سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همسرانی که در روابط خود مشکل دارند، ممکن است پیش از بهبود بخشی، به برخی تغییرات جدی نیاز داشته باشند تا ...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : نسرین صفری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلیدهایی برای قلب همسرم


همسرانی که در روابط خود مشکل دارند، ممکن است پیش از بهبود بخشی، به برخی تغییرات جدی نیاز داشته باشند تا ...

کلیدهایی برای باز کردن در قلب همسر

اساساً همه افراد، حتی اگر بسیار هم با یکدیگر همراه باشند، می‌توانند از نکات کوچکی که برای بهتر کردن روابط وجود دارند، استفاده کنند کسانی که در روابط خود مشکل دارند، ممکن است پیش از بهبود بخشی، به برخی تغییرات جدی نیاز داشته باشند.

افرادی که خوب رابطه برقرار می‌کنند، همیشه با استفاده از تغییراتی جزئی می‌توانند ارتباطشان را با دیگران بهتر کنند. از سوی دیگر، این مسائل کوچک است که جمع شده و کیفیت و صفات این رابطه را تعیین می‌کنند. بنابراین، حتی اگر رابطه شما را نمی‌توان به عنوان نمونه‌ای کاملاً مناسب توصیف کرد، انجام نکات ریز لیست شده در این مطلب یا نکاتی از این دست که ممکن است بتوان آن‌ها را از حاشیه بیرون آورد و از سیم به زر تبدیل کرد را عادت خود سازید.

 

بیان احساسات

شما به طور حتم همسرتان را دوست دارید و او هم این را می‌داند، اما این بدان معنا نیست که او نیاز به شنیدن آن ندارد. «اساساً دریافته‌ام که میزان ابراز علاقه به همسرم با میزان صمیمیت من با او کاملاً متفاوت است. اگرچه فکر می‌کنم احساس صمیمیت است که نسبت به دیگر روش‌های موجود، مرا به بیشتر بیان کردن آن ترغیب می‌کند. هر راهی به او این اجازه را می‌دهد که بداند من همیشه به او فکر می‌کنم.»

چیزی که در اینجا باید در مورد آن احتیاط کرد، تکرار بیش از حد این رفتار است. به خصوص اگر طرف مقابلتان در آن زمان با شما احساس نزدیکی نکند.

چند نکته:

* پیوسته به دنبال یک رابطه در حال رشد باشید، در پیشرفت مثبت ارتباطات، توقف جایز نیست.

*برای او این حق را قائل باشید که بتواند احساسات مختلفی داشته باشد.

*سعی کنید به تعریف خوشبختی از دیدگاه همسرتان دسترسی پیدا کنید.

*شما می‌توانید از زندگی کردن با مرد خود لذّت ببرید، بدون آنکه خود و خواسته‌هایتان را به فراموشی بسپارید.

 

میزان وابستگی و دلبستگی یک زن می‌تواند قابلیت‌های شوهرش را برای توجه نشان دادن به او تحت‌الشعاع قرار دهد. به راستی شما می‌توانید میزان دوست داشتن خود را با متوقف کردن هر کاری که به آن مشغول هستید و توجه به همسرتان، ابراز کنید

هرگز گفتگو را فراموش نکنید

چند نکته:

* گاهی گفتگوی متعادل می‌تواند قفل‌هایی که بر زندگی عاطفی همسرتان زده شده، باز کند.

* گفتنی‌ها را بگویید، امّا به موقع! منتظر نمانید به این امید که شاید روزی خودش متوجه شود.

* صادق باشید، چون تنها در این صورت است که حق دارید از همسرتان توقع رفتار و گفتار صادقانه داشته باشید.

* هم‌زمان با رعایت اصل صداقت، بدانید هیچ لزومی ندارد هر مطلبی، با هر مضمونی بازگو شود!

* گاهی اوقات اگر به طور واضح تقاضا نکنید، چیزی بدست نخواهید آورد.

 

کنار گذاشتن همه چیز

میزان وابستگی و دلبستگی یک زن می‌تواند قابلیت‌های شوهرش را برای توجه نشان دادن به او تحت‌الشعاع قرار دهد. به راستی شما می‌توانید میزان دوست داشتن خود را با متوقف کردن هر کاری که به آن مشغول هستید و توجه به همسرتان، ابراز کنید. این نکته، به ویژه اگر درست هنگامی صورت گیرد که شما او را پس از دوری به نسبت طولانی ملاقات می‌کنید، مثلاً وقتی از سفر به خانه بازمی‌گردد، بسیار کارساز است. «کارهای کوچکی که همسرم انجام می‌دهد، باعث می‌شود تا احساس خوبی داشته باشم. گاهی که به منزل می‌آیم همه کارهایش را رها می‌کند و جلوی در به استقبالم می‌آید.»

کلیدهایی برای باز کردن در قلب همسر

این هم یکی از روش‌های تأثیرگذاری است که به طور قابل توجهی به خلق‌وخوی گیرنده آن بستگی دارد.

چند نکته:

* احترام شما، در گروی رفتار شماست.

* در برنامه ریزی‌ها به صورت یک شریک ظاهر شوید، نه یک رقیب.

*برنامه‌های خود را طوری تنظیم کنید تا زمانی که همسرتان در منزل است، در کنارش حضور داشته باشید، نه احتمالاً در آشپزخانه.

* بسیاری از زنان بر این باورند که باید بیش از حد عاطفی باشند. این‌گونه نباشید!

 

 توجه

وقتی کسی به آنچه شما انجام داده‌اید، توجه دارد، احساس خوبی به شما دست می‌دهد. بنابراین در جایی که آن‌ها وقت، انرژی و توجه به خرج داده‌اند، توجه کنید. وقتی همسرتان لباس تازه‌ای می‌پوشد، موهایش را مدلی جدید کوتاه می‌کند، از عطری خوشبو استفاده می‌کند، یا هر چیز دیگری را که تغییر می‌دهد، شما باید به آن توجه کنید. بگذارید او بداند که متوجه آن تغییر شده‌اید. به خصوص اگر آن عمل را به خاطر شما انجام داده، همانند پوشیدن لباسی که می‌دانسته مورد پسند شماست. چه زمانی که کاری را برای خوشایند شما انجام دهند و چه حتی وقتی به خاطر شما نباشد، تعریف کردن آن‌ها را نمی‌آزارد، بلکه این کار قدردانی شما را نشان می‌دهد.

چند نکته:

* به نوع پوشش، آرایش و پیرایش خود در منزل همواره اهمیت بدهید.

* در طی روز از کلمات محبّت آمیز استفاده کنید.

 

اجازه دهید آن‌ها متوجه تحت تأثیر قرار گرفتن شما بشوند

این مورد در واقع یک مشکل عمده است. به نظر برای مردها نسبت به زن‌ها، مشکل مهم‌تری است. در حقیقت مسئله این است که، موضوعی که شما را تحت تأثیر قرار داده به چه میزان جزئی بوده است. همه دوست دارند بدانند کاری که آن‌ها برای جلب توجه شما انجام داده‌اند، چه بوده است. برای این مورد یک استنباط هم وجود دارد. بگذارید زمانی که به آن‌ها افتخار می‌کنید، آن‌ها متوجه شوند. اگر طرف مقابل به میزان قابل ملاحظه‌ای وقت و انرژی صرف موضوعی می‌کند تا نتیجه جالب توجهی مانند کم کردن میزان زیادی از وزنش، تکمیل پروژه‌ای عظیم و پیچیده، غلبه بر خشم یا مواردی از این قبیل که دستاوردی دشوار را در بر می‌گیرند، به دست بیاورد، بگذاریم درک کنند که شما برای آنچه انجام داده‌اند یا در برابر آن استقامت کرده‌اند، به آن‌ها افتخار می‌کنید. این عمل باعث ایجاد حس بهتر و انگیزه بیشتر در تلاش‌های جدی آن‌ها در آینده خواهد شد.

گرفتن هدیه‌ای کوچک بدون هیچ دلیلی برای کسی که دوستش دارید همواره کاری ساده است. برای همسرتان گل یا (به شرطی که برای لاغر کردن خود رژیم سختی نداشته باشد) شکلات بگیرید و برای شوهرتان یک سری جدید ابزار یا هر آنچه به آن علاقه دارد بخرید

چند نکته:

* به یاد داشته باشید معمولاً مردها آن گونه که شما به آن‌ها می‌نگرید، به خود نمی‌نگرد.

* شاید نتوانید مرد خود را کاملاً کنترل کنید، امّا قطعاً می‌توانید بر او تأثیر بگذارید.

* بکوشید بدون آنکه در مسائل کاری و اجتماعی همسرتان مستقیماً دخالت کنید، خیلی دوستانه و غیر متعصبانه به افعال وی ناظر باشید.

* زن و شوهر می‌توانند توافق کنند که همواره جایگاهی برای تغییر در طول زندگی، قائل شوند.

 

 به یاد داشتن لحظات خاص و تقسیم آن

وقتی برای مدت زمانی هر چند هم کوتاه در کنار هم هستید، لحظه‌های فراموش نشدنی زیادی خواهید داشت. همان‌طور که مدت طولانی‌تری با هم هستید، آن‌ها بیشتر و بیشتر می‌شوند. با اینکه ممکن است برخی از خاطرات کم اهمیت نخستین‌تان را از یاد ببرید اما همواره مجموعه‌ای از آن‌ها (خاطره‌ها) شما را همراهی خواهند کرد. هنگامی که زندگی روزمره‌تان را مرور می‌کنید، شاید چیزی شما را وادار کند تا یکی از این لحظات به یادماندنی برای شما یادآوری شود.وقتی این اتفاق رخ می‌دهد در واقع شما به مرور آن لحظه می‌پردازید. اگر در کنار فردی هستید که دوستش دارید، همان موقع خاطره را با او در میان بگذارید. اگر هم با او نیستید، سعی کنید موقعیت‌هایی که باعث شده تا این خاطره فراموش نشدنی به وجود آیند یا چگونگی خلق این احساس را به یاد آورید و بعداً آن‌ها را به او بگویید.

 

کلیدهایی برای باز کردن در قلب همسر

خریدن هدیه‌های کوچک بدون مناسبت

گرفتن هدیه‌ای کوچک بدون هیچ دلیلی برای کسی که دوستش دارید همواره کاری ساده است. برای همسرتان گل یا (به شرطی که برای لاغر کردن خود رژیم سختی نداشته باشد) شکلات بگیرید و برای شوهرتان یک سری جدید ابزار یا هر آنچه به آن علاقه دارد بخرید. ممکن است تعریف هر کس از یک هدیه کوچک متفاوت باشد. برای مثال یک هدیه کوچک حداکثر 2 هزار تومان هزینه دارد. شاید شما پول بیشتری داشته باشید و توانایی خرید یک هدیه یک میلیون تومانی را هم داشته باشید یا شاید هم کمتر بودجه داشته باشید. هر چقدر هم این مبلغ کم باشد، اهمیتی ندارد. این کار تنها برای این است که نشان دهید به فکر آن‌ها هستید و به منظور تهیه هدیه‌ای که او به آن علاقه دارد، حاضرید خود را به دردسر بیندازید.

چند نکته:

*هراز گاهی از او به خاطر محسناتش تمجید کنید.

*هرگز به قصد آنکه همسرتان را برای انجام کاری سوق دهید، از او تعریف و تمجید نکنید.

 

آماده کردن شام مورد علاقه او

این مورد تلاش زیادی لازم ندارد ولی می‌تواند تأثیرات زیادی داشته باشد. به ویژه اگر تا به حال آن را انجام نداده باشید، بسیار متفاوت پیش می‌رود و مفهوم برتری به وجود می‌آورد. این هم روش دیگری برای بیان اینکه شما آن‌ها را دوست دارید به فکرشان هستید و علاقه‌مندید تا وقت، تلاش و توجهتان را به انجام اعمال خاصی به آن‌ها اختصاص دهید.

همچنین اگر می‌دانید بیرون شام خوردن برای آن‌ها مطلوب است، می‌توانید در یک رستوران میزی رزرو کرده و او را به آنجا ببرید که این کار هم بسیار دلچسب است.

 

همه این‌ها نکات کوچکی هستند که شما توانایی انجام آن را دارید و به غیر از شماره 7، تنها شاید وقت شما را بگیرد. هنگامی که به طور مداوم این نکات را رعایت می‌کنید، البته با آمیختن آن‌ها با آنچه خودتان می‌دانید و اضافه کردن بخش‌هایی که از مفید بودن آن‌ها آگاهید، به راستی می‌توانید در روابطتان پیشرفتی جدی داشته باشید.

 

فر آوری: نسرین صفری

بخش خانواده ایرانی تبیان


منبع: سایت سیمرغ

سایت روان شناسی

 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین