سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به گزارش تبیان ، خلاصه‌ای از مصاحبه خبرگزاری مهر با سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در رابطه با مسائل داخلی و خارجی کشور که هم‌زمان با فرا رسیدن سالروز با سعادت ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار انجام شد، در پی می‌آید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حرف‌های مهم سردار جعفری از سیاست ایران


به گزارش تبیان ، خلاصه‌ای از  مصاحبه خبرگزاری مهر با سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در رابطه با مسائل داخلی  و خارجی کشور که هم‌زمان با فرا رسیدن سالروز با سعادت ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار انجام شد، در پی می‌آید.

محمدعلی جعفری

سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری می‌گوید: افرادی از جریانات اصلاح طلب که از خط قرمز‌ها عبور نکرده‌اند طبیعی است که در رقابت‌های سیاسی می‌توانند شرکت کنند اما اینکه آقای خاتمی تا چه حد می‌تواند موفق شود بستگی به موضع گیری‌های او دارد.

به گزارش «تبیان» سردار جعفری بیان می‌کند: آقای خاتمی در جریان فتنه امتحان خوبی پس نداد و به هر حال جزء همراهان سران فتنه بود و حمایت و پشتیبانی زیادی از آن‌ها کرد و در حال حاضر نیز موضعی مبنی بر برائت از آن حرکت‌ها اتخاذ نکرده است و اگر ایشان بخواهد با سیاسی کاری جلو بیاید فکر نمی‌کنم مردم او را ببخشند ولی افراد دیگری که در این صحنه از خط قرمز‌ها عبور نکرده‌اند می‌توانند همچنان در رقابت‌های سیاسی به صورت فعال شرکت کنند.

گزیده‌ای از گفتگوی فرمانده کل سپاه پاسداران با مهر را در ذیل می‌خوانید.

• با توجه به تعریف جدیدی که از بسیج شده است آن ارتش 20 میلیونی که حضرت امام (ره) فرمودند بسیجیان سازمان یافته‌ای هستند که دارای کارت بسیج می‌باشند و در حال حاضر اعضای بسیج در حدود 15 میلیون است و غیر از این افراد جمعیت قابل توجهی از نیروهای مردمی وجود دارند که در بسیج سازماندهی نشده‌اند یا کارت بسیج دریافت نکردند اما روحیه دفاع از انقلاب اسلامی را دارند که این افراد جزو بسیج ده‌ها میلیونی هستند و مجموعه همه این نیرو‌ها که شاید بیش از نیمی از جمعیت کشور را شامل شود پتانسیل بالایی برای مقابله با تهدیدات نرم دشمنان دارند.

با توجه به اینکه سپاه ضابط قوه قضائیه است و همچنین به دلیل اینکه پرونده برخورد با جریان انحرافی دارای پیچیدگی‌های خاصی است بر این اساس به صلاح‌دید قوه قضائیه سپاه اقدام به دستگیری و بازداشت این افراد نموده است

• با توجه به اینکه آزادی جزو شعارهایی است که ما در انقلاب سر دادیم لذا برای مقابله با برخورد عوامل و مروجین فساد چنین شبهه‌ای همیشه وجود داشت که بالاخره مردم هم آزادند و نمی‌توان خیلی با آن‌ها در مورد مسئله حجاب مقابله کرد بلکه باید کار فرهنگی صورت گیرد.

• حوادث خمینی شهر و کاشمر نیز توسط افرادی که به دنبال شیطنت بوده‌اند دنبال شد در صورتیکه پیش از این هم چنین مواردی وجود داشت که این‌گونه بزرگنمایی نشده بود.

• اطلاعات و شواهدی از گروه‌هایی که در جامعه به عنوان مانکن به ترویج فساد می‌پردازند به دست ما رسیده است اما باید از نظر اطلاعاتی در زمینه جنگ نرم بیش از گذشته کار کنیم تا بتوانیم سرچشمه‌ها و نقطه‌های شروع و عوامل اصلی فساد را در جامعه پیدا کنیم که متأسفانه در این بخش ضعف داریم.

• با توجه به اینکه سپاه ضابط قوه قضائیه است و همچنین به دلیل اینکه پرونده برخورد با جریان انحرافی دارای پیچیدگی‌های خاصی است به راین اساس به صلاح‌دید قوه قضائیه سپاه اقدام به دستگیری و بازداشت این افراد نموده است. این افراد تخلف امنیتی ندارند بلکه بیشتر تخلفاتشان در حوزه‌های اقتصادی و اخلاقی است و افرادی که دستگیر شده‌اند ارتباط بسیار نزدیکی با چهره‌های اصلی این جریان داشته‌اند.

• نگرانی در مورد این حرکت جریان انحرافی وجود ندارد چون حرکت‌های انحرافی خیلی بزرگ‌تری را جامعه اسلامی ایران پشت سر گذاشته است و جریان انحرافی که الآن وجود دارد خیلی مطرح نیست و انشاء الله این هم رفع خواهد شد و باید خود را برای انحرافات و پیچیدگی‌های بزرگ‌تری که ممکن است در آینده بر سر راه انقلاب ظاهر شود آماده کنیم.

• افرادی از جریانات اصلاح طلب که از خط قرمز‌ها عبور نکرده‌اند طبیعی است که در رقابت‌های سیاسی می‌توانند شرکت کنند اما اینکه آقای خاتمی تا چه حد می‌تواند موفق شود بستگی به موضع گیری‌های او دارد.

• نگرانی در مورد این حرکت جریان انحرافی وجود ندارد چون حرکت‌های انحرافی خیلی بزرگ‌تری را جامعه اسلامی ایران پشت سر گذاشته است و جریان انحرافی که الآن وجود دارد خیلی مطرح نیست و انشاء الله این هم رفع خواهد شد و باید خود را برای انحرافات و پیچیدگی‌های بزرگ‌تری که ممکن است در آینده بر سر راه انقلاب ظاهر شود آماده کنیم

• آقای خاتمی در جریان فتنه امتحان خوبی پس نداد و به هر حال جزء همراهان سران فتنه بود و حمایت و پشتیبانی زیادی از آن‌ها کرد و در حال حاضر نیز موضعی مبنی بر برائت از آن حرکت‌ها اتخاذ نکرده است و اگر ایشان بخواهد با سیاسی کاری جلو بیاید فکر نمی‌کنم مردم او را ببخشند ولی افراد دیگری که در این صحنه از خط قرمز‌ها عبور نکرده‌اند می‌توانند همچنان در رقابت‌های سیاسی به صورت فعال شرکت کنند.

• وضعیت حرکت‌های مردمی که به صورت مصنوعی در سوریه به راه افتاده است با وضعیت دیگر حرکت‌های مردمی کشورهای منطقه متفاوت است، حرکتی که در سوریه به وجود آمده است به تحریک آمریکائی‌ها بوده است زیرا سوریه تنها کشوری است که در منطقه علیه منافع آمریکا و اسرائیل ایستاده است.

• حتی عربستانی‌ها نیز هم اکنون پشیمان شده‌اند و فهمیده‌اند که فرستادن نیرو به بحرین کار اشتباهی بوده است.؟

بخش سیاست تبیان


منابع:مهر

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین