سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ركورد غلامحسین پیروانی جاودانه می‌شود استقلال و خیری پرافتخارترین تیم و بازیكن لیگ حرفه‌ای لیگ فوتبال ایران در تمام سالیان برگزاری، مردان پرافتخار بسیاری را به چشم خود دیده است اما از بین این نفرات جایگاه 5 نفر با سایرین فرق...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قلعه نویی، پنجمین مربی تاریخ لیگ

ركورد غلامحسین پیروانی جاودانه می‌شود
استقلال و خیری پرافتخارترین تیم و بازیكن لیگ حرفه‌ای


لیگ فوتبال ایران در تمام سالیان برگزاری، مردان پرافتخار بسیاری را به چشم خود دیده است اما از بین این نفرات جایگاه 5 نفر با سایرین فرق می كند.

5 نفری كه امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال تازه به جمع آنها راه یافته است، كسانی هستند كه در سالیان گذشته هم فاتح لیگ و هم برنده مسابقات فوتبال جام حذفی كشور شده اند.

علی پروین، فاتح لیگ در سالهای 77، 78 و 80، فاتح جام حذفی در سال های 70 و 77، منصور پورحیدری، فاتح لیگ در سال های 68 و 76، قهرمان جام حذفی در سال های 74 و 78، بیژن ذوالفقارنسب، فاتح لیگ در سال های 72 و 73، برنده جام حذفی در سال 72، فرهاد كاظمی، فاتح لیگ در سال 81، برنده جام حذفی در سال 82 و امیر قلعه نوعی، برنده لیگ امسال، فاتح جام حذفی در سال 81

حالا استقلال پر افتخارترین تیم لیگ حرفه ای است!

با كسب عنوان قهرمانی در پنجمین دوره مسابقات لیگ حرفه ای، استقلال لقب پرافتخارترین تیم پنج سال اخیر لیگ حرفه ای را به دست آورد.

استقلال در 5 دوره اخیر لیگ حرفه ای با كسب یك عنوان قهرمانی، 2 نایب قهرمانی و یك مقام سوم صاحب این موقعیت شده است.

بعد از استقلال، تیم های پاس، فولاد، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن، سایپا، صبا و فجر سپاسی در رده های دیگر قرار دارند.

1ـ استقلال یك قهرمانی، 2 نایب قهرمانی، یك عنوان سومی

2ـ پاس یك قهرمانی، 2 نایب قهرمانی، یك عنوان چهارمی

3ـ فولاد یك قهرمانی، 2 عنوان سومی

4ـ پرسپولیس یك قهرمانی، یك عنوان سومی، یك عنوان چهارمی

5ـ سپاهان، یك قهرمانی

6ـ ذوب آهن یك نایب قهرمانی، یك عنوان چهارمی

7ـ سایپا، یك عنوان سومی

8ـ فجر سپاسی و صبا باتری یك عنوان چهارمی.

ركورد پیروانی جاودانه می شود

غلامحسین پیروانی در تمام بازی های لیگ امسال هم روی نیمكت هدایت تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز نشست و بر این اساس با ركورد 138 بازی متوالی هدایت یك تیم در لیگ حرفه ای را برعهده داشته است.

علیرضا پورمند نزدیك ترین رقیب به غلامحسین پیروانی است. پورمند كه در عـرصه لیگ حرفه ای مدتی هم پیراهن تیم فجر سپاسی را بر تن داشت و حالا در تیم فوتبال ابومسلم مشهد حضور دارد، 136 بار در مسابقات فوتبال لیگ حرفه ای باشگاه های كشور به میدان رفته است.

شاهین خیری پر افتخارترین بازیكن لیگ حرفه ای!

البته مردانی مثل بهروز رهبری فر و بهنام ابوالقاسم پور هم دوبار فاتح لیگ حرفه ای شده اند اما، فرق شاهین خیری با این دودر این است كه او علاوه بر كسب دو عنوان قهرمانی در مسابقات لیگ همراه سپاهان و استقلال، صاحب یك عنوان سومی در لیگ و یك عنوان قهرمانی در مسابقات جام حذفی نیز شده است و شانس آن را دارد كه با كسب عنوان قهرمانی در مسابقات فوتبال امسال جام حذفی، تنها مردی باشد كه بعد از استارت لیگ حرفه ای در ایران صاحب چهار عنوان قهرمانی باشد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین