرانمان نام مهدی را بر برادرهایمان گذاشته اند. به عشق اوست كه بعد از نمازمان اولین دعا و نیایش ما، آرزوی ظهور چشمه خورشیدی اوست.

 

او خواهد آمد.

برای ما، همین بس كه نسیم نوازشگر دستانش بعد از هزار سال قلب سوخته ما را نوازش كند و نگاه زلالش چشم هایمان را روشنی بخشد. ما منتظر هستیم تا او بیاید و غنچه های عشق و ایمان را شكوفا كند. و چشمه های عدالت را جاری كند . ما منتظر هستیم تا او بیاید و با یك قطره از باران نگاه مهربانش كویر دل های ما را آبیاری كند.

 

ما منتظر هستیم، منتظر ............... قرن هاست چشم هایمان سرشار از انتظار است و قلب هایمان برای دیدن تو بی تاب می تپد. قرن هاست سر بر سجده می گذاریم و در خلوت زلال خود با خدا بغض ها را می شكنیم و فقط از او آمدن تو را می طلبیم.

 

 

قرن هاست که دل دلتنگ توست یا مهدی (عج).

نمی دانیم به كجای آسمان دل بدهیم تا با استشمام رایحه تو قلب هایمان را آرامشی سبز فرا گیرد. تا قطره قطره وجود خود را نثارت كنیم؟

 

وقتی بیایی دلهای مان را در چشمه سار حضور سبز تو به پاكی دریا خواهیم كرد. وچشمهای مان با اشك شوق دیدنت شفاف خواهد شد. وقتی بیایی باز هم كبوتران سپید، آسمان آبی شهر را پر خواهند كرد. و تمام سروها در مقابل قدوم مباركت سجده می كنند. وقتی بیایی باران شكوفه بر شانه های زمین خواهد ریخت و هزاران گل سرخ بر سینه خاكی كوچه ها خواهد رویید. وقتی بیایی سنگ صبور دل های پر غم خواهی شد، قفس ها خالی می شود و دل های تنهای همه قناری ها به استقبالت می آیند. وقتی بیایی آیه آیه عشق نازل خواهد شد و یاس های تشنه خیس از مهربانی تو می شوند. بیا تا ابد دل به تو دهیم، بیا تا آسمان شب انتظارمان ستاره باران شود. بیا هنوز هم تمام عشقمان تو هستی.

او خواهد آمد.

چقدر صدایت كنیم؟ چقدر فریاد زنیم؟

دیده ای نیست كه از هجر تو گریان نشود، بی دلی نیست كه در عشق تو حیران نشود، گره ای نیست كه با یك نظری باز نشود،مشكلی نیست كه با نام تو آسان نشود، محفلی نیست كه با ذكر تو روشن نشود، مجلسی نیست كه با یاد تو پایان نشود، عاشقی نیست كه با رؤیت تو جان ندهد، موجود زنده ایی نیست كه با هجر تو بی جان نشود، شرری نیست كه از بوی تو حیران نشود، قمری نیست كه بی پرتو تو نور دهد، ذره ای نیست كه تو را گوش به فرمان نشود. غرضی نیست به جز عشق تو در خلقت ما. مرضی نیست كه با مهر تو درمان نشود. عابری نیست كه در دام تو پابند نشود. كافری نیست ز حب تو مسلمان نشود. محرمی نیست كه احرام برای تو نبست. قابلی نیست که در درگاه تو نومید شود. سائلی نیست که با تو سرور شاهان نشود.

 

پس ای منجی خسته دلانی که ظهورت را به انتظار نشسته اند، کجایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

مرکز یادگیری تبیان - منبع: سایت مناسبت ها

گردآوری و تنظیم: مریم فروزان کیا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین