وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار استادان، داوران، حفاظ و قاریان شرکت کننده در بیست و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن و جمعی از جامعه قرآنی کشور، قرآن را مهم‌ترین وسیله و عامل وحدت، عزت و اقتدار امت اسلامی و قیام ملت‌های منطقه را از
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هشدار رهبری در مورد غفلت از قرآن


بی توجهی به ظرفیت وحدت بخش قرآن مجید، غفلت بزرگ ملت‌های مسلمان است آیت الله خامنه‌ای قیام ملت‌های منطقه را از نشانه‌های روشن تحقق قطعی وعده‌های قرآنی پروردگار خواندند و گفتند:تبدیل ایران به قطب قدرتمند مقابله با استکبار و صهیونیسم، معجزه‌ای عینی و تحقق وعده نصرت الهی در قرآن است.


مقام معظم رهبری

 آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار استادان، داوران، حفاظ و قاریان شرکت کننده در بیست و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن و جمعی از جامعه قرآنی کشور، قرآن را مهم‌ترین وسیله و عامل وحدت، عزت و اقتدار امت اسلامی و قیام ملت‌های منطقه را از نشانه‌های روشن تحقق قطعی وعده‌های قرآنی پروردگار خواندند.

بنابراین گزارش، ایشان مسابقات بین المللی قرآن را نشان دهنده ظرفیت عظیم و بی پایان این کتاب آسمانی برای اجتماع و وحدت مسلمانان دانستند و خاطرنشان کردند: همه ملت‌های مسلمان در مقابل این هدیه بی نظیر الهی خاضع و درس آموزند و این حقیقت، فرصت بسیار مهمی را برای وحدت مسلمان ایجاد می‌کند.

ایشان بی توجهی به ظرفیت وحدت بخش قرآن مجید را غفلت بزرگ ملت‌های مسلمان برشمردند و افزودند: باور نداشتن به مفاهیم قرآنی و وعده‌های پروردگار، غفلت دیگری است که علما مانع وحدت، عزت و اقتدار امت اسلامی شده است.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین تحقق قطعی وعده‌های قرآنی خداوند، به تغییر سرنوشت ملت ایران اشاره و خاطرنشان کردند: ما ملت ایران، آیه شریفه "انَّ الله لا یُغَیِّرُ ما به قوم حَتّی یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم" را در عمل آزموده‌ایم و با قیام الله و یاری دین خدا، نصرت الهی را کاملاً درک کرده‌ایم.

تدبر، کلید اصلی درک مفاهیم و معانی عمیق قرآن است و حفظ آیات شریف، این فرصت را بهتر و بیشتر فراهم می‌کند

آیت الله خامنه‌ای ایران دوران طاغوت را ایران آمریکا و ایران وابسته به صهیونیست‌ها خواندند و خاطرنشان کردند: تبدیل ایران به قطب قدرتمند مقابله با استکبار و صهیونیسم، معجزه‌ای عینی و تحقق وعده نصرت الهی است که خداوند کریم آن را در قرآن، بشارت داده است.

ایشان قیام ملت‌های منطقه از جمله ملت مصر را از دیگر نشانه‌های بارز حتمی بودن وعده‌های قرآن برشمردند و افزودند: امریکا، جبهه خبیث صهیونیست‌ها و وابستگان سیاسی آن‌ها در منطقه، حتی حاضر نبودند فکر قیام ملت مصر را به ذهنشان راه دهند اما این ملت، با شعار الله اکبر و نماز جمعه و جماعت به میدان یاری دین خدا آمد و خداوند نیز با نصرت آن ملت، بار دیگر ثابت کرد که اگر پروردگار کسی را یاری کند هیچ قدرتی نمی‌تواند بر او غلبه کند.

مقام معظم رهبری

آیت الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان، حفظ قرآن را، باعث ایجاد فرصت بیشتر برای تدبر و تفکر در این کتاب الهی دانستند و با توصیه به نوجوانان و جوانان به حفظ قرآن مجید افزودند: تدبر، کلید اصلی درک مفاهیم و معانی عمیق قرآن است و حفظ آیات شریف، این فرصت را بهتر و بیشتر فراهم می‌کند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه در ابتدای این دیدار در گزارشی از برپایی بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن در تهران گفت: این دوره از مسابقات که به مدت 5 روز و با حضور 96 نفر قاری و حافظ قرآن و 13 نفر داور از 61 کشور جهان برگزار شد.

وی پژوهش‌های قرآنی در قالب مقاله نویسی، برپایی همایش بانوان فعال در عرصه قرآنی، کارگاه‌های آموزشی تخصصی در رشته قرائت و حفظ، برگزاری نمایشگاه محصولات قرآنی و محافل انس با قرآن را از دیگر برنامه‌های این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم اعلام کرد.

منبع : خبر گزاری حوزه

بخش قرآن تبیان

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین