وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در حالی كه سریال «مختارنامه» به قسمت‌های آخر نزدیك می‌شود، اما سازندگان این مجموعه‌ی تاریخی ـ حتی گروه بازیگری ـ بعضا درگیر مراحل رساندن قسمت‌ها به پخش هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

میرباقری دیگر علاقه‌ به كار با تلویزیون ندارد


در حالی كه سریال «مختارنامه» به قسمت‌های آخر نزدیك می‌شود، اما سازندگان این مجموعه‌ی تاریخی ـ حتی گروه بازیگری ـ بعضا درگیر مراحل رساندن قسمت‌ها به پخش هستند.


میرباقری دیگر علاقه‌ به كار با تلویزیون ندارد

با گذشت 35 قسمت از «مختارنامه» حتی عظیم جوانروح ـ مدیر فیلمبرداری «مختارنامه» ـ روی تبدیل نگاتیو‌ها برای كیفیت رنگ و نور حساس است و ساعت‌ها روی بخش فنی كار می‌كند. برخی از بازیگران «مختارنامه» نیز این روزها مجبورند بعد از گذشت چند سال، برای دوبله و ترمیم صدای بخشی از بازی‌هایشان حاضر شوند. به گفته‌ی داوود میرباقری ، پخش دو ماه زودتر ، موجب رساندن كار در دقیقه‌های 90 شده است. او معتقد است كه حجم این كار با وجود گذشت هشت سال، زمان بیشتری را می‌طلبید. میرباقری كه در «پارك ملت» تلویزیون سخن می‌گفت، همچنان امیدوار بود كه برای پخش چهره حضرت ابوالفضل(ع) تا قسمت‌های آخر، نتیجه‌ی تازه‌ای اعلام شود.

داوود میر باقری در خصوص پخش چهره‌ی حضرت ابوالفضل(ع) در سریال مختارنامه گفت: هنوز در مورد این موضوع به نتیجه نرسیدیم؛ اما این را بگویم كه این صحنه، هنوز قابلیت پخش را در قسمت‌های دیگر را دارد. وی در ادامه با اشاره به این كه طی ساخت این صحنه، آن را برای عوامل سریال و بعضی افراد دیگر به نمایش درآورده‌ام، تصریح كرد: درباره نظر مراجع، تعجب كردم، اما به نظر من سینما این قدرت را دارد كه به حوزه‌ی ملكوتی قدم بگذارد و همچنین تجاربی هم در تاریخ سینما وجود دارد كه من این بضاعت را می‌بینیم.

مختارنامه به نسبت كارهای دیگرم دچار كمترین تغییر و ممیزی شده است؛ اگر ممیزی‌ها قبل از بررسی‌، اعمال می‌شدند،‌ به كار ضربه وارد می‌شد؛ اما این اتفاق نیفتاد و قبل از شروع كار به یك جمع‌بندی رسیدیم.

 میرباقری در برابر پاسخ پی در پی شهیدی‌فر كه حذف و ممیزی در «مختارنامه» را مطرح می‌كرد، گفت: مختارنامه به نسبت كارهای دیگرم دچار كمترین تغییر و ممیزی شده است؛ اگر ممیزی‌ها قبل از بررسی‌، اعمال می‌شدند،‌ به كار ضربه وارد می‌شد؛ اما این اتفاق نیفتاد و قبل از شروع كار به یك جمع‌بندی رسیدیم. میرباقری همچنین شامگاه گذشته اعلام كرد كه دیگر علاقه‌ای برای كار با تلویزیون ندارد و اضافه كرد: مگر اینكه در شرایطی قرار بگیرد و مجبور به انجام كار باشد.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع:ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین