سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پژوهشگران این پژوهشسرا با حضور گسترده خود در هر سه بخش سمینارها، مسابقات و غرفه های این دوره از جشنواره حضور پرشوری داشتند. و در چندین زمینه موفق به کسب جایزه برتر گردیدند.....
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : علیرضا سرمدی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستاوردهای پژوهشگران پژوهش سرای صائب اصفهان

در ششمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

دستاوردهای پژوهشگران پژوهش سرای صائب اصفهان

پژوهشگران این پژوهشسرا با حضور گسترده خود در هر سه بخش سمینارها، مسابقات و غرفه های این دوره از جشنواره حضور پرشوری داشتند. و در چندین زمینه موفق به کسب جایزه برتر گردیدند.

 

سمینارها

«ربات ها و نقش آن ها در توسعه صنایع» یکی از سمینارهای ارائه شده توسط خانم ها شادی نصر، مرضیه عزیزی و مریم ذوالفقاری بود.

 

از دیگر سمینارهای ارائه شده توسط این پژوهشگران می توان به سمینار «نظارت همگانی» به راهنمایی سرکار خانم نیره اودرداء اشاره کرد. این تحقیق توسط خانم ها ریحانه پیرنجم الدین، رویا قندی و الهه قلعگری انجام پذیرفته است.

 

«گازهای گلخانه ای و تاثیراتش بر کره زمین» سمینار دیگری بود که به راهنمایی سرکار خانم نیره ابودرداء و توسط خانم ها کوثر رحیم زاده، فائزه طاقتی، فائزه رضایی و زینب صادق زاده ارائه گردید. شایان ذکر است که این پژوهشگران موفق به کسب جایزه «مسلط ترین ارائه» از این دوره از جشنواره شدند.

 

خانم ها حدیثه ملکی، پریسا غفاریان و فاطمه نصر اصفهانی به راهنمایی سرکار خانم نیره ابودرداء از جمله پژوهشگرانی بودند که امسال به انجام پژوهشی قرآنی در زمینه «دشمن شناسی از نظر قرآن، دشمنی و انواع دشمنی ها» پرداختند.

 

آخرین سمینار ارائه شده توسط خانم ها شادی برهانی، بهناز کاظمی و فائزه کاظمی با عنوان «بصیرت جوانان و نوجوانان، مفهوم، عرصه ها و راهکارهای افزایش آن» به راهنمایی سرکار خانم رفیعی بود. در این پژوهش در ابتدا تعاریف مختلف بصیرت از دیدگاه صاحب نظران بررسی شده، سپس عرصه ها و زمینه هایی که یک نوجوان وجوان می تواند از طریق آن ها آگاهی ها وبینش های خود را ارتقاء بخشد مورد مطالعه قرار گرفته و در بخش پایانی تحقیق راه هایی که می تواند موجب افزایش بصیرت و توسعه ی چشم انداز های دینی و اجتماعی در سطح فردی و ملی و بین المللی شود ارائه شده است. برای آشنایی بیشتر می توانید تحقیق ارائه شده توسط این دانش آموزان را از اینجا دریافت نمائید.

 

مسابقات

خانم ها سیده سوسن میرصانع و پریماه سلیمی به راهنمایی آقای عبداللهی در بخش «ربات های مسیریاب» شرکت نمودند که با مهارتی که از خود در این زمینه نشان دادند موفق به کسب رتبه اول جشنواره گردید. این پروژه یکی از پروژه های آموزشی سایت تبیان می باشد که شما می توانید با ساخت ربات های خود در جشنواره بعدی جزو برندگان ما باشید.

 

غرفه

همچنین پژوهشگران جوانان اصفهانی با حضور در غرفه 59 به ارائه دستاوردهای یک ساله پژوهشی خود اقدام نمودند.

«الگوریتم الگوریتم» پژوهشی بود که توسط خانم ها سیده سوسن میرصانع، نجمع سلیمانی و مائده سوفسطائی به راهنمایی سرکار خانم حاجیان انجام شده بود.

 

الگوریتم ژنتیک تکنیک جستجویی در علم رایانه برای یافتن راه حل تقریبی برای بهینه سازی و مسائل جستجو است. الگوریتم ژنتیک نوع خاصی از الگوریتم های تکامل است که از تکنیک های زیست شناسی فرگشتی مانند وراثت و جهش استفاده می کند.

 

در واقع الگوریتم های ژنتیک از اصول انتخاب طبیعی داروین برای یافتن فرمول بهینه جهت پیش بینی یا تطبیق الگو استفاده می کنند. الگوریتم های ژنتیک اغلب گزینه خوبی برای تکنیک های پیش بینی بر مبنای رگرسیون هستند. مختصراً گفته می شود که الگوریتم ژنتیک یک تکنیک برنامه نویسی است که از تکامل ژنتیکی به عنوان یک الگوی حل مسئله استفاده می کند. مسئله ای که باید حل شود ورودی است و راه حل های طبق یک الگو کد گذاری می شوند که تابع fitness نام دارد. هر راه حل کاندید را ارزیابی می کند که اکثر آنها به صورت تصادفی انتخاب می شوند.

دستاوردهای پژوهشگران پژوهش سرای صائب اصفهان

خانم ها مریم شایان پور، مرضیه بابایی، سعیده السادات بهشت نژاد و سیما پیر نجم الدین با راهنمایی سرکار خانم ربیعی با ساخت «تخته پاک کن اتوماتیک» موفق به کسب یکی از جوایز برترین پروژه های ارائه شده در غرفه های این دوره از جشنواره بودند. این پروژه یکی از پروژه های آموزش داده شده در سایت تبیان است که شما می توانید با مراجعه به اینجا با نحوه ساخت این دستگاه آشنا شوید. همچنین نیتجه تحقیات این پژوهشگران در اینجا در دسترس شما می باشد.

  

دستاوردهای پژوهشگران پژوهش سرای صائب اصفهان

«حیات فرا زمینی» از دیگر موضوعاتی بود که این پژوهشگران به آن پرداخته بودند. این تحقیق توسط خانم ها فرح سادات احمدی، فرزانه ماهرانی، مائده سادات عاملی، زینب صادق زاده و مرضیه سادات حسینی به راهنمایی سرکار خانم نسرین پنجه پور صورت پذیرفته بود.

 

دستاوردهای پژوهشگران پژوهش سرای صائب اصفهان

 

شما می توانید برای مشاهده گالری تصاویر این پژوهشگران به اینجا مراجعه نمائید.

 

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان تهیه : علیرضا سرمدی

تنظیم : نسرین صادقی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین