سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سمنان با آب و هوای دوگانه اش همیشه بهشت گردشگرانی بوده که دوست داشته اند طبیعت خشک و سبز را یکجا کنار هم ببینند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سفر به دشت شقایق های سمنان

سفر به دشت شقایق های سمنان

 


سمنان با آب و هوای دوگانه اش همیشه بهشت گردشگرانی بوده که دوست داشته اند طبیعت خشک و سبز را یکجا کنار هم ببینند. اگر شما هم جزو این دسته از مسافران هستید، روستای حسین آباد کالپوش برای شما گزینه خوبی است که می توانید در آن روی سرسبز استان سمنان و شهرستان شاهرود را ببینید!

 

 

 

حسین آباد را باید در شمال شرقی استان سمنان ببینید. این روستا با شاهرود حدود 200کیلومتر، با مرکز دهستان رضوان حدود 7 کیلومتر و با مرکز بخش میامی 123 کیلومتر فاصله دارد و با آب و هوای معتدل خود یکی از گردشگرپذیرترین روستاهای سمنان به شمار می رود. به خصوص که دشت شقایق ها و دشت آفتابگردان های این منطقه شهرت جهانی دارند و خیلی از گردشگران دنیا در سفر به سمنان به این دو دشت سری می زنند.

سفر به دشت شقایق های سمنان

این روزها بهترین زمان برای سرزدن به دشت شقایق ها است که از اواسط اردیبهشت ماه تا اواسط خرداد عمر دارند. دشت شقایق های کالپوش در 160 کیلومتری شمال شهرستان میامی قرار دارد و مسیر آن بعد از گذر از جاده سمنان - مشهد با رسیدن به شهرستان میامی به سمت شمال تغییر مسیر داده و در نهایت به منطقه کالپوش منتهی می شود.

سفر به دشت شقایق های سمنان

آنچه این دشت را از نمونه های مشابه متمایز می کند، وجود آبشارها، چشمه ها و گونه های درختان جنگلی خاصی است که در اطراف آن قرار دارد.

سفر به دشت شقایق های سمنان

اما اگر موفق نشدید به فصل شقایق ها برسید، می توانید برای سفر شهریور ماه خود برنامه ریزی کنید که دشت آفتابگردان‌های این روستا پرگل می شود. . برای دیدن این دشت طلایی باید به 220 كیلومتری شمال شرق شاهرود سفر کنید. مسیر این دشت به گونه‌ای است كه پس از طی 60 كیلومتر از مسیر شاهرود- مشهد با رسیدن به شهر زیبای میامی به سمت شمال تغییر مسیر داده و در نهایت به این منطقه استثنایی منتهی می‌شود.

سفر به دشت شقایق های سمنان

كاشت آفتابگردان در این منطقه در اوایل بهار به صورت دیم و آبی است كه انواع مختلف آن را شامل می‌شود و از گونه‌های ژنتیكی جدید آن، انواع پاكوتاه و درشت دانه را می‌توان نام برد.

سفر به دشت شقایق های سمنان

بخش شمالی شاهرود را که روستای حسین آباد کالپوش هم در آن قرار دارد، رشته کوه های البرز در بر گرفته اند که از غرب به شرق از ارتفاع آنها کاسته می شود در قسمت جنوبی این رشته کوه ها یک سلسله کوههای کم ارتفاع موازی با آن از شرق به غرب کشیده شده که از ضلع جنوبی به سمت دشت کویر از ارت فاع آنها کاسته می گردد. بنابراین حسین آباد بخش کوهستانی شاهرود به حساب می آید که فرصت خوبی را برای کوهنوردی مسافران فراهم می کند.

سفر به دشت شقایق های سمنان

بد نیست بدانید که 3مورد از 25 منطقه نمونه گردشگری استان سمنان در محدوده کالپوش  قرار دارد که شامل دشت شقایق ها و افتابگردان های کالپوش، جنگل دشت شاد و جنگل و آبشار نام نیک می شود. بنابراین اگر گذارتان به این روستا افتاد طوری سفرتان را برنامه ریزی کنید که بتوانید از هر سه این مناطق دیدن کنید.

سفر به دشت شقایق های سمنان
سفر به دشت شقایق های سمنان
سفر به دشت شقایق های سمنان

فراوری:الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان


برگرفته از: ایرنا، آنوبانینی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین