سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مرکز منابع آشکار سازمان سیا (CIA) اخیرا گزارشی را از مالكیت، وابستگی و ضریب نفوذ روزنامه‌های مطرح ایران منتشر کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش آقای وزیربه اینترنت چمدانی

 


مهر در واکنش به طرح اینترنت چمدانی دولت آمریکا از توانایی فنی ایران برای مقابله با این پدیده خبر داد و تأکید کرد: برخی از اقداماتی که توسط دولت آمریکا و کشورهای همپیمان آن صورت می گیرد به واقع مصادیق بارز سایبر تروریسم است...

اینترنت

دولت آمریکا مدعی شده در حال راه اندازی پروژه ای با نام هایی چون «اینترنت چمدانی»، «اینترنت کشف ناشدنی»، «اینترنت سایه» و «اینترنت نامرئی» است تا با برپایی شبکه‌های مستقل اینترنتی و تلفن همراه در کشورهای دیگر که به صورت پنهان از مرزهای کشورها عبور داده می شود، با دفترعملیاتی واقع در واشنگتن ارتباط داشته و دست به یکسری عملیات روانی در راستای براندازی حکومت‌های کشورهای مخالف خود بزند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح «اینترنت چمدانی» دولت آمریکا برای جنگ سایبری علیه ایران را مصداق بارز سایبر تروریسم خواند و تأکید کرد که از نظر فنی مقابله با این پدیده امکان پذیر است و کشور ما آمادگی کامل برای مقابله با این موضوع را دارد.

بر پایه اخبار منتشره دولت اوباما برای ایجاد اغتشاشات و براندازی حکومت‌های مخالف خود از جمله ایران و به بهانه ایجاد آزادی بیان برای مردم در نظردارد با به کارگیری فناوری‌های جدید اینترنتی امکان انجام عملیات‌های روانی را به وجود آورد.

دولت آمریکا مدعی شده در حال راه اندازی پروژه ای با نام هایی چون «اینترنت چمدانی»، «اینترنت کشف ناشدنی»، «اینترنت سایه» و «اینترنت نامرئی» است تا با برپایی شبکه‌های مستقل اینترنتی و تلفن همراه در داخل کشورهای دیگر که به صورت پنهان از مرزهای کشورها عبور داده می شود، با دفتر عملیاتی واقع در واشنگتن ارتباط ایجاد کرده و دست به یکسری عملیات روانی در راستای براندازی حکومت‌های کشورهای مخالف خود بزند.

بر پایه اخبار منتشره دولت اوباما برای ایجاد اغتشاشات و براندازی حکومت‌های مخالف خود از جمله ایران و به بهانه ایجاد آزادی بیان برای مردم در نظردارد با به کارگیری فناوری‌های جدید اینترنتی امکان انجام عملیات‌های روانی را به وجود آورد

رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با مهر در واکنش به طرح اینترنت چمدانی دولت آمریکا از توانایی فنی ایران برای مقابله با این پدیده خبر داد و تأکید کرد: برخی از اقداماتی که توسط دولت آمریکا و کشورهای همپیمان آن صورت می گیرد به واقع مصادیق بارز سایبر تروریسم است، چرا که این کشورها اظهار می کنند این اقدامات برای ایجاد ناهنجاری های اجتماعی و دامن زدن به مفاسد اخلاقی و مسائلی از این دست در دیگر کشورها مخالف صورت می گیرد.

وی با اظهار تأسف از اقدام آمریکا برای دامن زدن به این تهاجمات فرهنگی تصریح کرد: اینکه در دنیای متمدن و پیشرفته امروز کشوری که خود ادعای پیشرفت هم دارد برای تشدید تهاجم فرهنگی دست به اینگونه اقدامات بزند بسیار جای تأسف دارد.

اینترنت

تقی پور از برنامه های گسترده ایران برای تولید محتوا در بخش ارتباطات به عنوان یکی از راههای مقابله با تهاجم سایبری آمریکا خبر داد و گفت: برنامه های گسترده ای در کشور برای تولید محتواست که یکی این از برنامه های اصلی در حوزه زیرساخت های ارتباطی، ایجاد شبکه ملی اطلاعات است.

وی افزود: خوشبختانه با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما و سایر دستگاههای اجرایی در کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات، برنامه های وسیعی را برای تولید محتوای دیجیتال در کشور پیش بینی کرده ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه از نظر فنی مقابله با پدیده ای که تحت عنوان "اینترنت چمدانی" اعلام شده امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم که با محتواهای مثبت و سازنده ای که در جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده و روز به روز نیز در حال توسعه است، قطعا شهروندان ما نیازی به استفاده از این شبکه ها در آینده نخواهند داشت.

بنا بر این گزارش، دولت آمریکا ادعا کرده که اینترنت چمدانی با ویژگی هایی چون غیرقابل قطع بودن و غیرکنترل و نظارت بودن می تواند از هر مرزی عبور کرده و در اسرع وقت تبدیل به شبکه بی سیمی با پوشش منطقه نسبتا وسیعی شده و سپس به شبکه اینترنت وصل شود. بر این اساس این طرح می تواند شبکه های اینترنتی مستقل و جداگانه ای را در کشورهای دیگر برقرار کنند و پنهانی به این کشورها منتقل می شود.

اینکه در دنیای متمدن و پیشرفته امروز کشوری که خود ادعای پیشرفت هم دارد برای تشدید تهاجم فرهنگی دست به اینگونه اقدامات بزند بسیار جای تأسف دارد

این وب نامحسوس که آمریکا تاکنون دو میلیون دلار برای آن هزینه کرده است متکی بر فناوری شبکه بی سیم مش – mesh – و دولت اوباما مدعی است این فناوری می‌تواند در وسایلی چون تلفن همراه یا رایانه‌های شخصی تغییراتی ایجاد کرده و بدون یک هاب متمرکز، دست به ایجاد یک وب بی‌سیم نامحسوس بزند.

به عبارتی فایل‌های صوتی، تصویری یا ایمیل‌ها را می‌توان بدون هیچ‌گونه واسطه‌ای بین دو وسیله به صورت بی‌سیم و با دور زدن شبکه ارتباطی رسمی رد و بدل کرد.

بخش ارتباطات تبیان


منبع: تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین